Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[D855][Android 8.1] LineageOS 15.1
#1

Днес инсталирах на телефона на сестра ми новия LineageOS 15.1, който е Андроид 8.1
Върви доста добре, основния лънчер е пак Требучет, но този път е доста изчистен от варианта на Андроид 7.1.2
Като цяло доста прилича на Андроид 7. Менюто Настройки обаче е по-различно и в началото трудно намирах нещата.
Инсталирането на външни приложения вече не се активира просто от Неизвестни Източници, а избирате дали ако е изтеглен от Хром или Гугъл Диск или другаде. Реално може да ползвоните неизвестни източници да Гугъл Диск и да забраните за Хром примерно, хахаха. Обаче не знам какво става ако директно от картата с памет пробвам да инсталирам, защото от менюто няма да избера СД Карта, хахаха.
Иначе всичко му работи добре, батерията зарежда по-бързо от когато беше на LineageOS 14.1. На стария именно батерията му беше големия проблем, защото зареждаше супер бавно от 0 до 100%. Тук е по-бързо.

Eто какво е нужно:
Трябва да имате Отлючен Bootloader и TWRP 3+ (аз дори използвах най-новата в момента twrp-3.2.1-1-d855.img)
РОМ: https://mega.nz/#F!OJoHXC7J!PPiMO5SnWIbl...g!SY5DHCJQ изтеглете този ZIP който виждате, иначе в папката OLD има и по-стари версии
Gapps: http://opengapps.org/ изберете ARM + 8.1 + Full / Mini / Micro който искате, аз избрах Full защото има всичко
След това влизате в TWRP и отивате на WIPE -> Advanced Wipe и чеквате Art/Dalvik cache, system, data и cache
След това отивате на Install и инсталирате ROM zip след инстала се връщате назад и инсталирате Gapps zip файла
Рестартирате и сте готови.

Не знам дали този ром е пре-рутнат.
Ако ви трябва рут първо изтеглете рут чекър от гугъл магазина и вижте имате ли рут или не.
Ако нямате рут свалете SuperSU и MR_Bump.zip
Влезте пак в TWRP и първо инсталирате SuperSU, а след това задължително и MR_Bump.zip защото ако не го направите ще влезнете в Bootloop и няма да зареди Андроид.
След това чекнете дали имате рут и трябва да е точно всичко.

Аз уж инсталирах SuperSU но реално вътре в андроид нямам SuperSU приложение, което е странно. Но пък имам Рут права без да ми излиза прозорец на SuperSU. За това казвам, че е възможно самия РОМ да е пре-рутнат.
Цитирай
Аксесоари
#2

Бях няколко дена с този ром. Доста от бъговете ги няма( камкордера не работи още), но е много муден и батерията много бързо заминава. Върнах се на clean rom.

HTC Desire HD/ Lg G3 32gb/ Lg G6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)