Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отказ за зареждане на Андроид след актуализация
#1

Здравейте!
Леко Smile изпитвам нужда от помощ относно проблем с Redmi 4X, RAM 3GB/ROM 32 GB, Global Version.
Телефонът го ползва жена ми, и снощи след актуализация, е отказал да зареди Андроид. Изчакала е над два часа, докато е започнал да отделя висока температура, и се е опитала да го изключи. Самият телефон обаче не се изключва, а се рестартира, и опитва да зареди, стига до положение за около две секунди да се покаже десктопът, и отново се рестартира, и така постоянно. Вкарах го в режим fastboot, за да не прави постоянни рестарти, и това е положението за в момента.
До сега е имало няколко актуализации, включително и такава за настройване до Андроид 7, и винаги всичко е протичало както трябва, или поне си мисля така, щото жената не се е оплаквала.
Ако има значение, телефона е закупен от Мтел.
Ще бъда благодарен за оказване на съдействие за нормализиране на работата на това устройство, тъй като съм "леко" на ТИ с таз' марка телефони Smile .
Благодаря предварително.



[Изображение: 22.03.18_._12_01_Office_Lens.jpg][Изображение: 22.03.18_._12_04_Office_Lens.jpg][Изображение: 22.03.18_._12_03_Office_Lens.jpg]
Цитирай
Аксесоари
#2

Здрасти.
1. Изкарай всичките карти от телефона и виж без тях дали стартира
2. През рекавъри виж дали има опция за чистене на кеш - почисти го
3. Китайския пс суит би трябвало да ти позволи повторна инсталация на същия ром, без загуба на данните (само не натискай средния бутон - той е за ресет на фабрични настройки)
4. Ако влиза в Download mode (и е заключен) би трябвало също да може да се инсталира текущия ром без захчгуба на данните, за целта се редактира един .xml файл от фастбуут архива
Цитирай
#3

Проблема след официална актуализация се появи.
Цитирай
#4

(2018-03-22, 12:49:02)suffer написа:  Здрасти.
1. Изкарай всичките карти от телефона и виж без тях дали стартира
2. През рекавъри виж дали има опция за чистене на кеш - почисти го
3. Китайския пс суит би трябвало да ти позволи повторна инсталация на същия ром, без загуба на данните (само не натискай средния бутон - той е за ресет на фабрични настройки)
4. Ако влиза в Download mode (и е заключен) би трябвало също да може да се инсталира текущия ром без захчгуба на данните, за целта се редактира един .xml файл от фастбуут архива

1. Това е направено още щом се е появил проблема, и ефекта е нулев.
2,3,4 - не са от компетенцията ми. Ако може линк към някакви инструкции, които ще ме напътстват, ще е най-добре.
Телефона работи както е закупен, нищо не е модифицирано, в смисъл отключван/заключван, или рут.
Цитирай
#5

ами...
не мога да се впускам в дълги инструкции сега.

точка 2 - явно знаеш как да влизаш във фастбуут (обикновено power+vol-)
recovery е power+vol+ - На редми-тата 3, 4 и т.н излиза разширено меню, на което трябва да имаш опции като Download, fastboot, recovery
За точка 2 и 3 ще ти трябва Recovery
за точка 4 - Download

Като влезеш в Recovery Има пункт Wipe - Проверяваш дали освен Wipe all Има Wipe cache И изпълняваш Wipe Cache
Ако не стане - намираш китайския пс суите, сваляш, инсталираш
и през също това рекавъри избираш най-долното меню, което е Mi Assistant или Mi Pc Suite самата програма веднага трябва да те разпознае и да ти излезе меню с 3 бутона - най-горния е за инсталация на ром. Ползва Google translate ако можеш - с камерата превежда в реално време.
(не натискай средния бутон - той прави ресет на фабричните настройки)
За ми флаш има инструкции в разделите за Редми 3, Redmi note 3
Цитирай
#6

(2018-03-22, 13:22:58)suffer написа:  ами...
не мога да се впускам в дълги инструкции сега.

точка 2  - явно знаеш как да влизаш във фастбуут (обикновено power+vol-)
recovery е power+vol+ - На редми-тата 3, 4 и т.н излиза разширено меню, на което трябва да имаш опции като Download, fastboot, recovery
За точка 2 и 3 ще ти трябва Recovery
за точка 4 - Download

Като влезеш в Recovery Има пункт Wipe - Проверяваш дали освен Wipe all Има Wipe cache И изпълняваш Wipe Cache
Ако не стане  - намираш китайския пс суите, сваляш, инсталираш
и през също това рекавъри избираш най-долното меню, което е Mi Assistant или Mi Pc Suite  самата програма веднага трябва да те разпознае и да ти излезе меню с 3 бутона - най-горния е за инсталация на ром. Ползвай Google translate ако можеш -  с камерата превежда в реално време.
(не натискай средния бутон - той прави ресет на фабричните настройки)
За ми флаш има инструкции в разделите за Редми 3, Redmi note 3

Благодарско!
Ще опитам като ми остане време.

Такааааа. След следване на стъпките се появи меню Wipe all, друго нямаше на разположение.
Вследствие на което Smile , всичко бе забърсано, и телефонът нормално се рестартира, и зареди Андроид.
Остава да се правят настройки, но това не е проблем.
Да видим сега проблемната актуализация дали пак ще направи проблем.
Още веднъж, благодаря suffer. Storstark
Цитирай
#7

Коя е версията на проблемната актуализация?
Цитирай
#8

(2018-03-22, 13:43:04)m65 написа:  Благодарско!
Ще опитам като ми остане време.

Такааааа. След следване на стъпките се появи меню Wipe all, друго нямаше на разположение.
Вследствие на което Smile , всичко бе забърсано, и телефонът нормално се рестартира, и зареди Андроид.
Остава да се правят настройки, но това не е проблем.
Да видим сега проблемната актуализация дали пак ще направи проблем.
Още веднъж, благодаря suffer. Storstark

Moята идея беше да не губиш настройките Smile
Иначе щеше да има само една стъпка с ресет Smile
Цитирай
#9

(2018-03-22, 13:43:04)m65 написа:  Благодарско!
Ще опитам като ми остане време.

Такааааа. След следване на стъпките се появи меню Wipe all, друго нямаше на разположение.
Вследствие на което Smile , всичко бе забърсано, и телефонът нормално се рестартира, и зареди Андроид.
Остава да се правят настройки, но това не е проблем.
Да видим сега проблемната актуализация дали пак ще направи проблем.
Още веднъж, благодаря suffer. Storstark

Moята идея беше да не губиш настройките Smile
Иначе щеше да има само една стъпка с ресет
Цитирай
#10

(2018-03-22, 15:27:22)retyrn написа:  Коя е версията на проблемната актуализация?

Тъй като не го ползвам аз този телефон, не мога да знам дали това сега е последната актуализация, или не.
До този момент не е имало индикация за нови софт. актуализации.



[Изображение: 22.03.18_._16_10_Office_Lens.jpg]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)