Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#26

Аз къде съм казвал, че бие (ако може да се изразим така) Ноут 3 по яркост освен ако нямаш предвид мен, де Wink
Цветопредаването е по-добро или поне на мен ми харесва повече.
Пристигна ми и Wireless зарядното на XIAOMI, перфектно е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на Eastern за това мнение:
  • Brannik, Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

Eastern откъде го взе телефона и би ли споделил малко повече за камерата, а и за телефона като цяло, че съм му мераклия. Черен или бял взе? Мерси!

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай
#28

От Китай. Камерата е прекрасна! Батерията държи по-малко от Ми Ноут 3.
Телефонът е супер бърз, буквално за нищо не се замисля.
Взех черен, разбира се Smile
Цитирай
#29

Колегата може би имаше предвид линк към търговеца с глобалната версия Smile. Аз също се интересувам от това.
Би ли постнал 2-3 снимки full size в някой сторидж да видим как се държи камерата извън ревютата?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#30

Със и без HDR в различна последователност Smile. Третата част са правени след 21.00 часа вечерта на сравнително тъмно с HDR, мрънкаща жена и мрънкаща дъщеря около мен, т.е. не може да бъдат прекалено показателни за възможностите на телефона Wink

[Изображение: IMG_20180522_173433.jpg] [Изображение: IMG_20180522_173454.jpg]

[Изображение: IMG_20180522_173629.jpg] [Изображение: IMG_20180522_173638.jpg]

[Изображение: IMG_20180525_210120.jpg] [Изображение: IMG_20180525_210137.jpg] [Изображение: IMG_20180525_210156.jpg] [Изображение: IMG_20180525_210209.jpg] [Изображение: IMG_20180525_210218.jpg]
[-] 2 потребители изказват благодарност на Eastern за това мнение:
  • dp4u4umi6ev, stenlius
Цитирай
#31

Супер са, хубаво снима телефона. Благодаря!

Sent from my BTV-W09 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#32

@Eastern, ако пазиш още Ноут3 направи няколко сравнителни снимки.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#33

Имам го, точно това правих вчера и утре ще пусна десетина за сравнение.
(2018-05-30, 19:17:53)dp4u4umi6ev написа:  @Eastern, ако пазиш още Ноут3 направи няколко сравнителни снимки.

Изпратено от моят Mi MIX 2S с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

Здравейте, който има телефона би ли споделил, дали екрана му е качествен?
Как му е черното?
Имах Redmi 5 plus и екрана му не беше особено качествен, черното си белееше.
При рестарт на телефона ясно си личеше, че черното въобще не е черно.
По параметри в арената екрана трябва да е същият като редмито, но бихте ли ми казали.
Цитирай
#35

При условие, че е лсд и ако стартира телефона на максимална яркост е нормално да му е бледо черното.
Все си мисля, че Микс, който е доста по-висок клас от редми, трябва да слагат по-качествен дисплей.

От вчера гледам микс 2S излиза под 850лв с включените 22 евро дхл доставка при един търговец в алито
https://www.aliexpress.com/item/-/328597...3c00LruWM5
[-] 1 потребител изказва благодарност на rumo за това мнение:
  • stenlius
Цитирай
#36

Еми на другите телефони не му е бледо черното при рестарт затова питамSmile
Извинете за наглоста, но все пак не успях да разбера, един и същ екран ли имат Redmi 5 Plus и Mi mix 2s?
Хвърлил съм око на белият вариант, който е малко по-скъп от черният и все пак ако екрана е същият като на редмито, то въобще не си струва паритеSad
Цитирай
#37

Е как ще е един и същ екрана, стига глупости. Това са различни класове. При високия клас екраните на Xiaomi са от Sharp и JDI, докато в ниския и средния са от BOE, Tianma.

Друг е въпроса, ако сравняваш черното на Амолед с LCD, но това го знаеш. На мен лично другите цветове ми харесват повече на IPS екран, отколкото на Амолед.


[-] 1 потребител изказва благодарност на milenvn за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
#38

В гсм арена има тестове и на 2-та дисплея. И като гледам стойностите са горе-долу еднакви, но имат разлика.
Което предполага да са различни.

По-важното, което е, че от ксиомои ползваха до сега поне 3 вида различни производителя ( че и за повече се сещам - тианма, aoe, бое, шарп, gdi ) за моделите на дисплеите в един и същи модел телефон. И от там идва голямата разлика в качеството. Някои са значително по-жълтеещи.

Не е ясно бройка с какъв производител дисплей са тествали от гсм арена и какъв ще дойде при теб
Цитирай
#39

В ниския и среден клас се ползват по 2-3 производителя. То и няма как иначе, от Ноте 4 са продадени над 25 милиона бройки. Конкретно в този модел екраните са 3 вида- BOE, Tianma и още един, който е с незначителен процент.

На Mi MIX 2 и MI MIX 2s екраните са от JDI и отзивите са много добри: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1475212


Цитирай
#40

На моя mix 2 е jdi панела и нямам оплаквания..[Изображение: 4b60420dc9d82f8fd6c54ed634ca2ab2.jpg]

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
[-] 2 потребители изказват благодарност на bullyboy за това мнение:
  • milenvn, Victormihov
Цитирай
#41

@Eastern, би ли споделил от кой търговец си взел телефона и безжичното зарядно? Решил съм в кратък срок и аз да се оборудвам. Кой е най-сигурния начин за доставка - през DHL ли? Зарядното е анонсирано с цена 15$, а още май държи поне 30$.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

[-] 1 потребител изказва благодарност на Georgepetrov137 за това мнение:
  • rdk
Цитирай
#42

Отделно от въпросите до момента, колега @Eastern, аз се интересувам с коя компилация е в момента телефона?
Работи ли коректно безжичното зарядно, смисъл бързото зареждане или зарежда сравнително бавно.
За около 3 часа и нещо, дори много повече време.
Ако не ти е проблем, моля за информация относно милиамперите, които се отчитат по време на безжичното зареждане.
Ако работи бързото зареждане, то финализира за 30-40 минути, от около 10% до пълно зареждане.
Благодаря предварително.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#43

Зарядното на ксиао е 7,5w - зарежда микс 2с за 3 часа от празно до пълно. Това е "бързото" зареждане. Няма шанс нещо безжично, дори с максималните 15W за Qi 1.2 да зареди тази батерия за 30-40 минути. То и жично, само Oppo са го направили в телефона си за 1700 евра Smile.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#44

Нещо мисля малко се разминават нещата, дори и да не са 30-40 минути, както аз съм написал.
При зареждане директно с кабел, стойностите ми са около и над 2000 милиампера, което по моята сметка излиза, че за 3 часа ще зареди около 6000 и нагоре мА, а не нормална батерия около 3000 мА.
Определено описаното от теб не е бързо зареждане.
3 часа за изключително много за бързо зареждане.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#45

Ако съм разбрал правилно питаш за безжичното зареждане и аз говоря за него - там тези 3 часа се считат за бързо, затова и Xiaomi маркетират чарджъра като бърз. Самсунг имат 9W зарядно, Anker имаха 10W - не съм следил скоро дали са пускали нещо по-мощно,

По кабел е друго - QC 3.0 работи с динамична промяна на напрежението на заряд и тока /максимумът е 12 волта и 1.8A ако се спазват спецификациите/ - това което ти показва на дисплея са estimated стойности. Съответно зарядният ток от 2А, който виждаш намалява прогресивно, като на повечето телефони с QC при 85-90% спада до 500-800 mA, не е линейно и няма да ти зареди 6000 mA. Както и има разлика в реализацията на QC 3.0 алгоритъма при различните телефони. Xiaоmi обикновено превишават спецификацията на QC и допускат по-висок ток ако зарядното може - например Mi Note 3 на жена ми се зарежда с 2,5А, а моето LG се зарежда с 1,8А в началото и средата на заряда си.
Ако си в София и имаш желание може да пийнем кафе 1 ден и да премерим какво наистина се случва по кабел-а и дали стойностите на дисплея отговарят на истината.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#46

Точно така, попитах за безжичното зареждане с такова от Марката, тъй като ползвам съвсем различно такова и стойностите му са в пъти по-ниски от споделените от по кабел от мен.
Надявах се с оригиналното безжично което е взел колегата по-горе, да постигна близки на тези стойности, които имам по кабел.

П. п. Относно предложението за замерване на тези стойности, действително ще го имам предвид. Благодаря за което.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#47

Сега погледнах - най-мощното безжично в обръщение си е 10W максимум - което значи на теория в идеални условия около 2+ часа за заряд. На практика, ако телефона е настроен за да ги вземе пак ще са около 2,5 ч.
Към колегата Eastern - би ли споделил как е телефонията, как се чува в слушалката като сила и натурални гласове, как те чуват теб от другата страна? Работи ли коректно proximity сензорът, в XDA гледам оплаквания от него и се надявам да не са масово явление?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#48

В крайна сметка поръчах от Mi Global Store за 469,99 с доставка през DHL. Пратиха ми тракинг номер за DHL от Англия до България. Предпочетох го пред Ми8 заради изработката, дисплея, липсата на ноч и безжичното зарядно. Face ID ми се струва излишна функция, всичко останало е еднакво. А и няма още глобална версия на 8-цата, както и цените няма да падат повече според мен.
Ще драсна информация като го получа.

XIAOMI MI MIX 2S 64GB Black

Цитирай
#49

Правилен избор според мен! Като дойде - със здраве да си го ползваш.
Иначе на моя Ми6 имам Face ID, с някакъв .eu ром съм, но не съм помислял да я ползвам. Само я пробвах, работеше доста бързо...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай
#50

Извинявайте за забавянето. Аз го поръчах от Mi Global Store, ама цената 100$ отгоре тогава, все бързам : )
Безжичното е оригиналното за Mi MIX 2S, сега и цената му гледам е паднала и на него с няколко долара.
Дисплеят е JDI и поне при мен е една идея по-жълтеещ от студеното бяло на Mi Note 3.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)