Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Начислен трафик въпреки, че дейтата е спряна
#51

При самолетен режим също може да се ползва Wi-Fi. Simple Smile Само не ми обяснявайте, че очаквате някой да ви се обади в Сърбия.

#TeamPixel
Цитирай
Аксесоари
#52

Бе то и SIM картата можеш да си махнеш, но не е в това въпроса. И да, има ситуации, в който няма значение къде си, трябва да може да бъдеш намерен. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#53

Същия случай при сина ми! Жена ми със спряни мобилни данни- няма нищо сгс 3 - 5-6 годишен. Синът ми само със спряни настройки за дата в роуминг с пиксел 2 и .... 20 лв горница! Това при един и същ оператор -  “магистралата” Отговорът на оператора беше” такива данни са ни подадени от сръбския оператор”
Аз на вивата със самолетен режим за няколко години постоянно преминаване през Сърбия не съм имал проблем. Явно различните софтуери на различните марки правят  различни вкл. и изкл. на приложенията и настройките. В нашия случай няколко пъти по 1 кб. Какво можеш да направиш с 1 кб?  По принцип за отчитането можеш, но да свършиш работа - едва ли. Ще пускаме жалби в офис, едно време можеше и по нета, ама скопиха тази функция. Уж смениха името за добро, ама става по- лошо. Да не споменавам и кол центъра им, за да се свържеш с жив човек а да не ти говори машината...

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#54

Не мога да се съглася, че софтуера е виновен.
Първо аз съм Pixel 2 XL, жената с Pixel 2, имаме сходни приложения, като дори при нея има повече инсталирани, версиите на OS-а идентични. Аз съм на Вива, тя на Теленор, за един и същ престой, аз имам сметка, тя не.
Но да приемем, че дори при тази ситуация не всичко е ебсолнютно еднакво.
Сестра ми, телефон S8, този месец на Теленор - никакви проблеми, след месец вече на Виваком - честито, три сесии по 1kb. Като държа да подчертая, че на 100 процента през времето между двете пътувания, абсолютно нищо не се е променило. Нито е обновявана системата, нито са инсталирани нови апликации.

iPhone 14 Pro
Цитирай
#55

Дори и 1% да е, но не е изключено радните оператори да си попълват бюджета с непочтени способи
Цитирай
#56

Той пътуваше на пасажерската седалка и за 8 часа преминаване през Сърбия не си пипна телефона. Жена ми и аз също, но сметките на фактурата са факт! Това по-горе са мои разсъждения за софтуера и марките апарати. 2 различни телефона на един оператор и 3 модел на друг. Всички пътуваме в една кола. Не е изключено да ни цакат, но ... казват че данните са им предоставени от другия оператор.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#57

Сега преди да обвините нашия оператор, че иска да ни вземе парите, логиката говори, че в сърбия си на техен оператор и телефона се е закачил за него някак. Сръбския изпраща инфо на българския за определената услуга, като нашия начислява в нашата сметка дължимото. Бг оператора в случая плаща на сръбския.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#58

До тук добре. Защо обаче това важи за оранжевите и червените, а при сините не?

iPhone 14 Pro
Цитирай
#59

Баш при сините съм работил, да важи и там. Не се мислете за специални, за единствени пострадали, не сте. Единствено стои въпроса, как да се пазим от това, и в бъдеще какво ще се случи по въпроса.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#60

Писах и до КЗП - има електронна форма и се попълва много бързо. До 1 месец ще има някакво становище. Пишете и вие за да има повече сигнали, иначе няма оправия.
Отделни сесии от 1 кв не съществуват
Цитирай
#61

Развитие по нашия случай! Диалогът е протекъл основно по мейли, накрая ще възстановят 2/3 от сумата! Получен е и смс с който го уведомяват за решението, което са взели след проверка. Междувременно е правил опит да разговаря по чата им, но според сина ми служителителките не разбират какво ги пита и нямало как да разговаря с по-техническо лице. Накратко чата е за обикновенни дребни проблеми!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#62

Те в повечето случаи наистина не разбират какво ги питаш. Не се правят на прости, те са си прости...
Цитирай
#63

Явно вече и при Теленор се случва. Това е за четири часа престой в Сърбия с изключени мобилни данни. С телефона от подписа. Ако някой знае как да изключа услугата, която
 ги е ползвала тези КВ ще съм много благодарен.

Дата             Нач. час     Дестинация    Вид услуга               Продълж./ обем(KB)    Стойност
23.12.2018  12:33:45     telenorbg       Roam&Surf портал    1.68                             0.00 
23.12.2018  12:33:45     telenorbg       Роуминг-Изходящ     100.00                         1.22

Sony Xperia XZ1 Compact
Цитирай
#64

При теленор има безплатни раговори и нет за Сърбия, но ако си и на теленор оператор и там. Т.е. ръчни настройки трябва да се направят. Поне така са ми казвали теленорски абонати. А аз за да се предпазя от такива случаи, просто преминавайки от там съм на самолетен режим. Но може да се включи ви-фи и да се провежда разговор по нета от всяка бензиностанция!

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#65

Здравейте, и на нас ни се случи. Може би малко по различно. На жената на телефона мото g6. Тръгваме от София, на летището спира мобилни данни. Не спира данни в роуминг. 
Пристигаме в Истанбул. Всичко точно. След това самолетен режим и кацаме в Богота. Изключваме самолетен  в рамрежим.
Там в рамките на 5 мин получаваме 3 смс. 
1. Засечено е, че ползвате данни. 1 мб=23лв.
2. 95 от лимита ви от 50 лв е  достигнат. 
3. При достигане на 50 лв ще ви спрем телефона. 

Гледам на тела брояча на данни показва 5 мб. 
Мистерия, при 100% изключени данни. 
Сега ще видя дали 50 лв лимит ще бъде спазен или ще ме метнат на над 115 лв. 

Ще искам пълна справка с дата, час, протокол, урл, и обем данни. Да видим кое ги е навъртало. 

Друго, в момента в Панама, сим на 3 юк с безплатен роуминг и нет, ако променя апн с грешен нета пак си работи.

Здравейте, и на нас ни се случи. Може би малко по различно. На жената на телефона мото g6. Тръгваме от София, на летището спира мобилни данни. Не спира данни в роуминг.
Пристигаме в Истанбул. Всичко точно. След това самолетен режим и кацаме в Богота. Изключваме самолетен  в рамрежим.
Там в рамките на 5 мин получаваме 3 смс.
1. Засечено е, че ползвате данни. 1 мб=23лв.
2. 95 от лимита ви от 50 лв е  достигнат.
3. При достигане на 50 лв ще ви спрем телефона.


Гледам на тела брояча на данни показва 5 мб.
Мистерия, при 100% изключени данни.
Сега ще видя дали 50 лв лимит ще бъде спазен или ще ме метнат на над 115 лв.


Ще искам пълна справка с дата, час, протокол, урл, и обем данни. Да видим кое ги е навъртало.


Друго, в момента в Панама, сим на 3 юк с безплатен роуминг и нет, ако променя апн с грешен нета пак си работи.
Цитирай
#66

Дай обратна връзка ако има развитие, че ми интересно. Благодаря предваирително. Smile

iPhone 14 Pro
Цитирай
#67

Случвало се е и на мои познати, имало е и такива теми преди във форума. Колкото и нелогично да звучи е възможно.
Единствената 100% защита мисля е да се изтрият изцяло настройките ( apn ), поне май до такъв извод се стигна в предишната тема...

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Цитирай
#68

Имам някакво подозрение, че тия данни, ако са реални, нарочно са източени в Колумбия като по-скъпа цена на мб. Това без да знам каква е цената за мб на боб в Турция. 
Наистина е странно защо в Турция тела не е точил, пък в Колумбия е.
Цитирай
#69

Че БоБ имат ли роуминг?На моя не можеше да се активира

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#70

Възможно ли е да е свързано с историята на местоположенията на Гугъл? При мен това винаги е било изключено, също и самото местоположение, услугата за намиране на изгубено устройство- също. Специално за Сърбия си имам включени данни в роуминга, но наскоро пътувах до Швейцария, за там нямам. Изключих опцията за мобилни данни в роуминг, също и самите мобилни данни от падащото меню. Не са ми начислили никакви пари за престоя ми там. На А1 съм.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай
#71

(2019-12-30, 22:25:23)Константинов написа:  Дай обратна връзка ако има развитие, че ми интересно. Благодаря предваирително. Smile
След като на 1.1 се обадих на боб и пойсках пълна справка с дата, час, протокол, урл, и обем данни, 14 дни по-късно справаката не беше направена с някакво тъпо обяснение.

Последва ново обаждане до боб (номера им вече не работи. има друг номер +35980080123) и малко съскане със същото искане, както и в прав тескт казване, че са олигофрени ако си мислят, че ще им се вържа, че не знаят към кой урл-та съм се връзвал. 2 дни по-скъсно имаме смс от а1, че са ни върнати 51 лв (толкова беше таксуван нета)

Явно просто се пробват и ако мине, а то в 99% минава.

(2019-12-31, 01:24:51)nanobanano написа:  Че БоБ имат ли роуминг?На моя не можеше да се активира
Само един план има. Другите не. Всичко това вече е минало, нали, но заварено положение.
Цитирай
#72

Проблема не е в оператора, а в софтуерната версия на телефона.

Причината за трафика е, че при някои софтуерни версии на на някои производители позиционирането ползва A-GPS въпреки изключените "мобилни данни", като разменя 1-3 kb на сесия, а в роуминг минималното таксуване на 100 kb или при 23 лв/МБ - по 2.30 лв на всяко свързване (след свързването сесията се разпада).
За тези с включен Location History както и/или Location sharing може по-често да е искало GPS fix, както съответно и A-GPS да се включвал т.к. се не сте били на това място.
При някокои производители това вече е оправено с последваща софтуерна версия.
При други изключване на GPS спира и a-GPS.
При трети с невалидни apn, но и това не винаги помага по-добре с изтрити точки за достъп.
Най-сигурно е в Самолетен режим.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#73

(2020-01-20, 13:11:19)Чо написа:  Проблема не е в оператора, а в софтуерната версия на телефона.

Причината за трафика е, че при някои софтуерни версии на на някои производители позиционирането ползва A-GPS въпреки изключените "мобилни данни", като разменя 1-3 kb на сесия, а в роуминг минималното таксуване на 100 kb или при 23 лв/МБ - по 2.30 лв на всяко свързване (след свързването сесията се разпада).
За тези с включен Location History както и/или Location sharing може по-често да е искало GPS fix, както съответно и A-GPS да се включвал т.к. се не сте били на това място.
При някокои производители това вече е оправено с последваща софтуерна версия.
При други изключване на GPS спира и a-GPS.
При трети с невалидни apn, но и това не винаги помага по-добре с изтрити точки за достъп.
Най-сигурно е в Самолетен режим.
Възможно е и това де е станало. Не знам нямам справката. След като връщат пари обаще, явно не е това. Иначе можеха да кажат - GPS-a e, оправй се.
Цитирай
#74

Развитето по жалбата : След сигнала до КЗП , те прехвърлиха сигнала към комисията по регулиране на съобщенията.
Свързаха се е мен след около месец, като поискаха да им изпратя входящото съобщение за цената /тарифата/ на мобилни данни, което съм получил след като съм преминал границата и съм бил в Сърбия. За мое щастие не го бях изтрил от телефона си и съответно им го препратих.

Месец по-късно ми възстановиха цялата надплатена сума, под формата на депозит т.е. няколко месечни такси си приспадаха месечните сметки от сумата. Получавах сметката и на другия ден, съобщение, че сметката ми е платена от наличния депозит.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 11 гост(и)