Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимките "шават" и имат звук
#1

Предполагам, повечето от вас ще ми се присмиват, но имайте предвид, че отдавна съм минал тинейджърска възраст и ползвам телефона доста опростено. 
Та, забелязах, че при заснемане на най-обикновена снимка, то тя после не е обикновена, а при разглеждане има леко движение и около 2-3 сек звук от самата ситуация - един вид Gif. Въпреки това ми казва, че е формат .jpg и е с големина 6-7-8 Мб!
Ако използвам функцията бърза снимка, натискайки 2 пъти бутона за намаляне на звука, то тогава снимката си е нормална, не шава и е без звук. Пробвах различните функции "от ляво", но не открих как да махна тази екстра. Това нормално ли е и ако може да се премахне, то ще ми е интересно да видя как става.
Благодаря предварително на отзовалите се!

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай
Аксесоари
#2

Колега, тази функция може да се премахне като се натисне кръгчето горе дясно на дисплея до иконата за обръщане на камерата и то промени цвета си от син на бял. Включването става пак с натискане на това кръгче.

Huawei P8 lite, HUAWEI Mate 10 lite
Цитирай
#3

Аха, верно че стана. Аз търсех в другите настройки, пък то било на главния екран.
Благодаря!

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай
#4

Да не пускам нова тема. Продължавам с доизкусуряване на телефона според предпочитанията ми. Става въпрос за елементарна функция, която би следвало да работи, както при всички останали телефони. Като влеза в указателя и за да не превъртам всички имена, отдясно има букви, които ме пращат на искания от мен абонат. От "А" до "Ж" включително работи, но която и друга буква да натисна, указателя си остава на "Ж". Натискайки коя да е буква след Ж-то, тя се показва в синьо за момент, Т.Е. разпознава какво съм избрал, но не ме праща на нея, а остава на Ж. Така ако трябва да избирам някой от края на указателя, трябва да превъртя на ръка всички, докато стигна до него. Много е неприятно и неудобно, предвид, че може и да не е така.
Моля, за помощ от Вас, знаещите! Благодаря предварително!

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай
#5

Изтрий кеша на приложението, ако не си, би трябвало да се оправи.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#6

Ами не стана с кеша. Порових по-задълбочено из менюто на приложението и излезе една опция Организиране на контактите/Повторно създаване на индекс.., където пише Поправяне на проблеми с търсене на контакти. Ами цъкнах там и взе нещо да прави, след което проблема вече е отстранен. Сега се "разхождам" из указателя без проблем.
Благодаря все пак!

samsung galaxy S duos / sony xperia M2 / huawei mate 10 lite
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)