Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Коментари за издръжливостта на батерията на Samsung J7 2017
#1

Нека в тази тема да се обсъжда как се държи батерията на Samsung Galaxy J7 2017 и да се дават насоки за по-добър живот на батерията.

Прикачвайки резултати от батерията, ще ви помоля да напишете и:
- Дали е използван енергоспестяващ режим (и ако да - какво е било включено/изключено);
- коя версия андроид ползвате;
- С какви включени функции сте постигнали въпросния резултат.
Така ще се създаде по-ясна представа за възможностите на батерията.
Цитирай
Аксесоари
#2

Батерията на този телефон е супер издръжлива.
Нямам никакви забележки.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#3

Междудругото да батерията на телефона се справя доста добре не ми се търси да качвам скрийншоти. Рекорда ми е от 100 до 15% за нещо от порядъка 12 часа след като е изкключен от зарядно и екрана е светил 8-9ч време. Това си е сериозно използване според мен дори тормоз до някъде. Клипчета от youtube, facebook, messinger, музика на слушалки. Нещо такова. Имах инсталиран и viber. 

-Това нещо предимно на wi-fi беше, който от време на време се губеше и минавах на мобилни данни тоест 3G (4G избягвам). 
-Телефона работеше и все още работи с 2 поставени СИМ карти (Мтел и Виваком) и двете са поставени в режим 3G.
-Автоматична яркост, изключени синхронизации, изключено местоположение. 
-Имам около 30 допълнително инсталирани приложения.
-Режим за пестене на батерия не ползвам почти никога освен, ако не съм някъде далеч от контакт, не си нося външна батерия и заряда падне под 30%. 
-Има някой приложения, които съм деактивирал: 
Google Диск, Google maps, Duo, Dictionary, Exel, Game Launcher, Word, Gmail, Google Search, Power Point, Onedrive, Google play  музика, Skype.
Телефона е със стоков Нигат 7.0 с последните актуализаци. И май е горе долу това. Или поне за това се сещам.

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#4

Използване, само за фейсбук.
Режим always on display да свети от 5 сутринта до 1 през ноща.
Режим за предпазване на очите от 20:30 до 07:30
През останалото време режимите са изключени.
Режим за адаптивен wi-fi с мобилните данни е постоянно вкючен.
Режим за автомачно осветление е постоянно включен.
[Изображение: 0dff747447cbd679c1976dce0353f83a.jpg][Изображение: 9bb12ecc9400ddc5abd3f09eff4ea902.jpg][Изображение: f28c9d169b61b48553a3d5b2f44c032e.jpg][Изображение: bed169983b6b10bcf620395e048c57fe.jpg][Изображение: 9de13a23b8d532b273f7d5fc2d408a06.jpg][Изображение: 20295590c943de3eeb3adc5fc0972519.jpg]

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

Да беше сложил шот на тия 12% батерия, екрана колко часа е светил.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#6

(2018-03-30, 16:07:47)MMJ написа:  Да беше сложил шот на тия 12% батерия, екрана колко часа е светил.
Да можеше, около 6 часа и половина

Изпратено от моят SM-J730F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#7

   
   

Без енергоспестяващ режим.
Цитирай
#8

Май при всички е различно..


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай
#9

Имам телефона от месец декември 2017. Няма друго такова издръжливо животно. Енергоспестяващ режим не е включен. Вярно фейсбуци и други подобни не ползвам. Игрички не играя. Всичко което не се ползва е поставено в спящ режим. Слушам музика поне по 2 часа на ден - 1 час на отиване към работа и 1 час обратно. Това тука е когато съм слушал музика от SD картата. Когато същото по продължителност време стриймвам музика онлайн (радио потоци от поне 128 kbps и нагоре) държи 7 дена. Като го заредя в неделя вечерта и чак следващата неделя батерията е между 15 и 20%, но го слагам да се зареди. Зарежда за 2-2,5 часа. Много съм доволен. Пу да не му е уроки.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Pocket (GT-S5300); Android 2.3.6; Samsung Galaxy S3 Neo (GT-I9301 I), Android 4.4.2; Samsung Galaxy J7 2017 (SM-J730F) Android 8.1; Samsung Galaxy A52S 5G Awesome Black Android 12 One UI 4.1
Цитирай
#10

Имам телефона от месец декември 2017. Няма друго такова издръжливо животно. Енергоспестяващ режим не е включен. Вярно фейсбуци и други подобни не ползвам. Игрички не играя. Всичко което не се ползва е поставено в спящ режим. Слушам музика поне по 2 часа на ден - 1 час на отиване към работа и 1 час обратно. Това тука е когато съм слушал музика от SD картата. Когато същото по продължителност време стриймвам музика онлайн (радио потоци от поне 128 kbps и нагоре) държи 7 дена. Като го заредя в неделя вечерта и чак следващата неделя батерията е между 15 и 20%, но го слагам да се зареди. Зарежда за 2-2,5 часа. Много съм доволен. Пу да не му е уроки.[/quote]

Браво за резултата. Аз съм на 3 ден от последното зареждане .Също не играя Игри,но влизам в фейсбук и се ровя доста в нет като цяло.

Това е резултата преди да . Можеше и още да ползвам телефона, но не ми се ще да пада крайно батерията.
   


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#11

Като разчистих телефона от стари файлове и ненужни приложения, направих 2 - 3 цикъла на батерията и резултатът е този:
               
Цитирай
#12

Колега така като си му сложил и черна тема е още по енергоефективен. Белия цвят мори най много батерията, а черния пести тъй като се изключват пикселите на amoleda.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#13

Колега я кажи как се казва тая черна тема, да я дръпнем и ние Smile

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#14

[MINU] Black Edition V2?

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#15

(2018-04-18, 12:19:56)MMJ написа:  Колега я кажи как се казва тая черна тема, да я дръпнем и ние Smile

Давам линкове към плей стор:

Тема: 
1. Swift Dark Substratum Theme +Oreo & Samsung theme
2. substratum theme engine
3. Изисква се за да тръгне проклетата тема: sungstratum ★ substratum samsung nougat 7.x addon

Общо взето около 7 - 8 лева е темата с addon-a. Прежалих ги преди месец и съм доволен. Темата я ъпдейтват често, много малко неща не се поддържат. Има и много други теми - 99% от тях платени, а substratum-a следи дали си я купил или е "пиратска" :Big Grin
Има и оше много добавки към substratum, не само теми. Друг е въпроса дали поддържат J7 - няколко опита имах и се до "system ui has stopped" - трудно се излиза от тази ситуация без hard reset.

Това ми беше единствения вариант за по читави теми и облик на телефона без да го руутвам или да инсталирам къстъм ром. Тъпото онлайн банкиране ме спира да го руутвам - апликацията блокира достъпа при рутнати у-ва Big Grin
Цитирай
#16

Аз от магазина за темите пробвах няколко и си оставих тази където писах по-горе. Само смених иконките с тия фабричните. Сложих си и черна клавиатура и си пускам вечер филтъра за синя светлина, че направо това бялото като светне ми вади очите ако съм на пълен мрак примерно в леглото на огасени лампи. И на Самсунг  браузъра използвам нощния режим. Ако имаше и някакъв моднат Facebook Messinger дет да сменяме фона щеше да е добре както на Вайбър можеш да го смениш примерно.

Ето няколко скрийншота надявам се да ви се отворят
https://www.photobox.co.uk/my/photo/full...0728635749


https://www.photobox.co.uk/my/photo/full...0728632413

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full...0728645265

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full...0728638958

https://www.photobox.co.uk/my/photo?albu...0728646619

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full...0728643601

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full...0728649917

https://www.photobox.co.uk/my/photo/full...0728648149

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#17

(2018-04-18, 19:46:20)jorimafia написа:  Тъпото онлайн банкиране ме спира да го руутвам - апликацията блокира достъпа при рутнати у-ва Big Grin


Може би не знaeш, че в Magisk има опция Hide която скрива руута за всички програми които следят телефона за руут и спират да работят ако е руутнат.
Лично съм го тествал и работи на 6.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#18

[Изображение: 21651898_m.png]
Цитирай
#19

Не знам как издържат толкова батериите ви, моята на 7-8 заряда трудно изкарва 3 дни. След 10тия заряда дано се стабилизира. Не съм на икономичен режим, always on и др..

Android4e
Цитирай
#20

Да около 3 дена изкарва и при мен без икономичен режим

Samsung A52s  5G
Цитирай
#21

Аз все още ви се чудя кяк изкарвате по 3 дни с един заряд на батерията. При мен мобилните данни са пуснати от сутрин да вечер (само нощем ги спирам), синхронизацията е активна, локализацията също. Always on дисплея е настроен от 08:00 до 22:00 и ето резултата днес. 
           


Само да вметна че телефона е без root, със стоковия ром и не е ресетван от както го взех - септември 2017г.
Също така ползвам и substratum с една тема, икони и Nova launcher.
Цитирай
#22

Това за дните малко не ми се върже. Като не пипаш телефона и месец  ще изкара. По-важното според мен е колко време прави на светнат екран. Което е някъде между 4-6ч средно и мисля е доволно. Може и повече особено ако човек спи през деня, а ползва телефона нощем на слаба осветеност на екрана Big Grin

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#23

Как между 4 и 6 часа?
Вчера бях на 9 часа и 20 и няколко минути екран, а батерията ми беше на 24%.
Като нищо щях да направя близо 11 часа екран. Трябваше да направя шот.
Да подчертая, че всичко ми е включено и нищо не изключвам.
Но не правя всеки ден по толкова часа екран, ето днес е облачно и няма да ми свети екрана на макс.
При това ползвам две сим карти на два оператора.
В момента съм със стоков ром.

Moto G9 Plus - Stock ROM
Цитирай
#24

Малко по-нагоре бях споменал и аз, че рекорда ми беше близо 9 часа на екран от 100 до 15% при около 12 часа от както съм го дръпнал от зарядно. И аз съм на два оператора с 2 сим карти (мтел, виваком) май мтелската по-често губи обхват. 

Samsung S2 Plus -> Samsung S3 Neo + Sony Xperia E1 -> Samsung S5 -> Lenovo A6000 -> Samsung S4 -> Samsung J7 (2017) -> Redmi Note 9 Pro

Цитирай
#25

Когато  телефонът ви е зареден до 100% , след това ако сърфирате в нета за какво време ви пада батерията  с по един процент?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)