Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

★★★ Google блокира достъпа до GApps за нелицензирани устройства, но не и за
#1

Тъй като Android е отворена система, производителите сами решават как да направят собствения си software. Но за да има някаква равнопоставеност и уеднаквяване, Google налагат мерки, които ако не са изпълнени, няма да може да се използват приложенията и услугите им. Доскоро беше възможно за всеки един произодител на Андроид смартфон, да инсталира Google, независимо дали спазва определни норми. Изключение от това правило ще има само за custom ROMs...

Цялата статия може да прочетете в блога ни
   
 [Изображение: Google-Play-Certified.png]

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

И все пак прави чест на гугъл, че знаят за съществуването на къстъм ромовете и са помислили за това.
Цитирай
#3

Страхотно, значи репликите на Самсунг най-накрая ще секнат?
Цитирай
#4

Естествено, че знаят. Въпреки, че популярността на Custom ROM-овете вече не е такава, каквато беше преди, доста хора ползват телефоните си "as is". Аз също - дори фабричния тапет ми стои, нищо не съм променял.
Сещам се преди години вечния HTC HD2 , многото Custom-и за LG Optimus, Galaxy S/S2. чудо беше.
То бяха kernels, оная анимация "стар телевизор", recovery-та, първите MIUI ROM-ове в/у Android 2.3...
Цитирай
#5

(2018-03-26, 09:31:59)ddqnov написа:  Страхотно, значи репликите на Самсунг най-накрая ще секнат?

Съмнява ме. Ще вземат да слагат Custom ROMs и всичко ще си е както е било до сега.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#6

Е, не сертифицирано устройство би трябвало да не допуска и Custom ROM. Има се предвид, че може на Custom ROM ако устройството е сертифицирано.
Цитирай
#7

Аз пък не мисля, че за реплика някой изобщо ще седне да прави къстъм ром.
Цитирай
#8

Да, но може самия производител на репликата да му сложи нещо което да е "къстъм ром"

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай
#9

Репликите има своят пазар и в alo.bg постоянно се пускат обяви за такива, което означава, че има и кой да ги вземе. Ще има сменени данни в системната информация да се разпознава като certified device и пак ще се лети. А за Custom ROM - всичките са с такива, този iPhone-like UI на репликите какво е, ако не е Custom?
То на повечето даже си пише, да не се правят фабрични, че доста от елементите хвърчат и се получава мазало. Тези на Samsung също са с ROM-ове с портнат донякъде Touchwiz, и дори оригинални S Apps , излъгани от софтуера , че са на реално у-во на производителя. Antutu също го лъжат , също и Google Play. Те така. Врътки има.
Цитирай
#10

(2018-03-26, 16:04:21)GH0STFACE написа:  Аз пък не мисля, че за реплика някой изобщо ще седне да прави къстъм ром.

Евентуално самите производители ще си наемат хора да им го правят...

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#11

Вече има заобикаляне на този проблем, поне според xda:

https://www.xda-developers.com/how-to-fi...gle-error/

@rado__8 Мерси за информацията!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)