Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei P20 Lite или Huawei P10
#1

Предстои ми купуване на смартфон. кой да избера от двата модела най новия Huawei P20 Lite или Huawei P10 според вас Huawei P20 Lite  няма ли да е по добър избор ? като качество дизайн камера и др.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще е по-добър само от към големина на екрана. Което пък за такива като мен свикнали с екрани около 5 инча е недостатък.
От към камера и процесор, бързина, ще е много назад този Р20 лайт. Все пак ползва стара технология ядра, независимо, че е нов модел. Батерията ще е малка на този почти 6 инча екран.
Та освен екрана за тези, които харесват големи екрани ще е добре, но само толкова.
Цитирай
#3

благодаря много за информацията щото на Р20 лайт предната камера е 16мпх а на п10 е 8 мпх и дали п10 ще получи 8.0 Oreo
Цитирай
#4

Мегапикселите не са всичко. И да, р10 ще получи орео и така като гледам политиката на Хуауей то този телефон ще се поддържа поне още 2 години.
Флагманите на всяка компания се поддържат много повече от моделите от среден клас.
Цитирай
#5

според вас сега последно кой телефон да взема П10 или П20 Лите ?
Цитирай
#6

взимай "новото"

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#7

П10. Даже ако можеш р10 +
Цитирай
#8

(2018-03-22, 17:52:47)XAn4ETO написа:  Ще е по-добър само от към големина на екрана. Което пък за такива като мен свикнали с екрани около 5 инча е недостатък.
От към камера и процесор, бързина, ще е много назад този Р20 лайт. Все пак ползва стара технология ядра, независимо, че е нов модел. Батерията ще е малка на този почти 6 инча екран.
Та освен екрана за тези, които харесват големи екрани ще е добре, но само толкова.

(2018-03-24, 00:24:43)XAn4ETO написа:  Мегапикселите не са всичко. И да, р10 ще получи орео и така като гледам политиката на Хуауей то този телефон ще се поддържа поне още 2 години.
Флагманите на всяка компания се поддържат много повече от моделите от среден клас.

Колега прави си принципно, НО нека погледнем нещата малко от към друга посока ... дефакто и казвали ... 
P20 lite     5.84      148.6 x 71.2 x 7.4 mm
P 10          5.1       145.3 x 69.3 x 7 mm
P 10 +       5.5       153.5 x 74.2 x 7 mm

Мисля размерите казват достатъчно? Това, че един телефон е с 5.1 инча екран не го прави по малък или по удобен ... 2-3мм разлика в корпуса а получаваш доста по голям екран спрямо 10, а спрямо + даже си 3-5мм по малък като корпус ... Удобствата на по големия екран са си факт, като е минимализирано неудобството от големия корпус с който върви голям екран ...
Колкото до предната камера ... 16 мега е и колкото и мегапикселите да не са всичко, то тук имаме и от "всичкото" ... 1,12 микрона е предната камера на п20лайт а задната е 16 мега на 1. микрон ... как и да го въртим предната снима ... 

(2018-04-12, 19:57:46)ledenrz написа:  според вас сега последно кой телефон да взема П10 или П20 Лите ?

Ти решаваш какви са ти приоритетите... п20 лайт ти дава доста по голям екран в сходен с п10 корпус и по малък корпус от п10+ ... предната камера определено е по добра ... Външния вид и сглобката са една идея по добре в новата серия ... гърба е стъклен и изглежда прекрасно, но като стъклен е малко по хлъзгав и се чупи при изпускане ... има FM ... Има и една идея по добър живот на батерията заради копроцесорите и слабия чипсет въпреки по големия екран ... Бързината ако не ги сравниш директно няма да ти прави впечатление ... достатъчно бърз е за всички ежедневни дейности, не лагва и не се замисля ... камерата задната е достатъчна да направиш хубави дневни снимки но на слаба светлина/вечер п10 би бил по добрия избор ... Ако ще снимаш повече видео то п20 лайт няма оптична стабилизация и не снима в 4К ...та имай го предвид ...

За мен беше важен екрана да е 5.5+ във възможно по малко тяло, достатъчна производителност без да ми се налага да се съобразявам, пълен набор от сензори и функционалности, добър живот на батерията и да хване някой кадър ако не нося нещо за снимане ... За сега се справя повече от добре п 20 лайт в това ... 
От тук си преценяш кое ти е важно и взимаш ...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bodonance за това мнение:
  • hakama
Цитирай
#9

доколкото знам П20 няма скрийн протектор дали е така и ако е така от къде мога да си го купя
Цитирай
#10

В ebay вземаш 2 за долар и половина, но ги чакаш няколко седмици. Поръчах калъф, протектори и преходници от микро към C. Чакам ги всеки момент.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#11

сега видях и Самсунг А8 2018г не съм вен на самсунг но според вас кой ще е по добрия избор ?
Цитирай
#12

Този Самсунг е един от най-добрите телефони във високия среден клас, но е и по-скъп. Има и някои други недостатъци. Хвърли едно око на Huawei P Smart. За парите си е най-доброто, което се продава официално на нашия пазар.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#13

попринцип търся до 800 лв телефон дали да взема П20 лите или Самсунг А8 2018 щото гледам самсунга има и ИП68 дали камерата е по добра от П20 лите ?
Цитирай
#14

На хартия и от към спецификация е по-добра и то доста. Реално не знам. Процесорът е доста по-бърз и мощен и тази водоустойчивост не е за пренебрегване.
А8 е доста добър и скъп телефон, там ти преценяш спрямо цената.
Цитирай
#15

Samsung-a има добри камери, 2 по-нови и бързи Cortex-A73 ядра (останалите 6 са по-бавни), последната версия Bluetooth - 5.0, както и характерния за Samsung AMOLED дисплей. По-скъп е, но и предлага много. От друга страна, има много отзиви от потребители, съобщаващи за лаг в редица приложения и игри. Важен е и софтуера. А8 е с по-стар Андоид (7.1) и не знам какви актуализации получава телефона. А P20-ката ще ти предложи последния Android, модерен дизайн и по-голям дисплей с прорез, много приятни екстри и функционалности и достатъчно добра производителност. Останалото е въпрос на вкус и предпочитания. Можеш да разгледаш и Huawei P Smart. За доста под 800 лева получаваш модерен телефон с 5.65'' екран.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#16

Много май разтеглихме тази тема, но се включвам в нея за последен път.
Не знам защо тук повечето гледат опаковката, ане какво е вътре. А8 имал бил лаг на места. Ами с Р20 лайт не съм работил, но с Р10 лайт съм и там има много лаг, процесорът е същия, няма как тук видиш ли всичко да върви гладко. Зависи кой какви критерии има за гладко. Аз съм с Хуауей Нова, който е със Снапдрагън 625 и там също има лаг, а е по-добър от стария процесор използван в Р20лайт/мейт 10 лайт. Каквито и копроцесори да му слагат, то технологията му е стара и няма как да бъде наречен бърз процесор. Вземи например един Р9 с Кирин 955, който е на 2 години и пак е адски много по-бърз от този 659 в Р20лайт.
Инал бил прорез/нотч, еми щом ви харесва да имате копие на айФон, добре, аз не искам да имам такава грозотия. Камерата на Р20лайт е с бленда 2.2, което за снимки с ниска осветеност е адски зле.
Честно, без да искам да се заяждам с никой, то близо 700лв за тази пръчка не бих дал.
А8 е в пъти по-добър, а да не говорим, че цената на Нокиа 8 падна на 750лв без договор, а той вече е на светлинни години от всичко, което изброихме тук. Много добра камера, страхотен процесор, изработка, бързина и плавност, а да не забравяме постоянните ъпдейти и поне още 2 версии на Андроида.
Това е от мен, повече няма да налагам моето виждане за качествен смартфон, но за мен външния вид е на последно място.

П.п. Р20 лайт ми е като лъскаво Ферари, но със слаб двигател с 200к.с. Аз предпочитам Ауди с 400к.с. и всички екстри, разбирай Нокиа 8.
Цитирай
#17

"Аз предпочитам Ауди с 400к.с. " ... Именно колега в предпочитанията се крият нещата ... 
Аз предпочитам екран над 5.5 инча във възможно най малкия корпус, набор от сензори и функционалности, достатъчна производителност за ежедневни задачи, добър живот на батерията и до там ... какво дава айди 400к.с. т.е нокия 8 : по голям корпус и по малък екран ...по голяма производителност и по малък живот на батерията ... ОК има по добра производителност и то с много, но това е важно само като си мерим ...
Всичко е до приоритети ... 625 не е по добър или по лош от кирин 659 ... толкова са близки, че може да ги приемеш за 1 процесор ... и да базирани са на старата А53 микро архитектуратова, но не пречи да са и най икономичните процесори като консумация в същото време които предлагат достатъчна за момента производителност ... като отчетеш, че въпросните ко процесори които подценяваш ти добавят още 25-30% производителност (на антуту п20 лайт вади 90000 точки колкото SD650) мисля ти става ясно защо няма и лаг или ако го има е минимален. Аз лично още не съм видял, както не съм видял и шаоми при които 625 е стандарт да лагват ...
Колкото до камерите ...не са ми приоритет, но нито п20л, нито п смарт, нито а8 нито ноки 8 имат добри камери ...Всъщност може би самсунга е най-добре... Снимах не малко с нокия 8 и мислех да преглътна малкия екран и големия размер, даже я взех на заем и ползвах няколко дни ...еми бърза е ако половин секунда е от значение... и май няма с какво друго да я похваля ... а...има 8.1 и редовно актуализират ама то след андроид 6 не е кой знае колко важно с коя версия си ...


Тук не сме да да налагаме моето, твоето или което и да е виждане за качествен смартфон, най-малкото, че качествените такива са в ценова категория х3 пъти цената ... Тук сме за да споделим мнения, опит и нашите "предпочитания" кое, как и защо е при нас и защо мислим така ...

Ето ти го моето защо и как за п20 лайт ...


Едит: Забравих да напиша за технологията като я споменаваш ... Няколко са технологиите ... ARMv8-A e архитектурата която някои наричат технология. Другата технология е производствената която е FinFЕТ и в момента пак тя се ползва за изработката на найпоследните модели на всички марки ... литерацията е 16нм, но е адекват на за съвремието от 10нм ... та как и да го гледам, не виждам къде виждаш стара технология и какво имаш предвид, та моля за разяснение.
Цитирай
#18

Не знам как реши, че ко процесорите добавят мощност. На Антуту 6 Мейт 10 лайт дава 63к точно толкова дава моята Нова. Но моята Нова е телефон на година и половина, а за този Р20лайт му искат над 700лв. Недопустимо е за мен. Дизайнът на Нокиа8 ми харесва много, но това е субективно. И да, екранът е 5.3инча, но бутоните не са част от него. Лайта е с 5.84 и като махнеш бутоните ти истават около 5,5, което вече не е чак такава разлика.
Cortex A53 е вече стара архитектура, да инвестираш толкова много пари в морално остарял процесор, за мен е разхищение на пари.
Нокиата е с 835, 10нм и на фона на "400те си коня" харчи колкото 659 с неговите 200.
За справка давам тестовете на gsmarena на Нокиа8 и Мейт 10 лайт. Мейта е с малко по-голям екран, но и батерия, така че смятам, че ще е на кантар с Р20лайт.

         

И разликата между Р20лайт и Нокиа8 може да е една секунда в отварянето на калкулатора или настройките, но като вземе да браузваш в тежки страници, да отваряш тежки pdf файлове или всичко това и да имаш нужда от бърз мултитаскинг, ей там вече 835 ги смазва.

Та все още се чудя освен в по-актуалния си/модерен дизайн, в какво точно Р20лайт превъзхожда Нокиа8?
Да не говорим, че до края на месеца ще се появи при операторите Нокиа7 плюс на цена около 850лв без договор със Снапдрагън 660 и 3800 батерия и много по-добри камери.

Независимо, че имам Хуауей телефон, то никога не робувам на една марка и купувам това, което ми предлага повече за същите пари. Затова взех навремето Новата. 625, страхотен екран, добра камера, компактен, страхотна изработка, силен звук от слушалката и спийкъра, страхотен живот на батерията, двусимка. Нямаше друг такъв телефон на пазара.
Цитирай
#19

(2018-04-16, 22:41:47)XAn4ETO написа:  Не знам как реши, че ко процесорите добавят мощност. На Антуту 6 Мейт 10 лайт дава 63к точно толкова дава моята Нова. 

Еми п20лайт вади 90 000 ... лично моя 88000 ... От къде ще дойде "мощността" и разликата от 25000+ точки, която за тези процесори е огромна?

(2018-04-16, 22:41:47)XAn4ETO написа:  ...за този Р20лайт му искат над 700лв. Недопустимо е за мен.  

Въпрос на оферта е ... и на под 500 се намира, но да висока е цената принципно ... и това може да е фактор който да те накара да избереш друго.

(2018-04-16, 22:41:47)XAn4ETO написа:  И да, екранът е 5.3инча, но бутоните не са част от него. Лайта е с 5.84 и като махнеш бутоните ти истават около 5,5, което вече не е чак такава разлика.

Имаш опция да скриваш бутоните, както и има опция да няма изобщо бутони -навигационния док е гъвкаво нещо ... екрана си е 5.84" и разликата е 0.54", което за мен беше важно.

(2018-04-16, 22:41:47)XAn4ETO написа:  Cortex A53 е вече стара архитектура, да инвестираш толкова много пари в морално остарял процесор, за мен е разхищение на пари.
Нокиата е с 835, 10нм и на фона на "400те си коня" харчи колкото 659 с неговите 200. 

По тази логика и мустанг от 1967 е морално стар? Едва 180 кончета е сток малкия и е дърт ...
Нека погледнем нещата по различно ... работи и върши работа и не работи и не върши работа ... Идвам от SD808 който уж има и от по бързите А57 ядра ...ама яде ток като ламя и цикли като паркетна машина ... Само за размисъл ...

(2018-04-16, 22:41:47)XAn4ETO написа:  а справка давам тестовете на gsmarena на Нокиа8 и Мейт 10 лайт. Мейта е с малко по-голям екран, но и батерия, така че смятам, че ще е на кантар с Р20лайт. 

Мейт 10 лайт няма копроцесорите ... именно те правят нещата по различни.


Едит: Си се редактирал :
(2018-04-16, 22:41:47)XAn4ETO написа:  И разликата между Р20лайт и Нокиа8 може да е една секунда в отварянето на калкулатора или настройките, но като вземе да браузваш в тежки страници, да отваряш тежки pdf файлове или всичко това и да имаш нужда от бърз мултитаскинг, ей там вече 835 ги смазва. 
Когато браузваш в тежки страници ти трябва бърз модем и много рам ... не толкова процесор ... справя се п20л не го мисли и рам си има и модема е ъпнат и адекватен... 
Мултитаква пак опираш повече до рам, та си ги има ... Може би ще има превес от нокията, но няма да е с много и нещо фрапиращо ... ако държиш мога да взема пак онази и да си играя да тествам само за да ти задоволя любопитството.

(2018-04-16, 22:41:47)XAn4ETO написа:  Та все още се чудя освен в по-актуалния си/модерен дизайн, в какво точно Р20лайт превъзхожда Нокиа8?
Да не говорим, че до края на месеца ще се появи при операторите Нокиа7 плюс на цена около 850лв без договор със Снапдрагън 660 и 3800 батерия и много по-добри камери.

Независимо, че имам Хуауей телефон, то никога не робувам на една марка и купувам това, което ми предлага повече за същите пари. Затова взех навремето Новата. 625, страхотен екран, добра камера, компактен, страхотна изработка, силен звук от слушалката и спийкъра, страхотен живот на батерията, двусимка. Нямаше друг такъв телефон на пазара.

Как каво точно Р20лайт превъзхожда Нокиа8? Нали ти написах ... по голям екран в по малък корпус. За мен това е по важно от колко ми е бърз процесора и дали нещо ще стане с половин или 1 сек по бавно ...стига да не лагва както ми лагваше 808 ...

Нокия 7 + ме радва много повече от нокия 8 предвид 6" екран, нищо, че и 660 е доста по бавен от 835... 

За останалите ти писания виж какво ще напиша за п20 лайт и защо се прях на него: страхотен екран, добра за каса камера, компактен (нещо което нокия 8 не е), страхотна изработка, силен звук от слушалката и достатъчен от спийкъра, страхотен живот на батерията (предвид от какво идвам), двусимка. ... Познато ли е?

Разбираш ме надявам се защо и как. Изпадна ми на добра цена в момент на оглеждане ... Взех а даже не бях погледнал едно ревю за телефончето ... Първи личен хуяговей ми е ама не робувам на марки, нито ме е срам какво ползвам.
Цитирай
#20

В нашия спор има много отговори за този, който отвори тази тема. Сам може вече да вземе решение, кое му е приоритет.
Аз бих избрал Р10 или Нокиа8, а ти Р20лайт и всеки от нас си има неговите аргументи.

А разликата в точките на Антуту е че ти тестваш на Антуту7, а аз ти давам пример със 6.
Цитирай
#21

@XAn4ETO, в темата се пита Huawei или Huawei, предлагаме варианти, включително Samsung, a ти се хващаш за някакви глупости (и P10 Lite имал лаг, другите нямали ли...). Ти си си купил телефон, @bodonance - също. Нека да помогнем на тези, които се колебаят.

П.С. Точно заради прореза не си взех P20 Lite. Но и не натрапвам мнението си.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#22

Аз мисля, че въпреки прекомерното разтегляне на темата, с колегата, с който смислено поспорихме дадохме добри аргументи, кой какво и защо би си купил.
Даже и двамата се съгласихме за Нокиа 7 +, който даже вече го има цена без договор за 760лв.
Цитирай
#23

според мен П20 лайт е среден клас телефон и с доста добър дизайн според мен е по добър дизайн от нокиа 8 и Самсунг А8 по добре стои в ръката добра камера за тази цена
Цитирай
#24

(2018-04-17, 20:52:58)ledenrz написа:  според мен П20 лайт е среден клас телефон и с доста добър дизайн според мен е по добър дизайн от нокиа 8 и Самсунг А8 по добре стои в ръката добра камера за тази цена

Ако това търсиш и ти харесва, какво му мислиш?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#25

Хубава темичка Smile Ще ви следя тъй като и аз се колебая между двата, единия заради визията, другия заради това, че е по- добре като характеристики. Но и на мен ми е много трудно, дано и други изкажат мнения.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)