Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от 7.0 Nougat до 6.0.1 Marshmallow?Как?
#1

Здравейте,откакто ъпдейтнах 7.0 Nougat и особено преди месец два последната актуализация батерията ми пада два пъти по-бързо.
Сигурен съм,че е от актуализацията,защото в момента в който се инсталира от следващата минута стана страшно.
Върнах веднага фабричните настройки,но ефект няма.
Има ли вариант да се върне 6.0.1 Marshmallow?
Четох из форума за някакъв файл от 4 части,а не от 1.
В същото време щом завършва на 5 качения софтуер (вече актуализиран) не може да се върне повече.
Ако завършва на 4 може.
Не съм запознат,само чета.
Моя телефон е купуван от Теленор и си зарежда логото.
Идват му редовно актуализациите.
Помагайте...
Цитирай
Аксесоари
#2

Влез в Настройки >> За устройството и напиши Версията на основната честота, ако си вече ъпдейтнал буутлоудъра както се съмнявам до версия G920XXU5 с Changelist 8821257 не можеш да се върнеш на G920XXU4 това значи, че няма да можеш да върнеш до 6.0.1

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#3

Последния фърм 6.0.1 за s6 edge е G925FXXU5DQAE, тоест може да се върне. Дал съм му линк за 4-файлов на тази версия на лично и ще му помогна да се оправи нататък.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#4

Само да припомня,че съм с телефон Samsung S6 Edge,тоест SM - 925F,а не 920(обикновената шестица)

Версията на основната честота е :G925FXXU5EQLB

Следвам инструкциите на лични на Иван и вярвам,че ще се получи.

Ще напиша в темата резултата.
Цитирай
#5

Искам да искажа огромни БЛАГОДАРНОСТИ на колегата Иван от темата,който страшно много ми помогна да си върна обратно 6.0я
Възможно е!
Братята руснаци са се погрижили за това,а Иван помогна с качването на софта!

Buga Buga Buga


Storstark Storstark

Dance Dance Dance
Цитирай
#6

Моля Ви ако е възможно публикувайте подробни инструкции как да върна стария Андроид 6.0.1 Marshmallow. Със Самсунг Галакси С6 съм и имам невероятни проблеми с телефона след упдейт до 7.0 Nougat. Имейла ми е : nikolai_1970@Yahoo.com . Или публикувайте инструкциите тук. Предварително Ви благодаря.
Цитирай
#7

За s6 G920F теглите следните файлове:
6.0.1 Galaxy S6
Odin 3.13.1
USB Driver

Имайте в предвид, че всичко от телефона ще се изтрие, така че си направете резервно копие на важните файлове от телефона.
Инсталирате драйвърите, ако нямате вече инсталирани. Разархивирате Odin в самостоятелна папка и стартирате програмата. Разархивирате архива от първия линк. Там имате 4 файла. След това ги поставяте на определеното място във Odin, както следва:
BL -> BL
AP -> AP
CP -> CP
CSC -> CSC
Не пипате нищо друго по настройките на Odin. Изключвате телефона (Power Off). Задържате едновременно бутоните Vol Down + Home + Power. Влизате във Download Mode. Пита ви за потвърждаване със Vol Up. Потвърждавате. След това свързвате телефона със кабела към компютъра. Изчаквате Odin да го разпознае и след като вече сте заредили всички файлове, както е описано по-горе, натискате бутона START. Изчаквате около 5 минути процеса да приключи, докато изпише PASS във Odin. Телефона се рестартира вече със Андроид 6.0.1.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivan_vylka за това мнение:
  •
Цитирай
#8

Тегля файловете и ще пробвам. Благодаря Ви много за бързата реакция. Ще пиша дали съм успял да се справя.
Цитирай
#9

Всичко се случи точно както според описанието и очакванията ми. Телефона се рестартира със стария Андроид. Благодаря. Единия проблем се реши. Вече успявам да се свържа с почти всички безжични мрежи за които имам достъп разбира се. Но другия проблем си остана и не знам какво да правя. Не успявам да свържа телефона с компютъра. В момента за кой ли път вече инсталирам драйвери за USB на Самсунг и не иска да види телефона и това е. Зарежда се но няма никаква реакция. Благодаря Ви за оказаното съдействие.
Цитирай
#10

Здравейте! Не видях отговор на проблема си,за това реших да коментирам под сходен проблем.Извинявам се предварително ако мястото на публикацията не е за тук.
Имам сериозен проблем с телефона.Става дума за Самсунг Галакси S6 SM-G920F 32гб. Докато беше с андроид 6 нямаше проблем,преди седмица се ъпдейтна до Андроид 7 и започнаха проблемите.Проблемите са следните:
1.Частично мрежата намаляваше и се увеличаваше,след което спрях да получавам входящи и изходящи обаждания.Смених оператора и нямаше резултат.Опитах с друг,също.Така смених 4 оператора на територията на Испания и резултат нямаше.
Опитах връщане на заводски настройки.Резултат 0.
Софтуерът който имаше последно беше: G920FXXU5EQI8 това е след ъпдейта на андроид от 6 на 7. До последно имаше мрежа и мобилен интернет без да има входящи и изходящи обаждания.
2.Отиде в сервиз с идеята да се смени софтуера (по преценка на техника) и да се оправи за да работи.
След 3 дни без резултат ми се обадиха да отида да си го взема.Видимо софтуера е сменен (Версия на Андроид: 7 , Версия на основна честота : Няма информация , Номер на Компилация: NRD90M.G920FXXU6ERC1) но сега освем,че няма мрежа .. няма и имеи адрес .. остана ми само сериен номер на *#06#. След взимането от сервиза често ми излиза съобщение,че: Има открита заплаха.Открити са неупулномощени действия.Рестартирайте телефона,за да отмените тези действия.След рестарт съобщението се повтаря.Попитах в друг сервиз но директно ми казаха,че не се занимават с такива неща.
Дайте идея какво да правя и как да оправя нещата.Разполагам с около 15 ром-а за S6 но всички са еденични (1 файл не 4) и дават грешка при флаш с odin.Ще съм много благодарен ако някой може да помогне.Благодаря за отделеното време.
Поздрави.
Цитирай
#11

Теглиш тизи фърмуер, който съм дал по-горе (Линк), 4 файлов 6.0.1 и си решаваш всички проблеми. Не знам по какви сервизи смешни си носите телефоните, ама явно са страшни некадърници. Е на такива да им се изплюеш в лицето направо, аман от псевдотехници  Angry 

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#12

(2018-04-10, 11:54:26)ivan_vylka написа:  Теглиш тизи фърмуер, който съм дал по-горе (Линк), 4 файлов 6.0.1 и си решаваш всички проблеми. Не знам по какви сервизи смешни си носите телефоните, ама явно са страшни некадърници. Е на такива да им се изплюеш в лицето направо, аман от псевдотехници  Angry 

Благодаря колега за бързият отговор.
Свалих всичко и флашнах както е описано.Нищо не е пипано по odin.

Ето и резултата:

<OSM> Enter CS for MD5..
<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..
<OSM> Please wait..
<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..
<OSM> Leave CS..
<ID:0/004> Odin engine v(ID:3.1301)..
<ID:0/004> File analysis..
<ID:0/004> Total Binary size: 4840 M
<ID:0/004> SetupConnection..
<ID:0/004> Initialzation..
<ID:0/004> Set PIT file..
<ID:0/004> DO NOT TURN OFF TARGET!!
<ID:0/004> Get PIT for mapping..
<ID:0/004> Firmware update start..
<ID:0/004> NAND Write Start!! 
<ID:0/004> SingleDownload.
<ID:0/004> sboot.bin
<ID:0/004> FAIL!
<ID:0/004> 
<ID:0/004> Complete(Write) operation failed.
<OSM> All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

Ако имаш идея как може да стане и къде е проблема съм отворен за предложения.
Поздрави!
Цитирай
#13

Имам чувството,че не си въвел в Один 4 файла,а само 1 MD5....
Цитирай
#14

(2018-04-12, 22:07:04)Samssung S6 Edge написа:  Имам чувството,че не си въвел в Один 4 файла,а само 1 MD5....

Напротив.Колегата Иван ми даде линк към 4 файлов ром и направих всичко както е описано.Проблема беше в телефона (беше доста омазан) но в крайна сметка намерих ром който да работи ( до колкото е възможно да се каже) и сега съм с друг проблем.
Имам мрежа,имам и мобилен интернет но нямам изходящи и входящи обаждания.Получавам смс-и за пропуснати повиквания и мога да използвам бързото меню на оператора (*100#) за да си проверя сметката и минутите но няма входящи и изходящи.Опитах да отменя всичко с ##002# но без успех. Командата *#*#4636#*#* не работи при мен.Ще съм благодарен ако някой има идея какво може да се направи да за може да функционира нормално телефона.
Благодаря за отделеното време и бързите отговори.
Поздрави!
Цитирай
#15

В крайна сметка мина ли на 6.0.1?
Цитирай
#16

(2018-04-14, 07:50:16)Samssung S6 Edge написа:  В крайна сметка мина ли на 6.0.1?

Не. Останах с 7.0 Nougat.
Сега имам друг проблем на който търся решение.
Имам мрежа,имам мобилен интернет и получавам смс-и но .. нито мога да набирам нито мен да ме набират. Отменям пренасочванията с команда ##002# изписва ми,че всичко е отменено и резултат 0. Чета по форуми и търся решение. Ако някой се е сблъсквал с проблема и има идея какво може да се направи,ще съм благодарен да сподели.

Поздрави!
Цитирай
#17

някой намери ли решение за това че няма входящи и изходящи обаждания, всичко друго е наред?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)