Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ревю на Meizu M3 Max опит от 2 седмично ползване
#1

С този телефон съм от 2 седмици и имам само положителни отзиви.
Закупих го от smartphone.bg с 2 г гаранция към техен сервиз. Китайската Q версоя с глобален ром преинсталиран и със смяна на id вероятно. Телефонът беше в комплект с 12w/7а  зарядно с американски стандарт и приставка за нашите контакти,силиконов гръб,стъклен протектор,готината игличка за сим трея и указанието.
Разбира се с коректни гаранционни документи. Аз го закупих от офиса им в Стара Загора на място ,не чрез Еконт.
Първото нещо което грабва окото е огромния дисплей,но с тънки рамки и прекрасния корпус от алуминий,солиден,готин,тънък,лек.
Още в офиса при първия досег с апарата,ден преди да го купя за 349лв с ддс само толкова,аз не исках да го оставя,толкова добре ми пасна ,а усещането на солидния и същевремено лек корпус е несравнимо.
В момента в който ми се включи операционната система и дисплея заработи в пълния си блясък,аз вече знаех,че друг телефон не искам. Дисплея е ярък,наситен,грабва окото.
Другото което веднага прави впечатление е звука. Наситен,мощен,звук който може да събуди и умрял,а има бас и е плътен. Това е през колонката,а на слушалки,меломана в мен беше щаслив. Аз имам оригинални bass head Pioneer слушалки,които тук звучат уникално и чувам звука какъвто очаквам да е. Плътен бас,готини средни и високи. До сега с тези слушалки слушах на Леново к5 нот,к6 нот,htc a9s,Samsung j5 2016. Купих ги когато бях с к5 нот и там с хай фи чипа на телефона звука бе супер,тук е много по-супер.
Батерията е другия плюс. 4100ма батерия,която се зарежда на 50пр за 30 мин. Държи много,неимоверно много. Аз правя около 2 часа разговори на ден и поне 2 часа екран с непрекъснато включено 4г,с поне 20 мин 4г тетъринг,включен непрекъснато на автоматична яркост дисплей,но плъзгача за яркостта е на максимално ,макар и автоматична,телефона издържа 2 пълни работни дни и остава заряд поне за още половин ден. Аз съм с flyme 6.2.0.0 G и тук има интелект самата операционна система.
Има няколко много полезни опции за батерията. Аз съм нагласил телефона в 21 часа да включва не ме безпокойте режим,в 23 часа филтър за премахване на синя светлина ,в 0 часа да включва супер икономичен режим. Съответно всички режими се изключват сами в 9 сутринта автоматично,така са нагласени.
Батерията държи ,защото съм разкарал всичко което имам 2 пъти.
Разкарах г майл,оутлук,гугъл нау,гугълските неща всички,без гугъл плей,карти,хром,фотос и фото сканиране. Твърдя,че на мейзу вградените мейл клиент,календар,браузер,и т.н. са в пъти по-лесни за ползване от всички останали.
Камерата ми направи много добро впечатление.
13 мп от Сони imx 258задна снима супер,наситени цветове,готин детаил много ръчни настройки в режим про. Има дори функция за последващ рефокус както и заснемане на gif анимации.
Разбира се вечер на улица е средно ниво без статив,обаче със статив и исо 100,до 20 сек скорост на затвора,нещата се променят и то в полза на добрия кадър. Видео до 1080п както и снима в забавен и в забързан режим. Звукът на запис е стерео,картината страхотна.
Предната камера е добра,но е 5мп,обаче и тук има много опции,като дори ръчни настройки(в друг смартфон това не съм го срещал)
Пръстовия отпечатък работи бързо,бутона mback,е най доброто решение за мен,а операционната система лети.
За мен няма недостатъци и от към свързване,и в 4г и уай фи,всичко работи идеално.
Телефонът хваща погледите,голям е,и много красив.
Трудно ми беше да намеря гръб и протектор,защото счупих протектора още като взех телефона,преди да го сложа и то без да искам,а след няколко дни попадна мастило от химикал,точици по гръбчето което е прозрачно и при опит да ги измия се прецака текстурата му.
Все пак който търси намира и аз закупих две гръбчета от един български сайт ,по-добри от оем гърба с който го купих този телефон. Стъклен протектор закупих от емаг и то последния на  Mocolo. Сега съм задоволен и от към аксесоари.
Препоръчвам с 2 ръце.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#2

Ето и снимки от Меизу м3 макс
https://1drv.ms/f/s!Aie3YFbGcKe3hJEzngvZPKNGQVhW7w

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#3

Честито и със здраве да си го ползвашSmile
Радвам се, че се върна на Мейзу. Аз скоро също смятам си сменям моя тел.
А какво стана с Лумията, ползваш ли я още?
Цитирай
#4

(2018-05-05, 14:34:29)shotokanarai написа:  Честито и със здраве да си го ползвашSmile
Радвам се, че се върна на Мейзу. Аз скоро също смятам си сменям моя тел.
А какво стана с Лумията, ползваш ли я още?

Лумиите остаряха и вече не могат да се ползват пълноценно. Последно бях с 930 и беше ужас да се използват фейсбук и други приложения,само камерата беше супер. Затова я смених с Леново  к5 нот,после к6 нот и сега съм с Мейзу м3 макс от който съм много доволен вече 2 месеца близо.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)