Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Селфи камерата загуби фокус!
#1

Първата, за съжаление неприятна изненада. Както си разглеждах функциите на селфи камерата(предната), същата загуби фокус. Образът стои размазан и не може да фокусира каквото и да се прави. Нулирах телефона и до фабрични настройки, но проблемът остана. Явно ще е един от първите им върнати телефони..... Bu

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона не си го изпускал? Пробвай още веднъж да върнеш фабрични настроики .
Цитирай
#3

Грешка, извинявам се.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#4

Не е изпускан - и да два пъти ги върнах на фабрични но нищо. Ментел не искат да го сменят - можело в рамките на 3 дена, пък те били 5 ..... Засега реших да не го давам в сервиз, че само ще го прецакат сигурно. Надявам се да е софтуеърно и да пуснат някой ъпдейт. Защото си работеше добре и стана като бърниках там из разните емоджита и други глупости. И без друго тази камера не я ползвам - на годината веднъж - мога и от задната да се снимам Smile

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#5

(2018-03-19, 14:45:58)dandrv написа:  Не е изпускан - и да два пъти ги върнах на фабрични но нищо. Ментел не искат да го сменят - можело в рамките на 3 дена, пък те били 5 ..... Засега реших да не го давам в сервиз, че само ще го прецакат сигурно. Надявам се да е софтуеърно и да пуснат някой ъпдейт. Защото си работеше добре и стана като бърниках там из разните емоджита и други глупости. И без друго тази камера не я ползвам - на годината веднъж - мога и от задната да се снимам Smile

Върни го в сервиза и ще ти го сменят.
Цитирай
#6

http://www.mobilebulgaria.com/news/42771...0%BD%D0%B8

Може би отговор на въпросите с проблемите!?
Цитирай
#7

може и да си първия с подобен проблем на S9 но се оказва, че далеч не си първия с подобен проблем изобщо при последните телефони - S7, S8 и note 8. решение предложено от самия самсунг - тъй като фокуса е механичен компонент има вариант да е "залепнал" - опитай се да я почукаш леко, както и около нея. доброто старо решение - удари го да се оправиSmile
Цитирай
#8

(2018-03-19, 19:55:01)MUFC написа:  http://www.mobilebulgaria.com/news/42771...0%BD%D0%B8

Може би отговор на въпросите с проблемите!?

Ами да - това е доста логична причина....

(2018-03-19, 20:00:35)d_ave написа:  може и да си първия с подобен проблем на S9 но се оказва, че далеч не си първия с подобен проблем изобщо при последните телефони - S7, S8 и note 8. решение предложено от самия самсунг - тъй като фокуса е механичен компонент има вариант да е "залепнал" - опитай се да я почукаш леко, както и около нея. доброто старо решение - удари го да се оправиSmile

Аз съм имал съветски телевизор навремето и метода ми е ясен. Изпробвах го, но нямаше ефект. 
Но мисля че ще го сменя с нов съвсем скоро. Има развитие.

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#9

Samsung са използвали оптика от китайския производител Sunny Optical за своя нов флагман Galaxy S9, твърди корейското издание ETNews. Това е първият случай, в който компанията прибягва до доставчици от Китай на такива компоненти за свой флагман. В същото време решението на Samsung показва и израстването на китайските производители, които допреди години имаха проблем с отговарянето на високите технологични изисквания. Това пък води до сериозни главоболия за другите играчи на пазара, които вече ще се сблъскат с много по-сериозна конкуренция на своите продукти.

Според информацията на корейското издание ETNews Sunny Optical са доставили лещите за предната камера на Galaxy S9. Компанията е най-големият производител на оптика в Китай и предлага лещи, модули за камери, микроскопи, както и измервателно оборудване. До момента обаче продуктите на Sunny Optical бяха влагани само в смартфони от бюджетния и средния сегмент на Samsung. Корейците ползваха за своите флагмани продукти на други местни играчи като Kolen, Sekonix и Samsung Electro-Mechanics.

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#10

хора, правите ли разликата между лещи и модул на камерата? ако са доставили само оптиката - това няма отношение към случая. ако е целия модул - имаSmile
Цитирай
#11

И така - телефонът ми беше сменен с нов. За това едно рамо удариха Самсунг, тъй като Мтел не искаха до го сменят, а да го пращат в сервиз ...... надявам се сега нещата да са ОК вече!

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай
#12

Радвам се колега, дано да нямаш проблеми вече Smile .
Цитирай
#13

честитоSmile иначе си мисля че сега е точния момент да пробваш каквото пробва предния път за да кажеш дали и тази няма да загуби фокусSmile
Цитирай
#14

Мерси. Нямам голямо желание да го направя Smile За сега ще се задоволя с прости селфита Smile
Но според мен нищо конкретно не направих - просто при превключване на режимите и при авто-фокуса камерата просто изпуши... явно някакъв фабричен дефект. Иначе по спомен в Имоджитата влязох в меню - вижте новите ни стикери(един + се натиска), излезе потвърждение че може да ползва данни и начисли такси, дадох ОК (излязоха някакви Мики мауси) и после върнах на селфи..... и мазало....

Samsung Galaxy S22 S901B
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)