Анкета: Как оценявате прехда от Nougat към Oreo? - Нямате права да гласувате в тази анкета.
S8 – по-скоро съм доволен
50.67%
38
50.67%
S8 – по-скоро съм недоволен
12.00%
9
12.00%
S8 + по-скоро съм доволен
18.67%
14
18.67%
S8 + по-скоро съм недоволен
8.00%
6
8.00%
Все още чакам ъпдейт
10.67%
8
10.67%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как оценявате прехода от Nougat към Oreo?
#1
Question 

Как оценявате преминаването от Android 7 Nougat към Android 8 Oreo на Вашия Samsung 8 (plus)? 
Да се преброим доволни/недоволни, според модела.

Моля, включете се в анкетата и при желание коментирайте Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
Аксесоари
#2

Smile По-скоро доволен,по-точно казано след ресета и wipe cashe разлика не виждам,същата работа.Но от прогреса не можеш избяга,харесваш не харесваш ,рано или късно ъпдейтваш Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#3

Аз съм доволен като цяло. Визуално няма кой знае каква промяна, но приложенията се отварят малко по-бързо. Като чели батерията при нугата беше по-добър, но тъй като зареждам всяка вечер не ме бърка много много.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Единият от Вас не е гласувал Smile Благодаря за коментарите, но моля да участвате и в анкетата Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

Аз съм от тези, на които им харесва Орео-то.
Малка е промяната, но се усеща. Все пак винаги съм бил привържаник на промените и съм на мнение, че трябва да се дава шанс на всичко ново. Даже и да има при някои потребители известни проблеми, то смятам, че след време ще бъдат изчистени и забравени. При всяка нова версия на Андроид настава неистов рев. На едни батерията не кара, на други приложения им крашват, на трети им лагва телефона и т.н.
Винаги една и съща песен, ама след месеци почти никой не стои на стария Андроид. Масово ползват новия, мрънкат си, ама пак са на новия... Wink
Цитирай
#6

За мен също прехода от Нуга към Ореото е страхотен доволен съм от работата и представянето му Smile продължаваме напред!

⚠️ Warning ⚠️ Adicted Samsung User ⚠️ 
#INTHEGARAGE > Samsung S22 256gb > Samsung S21 Ultra 256gb > Samsung A71 128gb > Samsung Galaxy⌚️ 4 46mm 16 gb. ,,Samsung for eternity till the end of the world" 
Цитирай
#7

За мен също прехода от Нуга към Ореото е страхотен доволен съм!

<<<<< SAMSUNG GALAXY S10 Plus 128GB (G975F) Android 9 Pie PRISM BLUE >>>>> 

<<<<< Samsung Galaxy S8 Plus 64GB(G955F) Android 9 Pie (BGL) Coral Blue >>>>>

<<<<< Samsung Galaxy A3 (2016)Android 7.0 Nougat 16GB черен >>>>>


Цитирай
#8

Да запазим минута мълчание за собствениците, които още не им дошло ОТА и стоят на Нуга..
Цитирай
#9

Имам леки насичания понякога, но не съм връщал фабрични настройки. Като цяло - по-скоро доволен.
Цитирай
#10

Всичко беше ОК до преди 30 мин. После се случи това, което графиката показва. Супер бързо падане на батерията. На 3 секунди по процент приблизително. Не съм правил фактори ресет. Сега зареждам и ще видя... [Изображение: 6e19437088078985fb37e5fe5886f6bd.jpg]

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

Ми виж си тъпия Фейсбук, че ти е изсмукал животеца на батерията. Толкова ли не можете да погледнете на същия този екран кое приложение ви точи най-много енергия?
Писал съм го неколкократно, че специално това приложение е под всякаква критика. Далеч от оптимизирано. Ползвайки Фейсбук през браузера или пък  инсталирайки Facebook Lite  от Google Playstore би ви спестило много ядове с батерията.
И другото, може би най-важното за една батерия е осветяването на екрана. Масова грешка е, да се завлачи плъзгача до края.
Намаляването му към средата и включване на автоматичния контрол би осигурило достатъчно осветеност на екрана. Не е нужно да си осветяваме очите прекалено. Свиква се бързо на такова ниво, а автоматичния контрол би увеличил осветеността само когато е нужно, при силно слънце или в много осветено помещение.
Пробвайте и ще останете изненадани колко повече време ви кара батерията.
Цитирай
#12

Съгласен съм с колегата относно осветеността на екрана. Даже аз до такава степен свикнах с намалената яркост, че сега ако е над 50% ми дразни очите. Разликата в живота на батерията е осезателна.

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#13

Аз съм от недоволните. От както инсталирах ъпдейта нищо хубаво не видях. Не забелязах никоя нова благинка да има или ако има явно не я използвам. За това пък Smart Lock-а започна да не ми работи по Location като хората, за да си отворя някой notification трябва да кликам няколко пъти върху него (преди ставаше по-лесно), сега пък и някои notifications ми излизат някак свити и трябва да кликна на тях, за да излезнат целите. Като имам непрочетен email, ако му го няма notification-а липсва и badge иконката на програмата. Edge light-а отново работи само на някои приложения. Абе ужас като цяло. Може би отключването с пръстов отпечатък започна да работи по-добре или това е така, защото си купих силиконов кейс и сега по-лесно уцелвам сензора.

Samsung Galaxy S :: Android 2.3.5  >>  Samsung Galaxy S2 :: CyanogenMod 11 - Android 4.4.4 >> Huawei P10 Lite - Android 7.0 >> Samsung Galaxy S8 >> Huawei Mate 20 Pro >> Samsung Note 9
Цитирай
#14

Аз нямам ядове със социални приложения - messenger, facebook, instagram на wi-fi, bluetooth, gps, синхронизация с 3% на вечер (на нуга)
Цитирай
#15

Все още съм неспособен да го оценя някак си. Big Grin Damn Telenor.
Цитирай
#16

Всяка по-висока версия води до по-голям лаг на апарата, по-бавна и калпава работа, повече бъгове. Така работи андроида, апаратът трябва да се изхвърли след две години и подмени с друг. Всеки път едно и също. Тръгнал съм от андроид 1.6. Тук сме се събрали тези, плащащи пенсиите на акционерите.

SGS 5; SGS 6; SGS 7 edge; SGS 8+
SGS 10 +; SGS 23 +
Цитирай
#17

Доволен засега нямам забележки
Цитирай
#18

Много съм доволен . Според мен със всяка следваща версия андроид върви в правилната посока и става това което трябваше да е преди години. И да винаги ще има привърженици на старото ... "Ама то кит кат беше най.." Ама защо ви е този уин 7 хп си е най добре" xD
Аз съм сигурен ,че това устройство, колкото и да го плюят как след година нямало да става за нищо ще си върви супер!.. Да не говорим ,че те първа ще се развива от към ромове...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

Въпреки че след ъпдейта се наложи да му направя хард ресет поради нестабилна батерия, аз съм доволен от ъпдейта до Орео. Засега не откривам както някакви бъгове и лагове, така и промяна в скоростта на работа на телефона. Благинките и новостите са малко, но една от тях е много ценна за мен - изключването на екрана при Smart View...
Цитирай
#20

Доволен съм,засега нямам забележки,всичко върви идеално.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#21

Аз имам същото недоразумение като пост #10 "мОставащо"
Цитирай
#22

Ако изведнъж почне нещо да точи батерията с бързи темпове, то причината със сигурност не е в Андроид Орео.
Проверете какви програми или игри сте инсталирали напоследък. Проверка за вируси и други подобни лепки също няма да е излишна.
Цитирай
#23

Абе, като за голям ъпдейт си е бая смотан честно казано.
Никакви промени по UI, променена клавиатура и цветни папки. Това е. Някак си са решили, че е умно да махнат прекия път за "Информация", който се появяваше при задържане с пръст на което и да е приложение в менюто, а това беше супер удобно...  Bu
Така и не върнаха опцията за цвят по избор за лентата за навигация, което много се надявах да стане с този ъпдейт...
Батерията е същата история.
На всичкото отгоре и някои икони ми се прецакаха доста стабилно и стоят с рамки при положение, че това съм го изключил. Може би трябва ресет и ще се оправи този проблем, ама хич не ми се занимава с такива неща. Big Grin

Като цяло доста разочароващо като за толкова дълго чакан ъпдейт.

D_coffee
Цитирай
#24

Операционната система е достигнала етап, при който вече няма какво толкова да се добавя или променя. Само козметични промени. За батерията може да постигне по-дълъг живот със вече по-разширените възможности за оптимизация на всяко едно приложение. Просто ако не са пипнати тези нови настройки всичко си е по default и за това изглежда, че няма разлика в батерията, но има много нови възможности за ограничаване на фоновите процеси. За иконите се писа вече, че приложенията на Google (които всъщност са проблемните приложения) са вече със неадаптивни икони, тоест не се променят в зависимост от настройката за рамки на иконите. Ресет няма да помогне, така ще си е занапред.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#25

След ъпдейта, сега докато мине телефона, установих че вече я няма нотифокацията в статус бара, че порта е мокър.
Просто за инфо, не че не е ясно че е , кой би забравил че го е мокрил и после да го включи в тока

Изпратено от SamsungGalaxyS8 с помощта на Tapatalk

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)