Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Camera HDR+ за MI A1
#1
Big Grin 

Чудесна камера, снима превъзходно. Дано не дублирам темата.

Инсталацията е елементарна. Изтегляте си необходимото/ тук: цък

Преди всичко, премахвате всякакви фигури, пароли, отпечатъци за отключване на екрана (след процедурата си ги правите отново)
и от менюто за "програмист"/ си отмятате отметките - отключване на боотлоадер и поправяне на грешки през usb.
След това просто свързвате телефона към компютъра с usb кабела.
След което от компютъра отваряте тулчето извън папките в който ще се появят 3 възможности - инсталирай драйвери, инсталирай камера или премахни камера.. 
Първо си избирате първото действие, инсталирайте драйверите, след това инсталирай камерата, следете телефона, 
ще получите запитване за свързване и разпознаване на този компютър, отметнете и отметката - винаги и дайте ок.
От там на сетне, телефона ще се рестартира и ще се отвори TWRP  менюто, без да пипате друго освен да плъзнете плъзгача най-долу
до край... и всичко е готово. Телефона ще се рестартира в нормалното си състояние с инсталирана Google Camera HDR+
Aко не ви се получава, е заради драйвер, аз си бих главата преди това на моя лаптоп, и все драйвер неточен..
Просто направих същата процедура на компа на жената, който е с кракнат уиндоус, а моят оригинален и стана за секунди.
Тази камера е много по-добра от стоковата, просто изумително качество на снимките с HDR+

И така, късмет! 
Аз съм инсталирал на моя поне още 5 камери стокови от други телефони, така опциите ми се допълват като възможности.



ПС: Веднъж инсталирана камерата след тази процедура, вече ще можете да си я деинсталирате и инсталирате новите версии.
Даже ви препоръчвам, след като сте успели, веднага да потърсите последна версия на камерата (в тубата и гугъл е пълно), тъй като
тази версия, леко прави снимките като картички, но с по-нова версия, нещата са просто прекрасни. А процедурата при нова инсталация винаги е следната - първо деинсталирате версията която имате инсталирана, и тогава инсталирате новата. Телефона не се рутва, и няма проблем при гаранция и ъпдейти при този метод.
Цитирай
Аксесоари
#2

Добре е да се отбележи, че приложението не е напълно функционално и има по мое мнение доста неща да се доизглаждат, без да искам да обидя труда на създателите на метода или на колегата, който е споменал за него.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#3

Здравей колега , от коя версия на камерата си най доволен Smile

Phone: LG Nexus 5 D821 16GB Black | ROM: Stock | --> Dead
Phone: Xioami Mi A1 64GB Black | ROM : Stock |
Цитирай
#4

А деинсталирането и инсталирането на по-нова версия пак ли става с USB ? Или се деинсталира и инсталира като нормално приложение вече ?

пс: Инсталирах я , харесва ми как снима . Дори в момента в къщи на изкуствената светлина прави доста ясни снимки. Единственото което не намирам е ефекта боке , аз ли немога да се ориентирам или в тази версия няма такава опция ?
Цитирай
#5

(2018-03-22, 22:03:44)ov3r написа:  А деинсталирането и инсталирането на по-нова версия пак ли става с USB ? Или се деинсталира и инсталира като нормално приложение вече ?

пс: Инсталирах я , харесва ми как снима . Дори в момента в къщи на изкуствената светлина прави доста ясни снимки. Единственото което не намирам е ефекта боке , аз ли немога да се ориентирам или в тази версия няма такава опция ?

Здравей!  
След задачката на първото инсталиране е активиран HAL3, това е важно за да работи камерата.
От там на сетне вече си инсталираш/деинсталираш като обикновено приложение за телефона.
За Боке ефекта, в менюто опцията - вертикална ориентация, снима в този режим и с двете камери - предна/лицева.

(2018-03-22, 16:25:23)renzor написа:  Здравей колега , от коя версия на камерата си най доволен Smile


Google Camera 5.2.019., ползвам тази.  Можете да си следите за нови версии - цък

(2018-03-22, 15:25:30)Nexus3 написа:  Добре е да се отбележи, че приложението не е напълно функционално и има по мое мнение доста неща да се доизглаждат, без да искам да обидя труда на създателите на метода или на колегата, който е споменал за него.

Според мен има достатъчно функции които работят в самото приложение. 
Забравих да спомена и, че една от най-важните функции е - стабилизация при видео заснемане,
която при стоковата камера липсва и осезаемо се забелязва този плюс, сравнени видеа между двете камери.
Цитирай
#6

Инсталирам Google Camera 5.2.019.188906351 и не тръгва , крашва при всяко едно стартиране
Цитирай
#7

(2018-03-25, 19:23:56)ov3r написа:  Инсталирам Google Camera 5.2.019.188906351 и не тръгва , крашва при всяко едно стартиране

Странно!  При мен работи без проблем всяка една от версиите, коя ли не тествах. 
Провери дали си е получила разрешенията, в инфо за приложението, ако не, дай разрешенията.
Ако и това не оправя проблема, от менюто настройки инфо за камерата, в хранилище - влез и и изтрии, кеш и данни.. 
И принудително спиране и пускаш на ново.

Обикновено, съм гледал видеа с едно крашване, първо и единствено, не знам при теб...?
Ако все пак, не ти се получи, потърси версия - 5.1.018, доволен съм бил от нея.
Цитирай
#8

Да не бъркам нещо при инсталацията ? Просто деинсталирам приложението , свалям apk файла като му дам "отвори" то ме пита дали искам да го инсталирам , инсталирам го отварям камерата и веднага крашва едновремено с това ме пита и за разрешенията . давам си и разрешенията пробвам да влезна и пак крашва и така всеки един опит .
Цитирай
#9

А hal3 включи ли?

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#10

(2018-03-25, 21:20:40)ov3r написа:  Да не бъркам нещо при инсталацията ?  Просто деинсталирам приложението , свалям apk файла като му дам "отвори" то ме пита дали искам да го инсталирам , инсталирам го  отварям камерата и веднага крашва едновремено с това ме пита и за разрешенията . давам си и  разрешенията  пробвам да влезна и пак крашва и така всеки един опит .

Тези от  apkmirror не стават, сори, че баш тях дадох за версии... 
Моите версии са теглени по-единично от нета, и смятах, че щом и там ги има са си същите версии.
Ще ви потърся читави версии, или място с такива, забравил съм линковете към версиите които аз съм теглил, сега проверих,
тази от миръра и тази която имам аз свалена от друго място, нямат нищо общо, макар да се водят еднакви като цифров код за версия. В момента издирвам читава камера и ще я постна тук, при първа възможност.

Все още не намирам сайта от който си изтеглих най-читава версия, а я деинсталнах за да пробвам тази от миръра,  и хаха.. 
сега и за мен си я издирвам.  
Ето ви поне от тук - цък - има добри версии, макар да не ми допадат много, все пак има избор.
Като открия хубава версия ще я дам тук. 
Да напомня, когато инсталирате дадена версия и от настройки промените нещо по ваш избор,
отивате в данни за приложението и давате форс-стоп, и тогава си пускате камерата.

(2018-03-25, 21:20:40)ov3r написа:  Да не бъркам нещо при инсталацията ?  Просто деинсталирам приложението , свалям apk файла като му дам "отвори" то ме пита дали искам да го инсталирам , инсталирам го  отварям камерата и веднага крашва едновремено с това ме пита и за разрешенията . давам си и  разрешенията  пробвам да влезна и пак крашва и така всеки един опит .

Дръпни си тази - цък
Не прави снимките на пиксели, има auto hdr+, и снимките са много по-естествени.
Работещо боке" и с двете камери... липсва (zsl) dzero shuter lag, и ще трябва
да държиш стабилно докато снима, но.. не е проблем.
Аз си дръпнах 2 камери, работещи на един телефон, но изгубих линка на другата,
имам и други занимавки, gcmod5, ще я потърся пак.
Тя пък е хубаво, че има (zsl) и щрака бързо, без да улавя треперенето на ръката. 
Но, и тази ако си дръпнеш, няма да е проблем да правиш хубави снимки.


[Изображение: 9294395f.png]
Цитирай
#11

omg Big Grin Big Grin Big Grin добре ,че поне е останало място за Phone app . Tongue
Цитирай
#12

Пояснение!  Има камери които имат допълнителни настройки за да работи приложението на вашият телефон.

    
Config Camera HDR+ : Nexus 6
Model : Pixel 2XL/Nexus 6P
HDR+ parameters : default

Не се отнася за всички камери. но може да ви се наложи и да не се чудите.   Cool


Когато влизате в настройки на камерата и искате да промените нещо (параметри), не забравяйте да 
направите - форс-стоп на приложението преди да го използвате. Не е за всички, но да знаете, и по-добре
си правете така за всяко приложение.



[Изображение: 9294585w.png]

(2018-03-26, 17:11:42)ov3r написа:  omg Big Grin Big Grin Big Grin  добре ,че поне е останало място за Phone app . Tongue

Хаха...! Да!   Ами обичам да снимам, понякога чак се заплесвам.   Smile

Още едно местенце за теглене на подходящи камерки с пояснения...  цъкни тук..
Цитирай
#13

Google Camara AR STICKERS 


АртСтикерите се появяват в самата камера и са като допълнителни елементи в кадъра,
не намирам някаква интересна полза от тях, но все пак.
На някой - GCAM - премахват хубавата "боке"/вертикална ориентация и се променя на стандартното за Гугъл камера размазване на обектива.
Малко по горе версията която съм дал работи със стикерите идеално, без да пречи на "боке" ефекта.

В пакета има два апк файла, инсталирате ги, рестарт на телефона и в менюто на камерата вече е добавена и опцията за АртСтикери.

Изтегли - тук
Камерата с която работят добре - тук

Пример
[Изображение: 9302258D.jpg]
Цитирай
#14

Има ли някоя насторйка, с която да се запазват снимките от "Вертикална ориентация/селфи" в папка DCIM/Camera, а е в подпапка. Всяка смонка си прави папка и там са 2 те, с боке и без?

P.S. С версия 5.2.019.188906351 Стикерите си работят.

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#15

След инсталация на GCam, стоковата работи ли пълноценно?


(2018-03-21, 21:09:07)droid40 написа:  От там на сетне, телефона ще се рестартира и ще се отвори TWRP менюто, без да пипате друго освен да плъзнете плъзгача най-долу
до край... и всичко е готово.

В тази тема https://forum.xda-developers.com/mi-a1/h...e-t3747585 е написано да не се пипа нищо, освен "Keep Read Only" ако забие. Какво се случва ако се дръпне слайда?

 
Цитирай
#16

Имаш иконки и за двете камери и си пускаш която искаш. За GCAM можеш да ползваш само широкоъгълния обектив. Стоковата си я ползваш както преди.
Цитирай
#17

A, добре. Smile
Довечера го мятам, дано не го брикна, че ще ям бой. Big Grin


Edit: Инсталира се без да се налага да дърпам слайдъра. Просто стартирах инсталацията, телефона влезе във fastboot, премина през прозореца със слайдъра, рестартира се и готово.

Попаднах на една галерия със снимки
https://www.flickr.com/photos/126277846@...otostream/

Направо съм потресен, не знам дали с моя мейт ще изкарам такива. Smile

Сега да видим как се сменя версията. Smile

 
Цитирай
#18

Още една тема със готови моднати версии, и не само на google camera, а и от други модели телефони.
Цъкни тук

За слайда при инсталация - така бе обяснено за този софт в тубето... и така го описах и тук, нищо по-различно няма да се случи и по двата начина - и ако не се пипа.
Цитирай
#19

Снощи излезе някакъв ъпдейт.
Някой с GCam да го е слагал?

 
Цитирай
#20

(2018-04-10, 10:56:34)aurona написа:  Има ли някоя насторйка, с която да се запазват снимките от "Вертикална ориентация/селфи" в папка     DCIM/Camera, а е в подпапка. Всяка смонка си прави папка и там са 2 те, с боке и без?

P.S. С версия 5.2.019.188906351 Стикерите си работят.

Пробвай с това - цък  не знам дали иска роот или ще работи и без. Мисля, че някой от новите версии имат и тази функция в настройки, да си записват всичко в една папка, пробвай камерите от последния линк в горния пост.
Цитирай
#21

При инсталация на камерата телефона изтри всички програми ,настройки и се върна към първоначалните си .Освен това сега при включване (рестартиране) ми излиза тая снимка . Така че имайте едно на ум . Опитвам се да намеря някакъв MIUI ром за този модел но и там греда , общо взето добър хард -скапан софт ми е мнението за модела .


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#22

Какъв MIUI ти е в главата. Телефона е с чист Андроид!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#23

Има няколко неофициални рома но са с доста бъгове . Надявам се да излезе нещо читаво на база MIUI .
Цитирай
#24

Не правете излишни "гимнастики". Ползвайте си го с вградения Андроид и не би трябвало да имате проблеми.
Цитирай
#25

cecodevil, като не ти харесва чистия андроид, кой те би през ръцете да вземеш А1 при наличието на Mi 5X?!

iPhone 14 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)