Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с Wi-Fi при Samsung Galaxy Tab A6
#1

Здравейте! Вече почти от месец се опитвам да разреша този проблем, но не намирам никакво решение в нета. Затова и реших да питам вас - преди сте ми помагали, може и този път да успеете.
Имам таблет Galaxy Tab A6 (SM-585). Когато се свържа с него към домашния рутер, ми изписва "There may be no Internet connection". Вкъщи имаме 2 лаптопа, 3 смартфона и един PS4, които нямат никакъв проблем с WiFi мрежата. Интересното е, че таблетът си се свързва с Интернет без проблем към Hotspot на телефона или към WiFi мрежите е университета.
Пробвах всичко, което успях да намеря в нета - forget на мрежата, рестарт на таблета и рутера, смяната на часа (при някои хора това е помогнало), оставяне само на AES като encryption метод на рутера (при някои хора уж е имало проблем с TKIP), дори махнах калъфа - да не би магнитът ми нещо да разсейвамю връзката! Big Grin
Резултатът дотук е нулев.
Ако някой има предложения, нека да сподели, защото вече се отчаях!
Благодаря предварително!

Xiaomi Mi A1
Цитирай
Аксесоари
#2

Какъв е модела на рутера. Съветвам те за тест да махнеш паролата на рутера. Ако пак не стане, може би той работи в друг стандарт от този който поддържа таблета. Най-лесно е да преинсталираш таблета. Най-добре с custom rom - има доста.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

(2018-04-02, 13:46:36)Be6i4 написа:  Какъв е модела на рутера. Съветвам те за тест да махнеш паролата на рутера. Ако пак не стане, може би той работи в друг стандарт от този който поддържа таблета. Най-лесно е да преинсталираш таблета. Най-добре с custom rom - има доста.
Рутерът е TP-Link WR840N. Таблетът в началото се свързваше с него, но след като върнах рутера към фабричните настройки, спря.
Наистина е много вероятно да е лт настройките, проблемът е, че не знам кои Big Grin

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Xiaomi Mi A1
Цитирай
#4

Някъде в таблета ти пази инфото за свързването преди да ресетнеш рутера.
Ако имаш руут, може да ти кажа, кой файл да изичстиш. Но най-добре ресет на таблет до заводско състояние или както ти казах преинсталация.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

(2018-04-02, 14:56:29)Be6i4 написа:  Някъде в таблета ти пази инфото за свързването преди да ресетнеш рутера.
Ако имаш руут, може да ти кажа, кой файл да изичстиш. Но най-добре ресет на таблет до заводско състояние или както ти казах преинсталация.
Ясно, не ми се искаше да ресетвам, но ще опитам. Мерси!

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Xiaomi Mi A1
Цитирай
#6

Няма нужда от ресет на таблета,пак няма да се свърже,само ще си загубиш данните.Когато си ресетнал рутера,той е върнал по подразбиране протоколите за сигурност(двойно криптиране на данните,WPS и т.н.) А таблета не ги поддържа и затова не може да се свърже.Нямам предвид паролата,а протоколите са сигурност-WPA,WPA2 PSK,TKIP.Влез в рутера,махни криптирането,опитай свързване-ако всичко е точно,избери WPA-криптиране ТKIP.Това е причината да не можеш да се свържеш с рутера.
Цитирай
#7

(2018-04-03, 14:56:33)vertexe написа:  Няма нужда от ресет на таблета,пак няма да се свърже,само ще си загубиш данните.Когато си ресетнал рутера,той е върнал по подразбиране протоколите за сигурност(двойно криптиране на данните,WPS и т.н.) А таблета не ги поддържа и затова не може да се свърже.Нямам предвид паролата,а протоколите са сигурност-WPA,WPA2 PSK,TKIP.Влез в рутера,махни криптирането,опитай свързване-ако всичко е точно,избери WPA-криптиране ТKIP.Това е причината да не можеш да се свържеш с рутера.
Пробвах да disable-на WPS. Нищо не се промени. Пробвах с WPA и TKIP, както и с WPA и AES. Пак нищо не се случи. Пробвах да отворя мрежата, същото.
Sad

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Xiaomi Mi A1
Цитирай
#8

Да преговорим малко - влязъл си в рутера,отключил си мрежата,махнал си протоколоте за сигурност,направил си мрежата свободна и машинката отново не иска да се върже?Ако съм разбрал правилно,едно от двете устройства има хардуерен проблем - или рутера,или таблета!На създаден "хот-спот" от тел пак ли не иска да се върже?
Цитирай
#9

(2018-04-14, 09:03:08)vertexe написа:  Да преговорим малко - влязъл си в рутера,отключил си мрежата,махнал си протоколоте за сигурност,направил си мрежата свободна и машинката отново не иска да се върже?Ако съм разбрал правилно,едно от двете устройства има хардуерен проблем - или рутера,или таблета!На създаден "хот-спот" от тел пак ли не иска да се върже?
На хотспот си се връзва супер, както и на други WiFi мрежи. Обаче пък никое от другите ми устройства (2 лаптопа, 3 смартфона и PS4) няма проблеми с този рутер.
Затова и си мисля, че все пак е от някаква настройка... Не знам вече.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Xiaomi Mi A1
Цитирай
#10

Нямат,защото са с по-добри безжични карти.Таблета не е ли най-"старото" устройство което имаш(имам предвид като архитектура и инженерно изпълнение)?Написал съм ти решението-влизаш в рутера и започваш с експериментите с протоколите.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)