Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерен проблем с HTC Desire 626 dual sim
#1
Exclamation 

Здравейте! Смартфонът ми е HTC Desire 626 dual sim с несменяема батерия и от известно време имам (според мен) софтуерен проблем. Започна бързо да ми пада батерията и телефона да изключва много преди да стигне 0%. Като включа към ел. мрежата с оригинално зарядно ми изписва грешка "Бавно зареждане: за по-добри резултати използвайте зарядно на HTC и се уверете, че кабелът от телефона към зарядното е включен" при условие, че нямам нито един от двата проблема. От други форуми попаднах на решение с калибриране на батерията, която ми е с капацитет 2200 mAh. Изтеглил съм едно приложение и в момента се опитвам да направя това калибриране.  Съществува и следният проблем - след като е изключил телефона и го включа да се зарежда на черен екран се появява червен щепсел с надпис ерор чардж плийс реплуг. Отварям капака и понеже батерията ми е несменяема - побутвам, притискам, ровичкам и проблемът се решава до следващия път.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ако го ползваш често с включен жак за зареждане(игри,гледане на няколко филма и т.н.),най-вероятно си му разбил порта за зареждане,необходима е смяна.Шансът ти е да си прецакал самият кабел от движенията които правиш,когато е включен-пробвай с друг кабел и ще разбереш.Калибриране тук няма да ти помогне.
Цитирай
#3

Да добавя само, че може да е и чип за зареждане
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)