Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Galaxy S9 наличности
#1

Здравейте, скоро и аз ще бъда и аз собственик на устройството. Имате ли представа, кога се очаква да има нови наличности в теленор ? Отидох и ми казаха, че в момента всичко е за предварителните заявки.
Цитирай
Аксесоари
#2

Един колега е към тях и беше питал миналата седмица, казали му към средата на април.
Цитирай
#3

@Vasilev97, ако не ти се чака - без проблем и в наличност се предлагат в citytel, brosbg.

 
Цитирай
#4

Доста добра оферта имам от теленор, затова предпочитам да изчакам. Надявам се, да не се налага чак до средата на април ...
Цитирай
#5

Аз си потвърдих заявката към Теленор на 15.03 и все още нямат налични бройки дори за тези които сме с предварителна заявка. Вчера говорих със служител в магазина и с оператора, но никой не можа да ми посочи точен срок за доставка на поръчания телефон от мен. Чака взех да се замислям дали да не откажа заявката и да изчакам P20 Pro, но само камерата ми харесва в този телефон и за това си клоня към S9+. Пуснах запитване и до Самсунг България и същите ми отговориха, че още миналата седмица са изпълнели поръчката на всички заявени бройки от Теленор. Явно нещо се бърка в логистиката на оператора. Иначе и при мен телефона е на оферта с тарифният ми план и за това не ми се взима на свободна продажба, че разликата в цената е близо 500 лева.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#6

До средата на Април? Сериозно ли?

Искат да трупат Абонати колкото се може повече, но когато излезе ново, шаш и паника.. Уж големи Фирми пък наличности като за квартален магазин...

Или примерно в по-малък град от три магазина на Виваком като си взимах S8plus: имаха 2 бройки и то сиви и Разопаковани.. Казах им: сега или ще ми донесете нов черен(аз да си го отворя лично) или спирам и с договор и с всичко към вас. На другия ден ми звъннаха ,че телефона е пристигнал... Иначе преди това ми се обясняват като ученички ама ние само това имаме в наличност, не можем да да имаме от всички цветове.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#7

Те и мен от 2 месеца се опитват да ме къпят за да преподпиша. Казах им, че чакам да излезе S9+, а те ме навиват да преподписвам без телефона, а после да съм си го купувал на свободна продажба (пълни простотии). Остава ми още 2 месец от договора и им казах, че без телефона няма да подновя. Дано до края на тази седмица вече да си го получа, че голямо чакане падна.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#8

Те я само и само гледат как да се възползват от хорското незнание и от това,че повечето хора прости и задръстени (не го казвам с цел да обидя някого) да ги излъжат и да им продадат некое залежало телефонче...
Имайки на предвид,че сме застаряваща нация, хората 45-50 + ..години направо са " удавник за сламка" каквото им предложиш това ще вземат, което от моя гледна точка като търговец е Жалко за всички такива измамници.

Да не говорим, че продават Смартфони, а 90% от служителите си нямат и представа какво продавт, някакви заучени фрази и до там..

Последно на каква сцена присъствах: тоя телефон е с "яка" камера, тоя е също е с "яка" камера и голяма батерия, но друга марка и е малко по евтин.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#9

Старата песен на нов глас. Аз чаках точно 40 дни за да ми доставят Note 8 от Теленор. На 15 септември направих заявка и на 25 октомври ми звъннаха да си го получа.

Samsung Galaxy S23 Ultra, Samsung Galaxy Note 9
Цитирай
#10

Нямам намерение да ги чакам толкова, имам и опция да го взема от Мтел, но при тези повече не ми се връща като клиент.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#11

Най-малкото зло от трите ми се струва VVT, тъй като и през трите съм минал и поне цена/услуга/качество е най-задоволителна поне за мен.. иначе ако имаш кеш взимай си от Техно..веригите и няма да те боли главата там ги има още предпремиерно дори.

SAMSUNG GALAXY MEGA 6.3 Black
SAMSUNG GALAXY S8 PLUS 6.2 Black
Цитирай
#12

Дано наистина не се наложи да чакаме още дълго. Много искам, да отида, да си го взема от някое от технотата, но уви, както каза колегата горе, цената е фактор. При мен даже е около 700 лева разлика. От 1850 на 1170 лева, гадното е чакането, но все пак да се надяваме, че ще има в най-скоро време. Другото, което е интересно e щом от Samsung казват, че са изпълнили всички поръчки, теленор си ни цака. На кого да вярваш, обаче ... Мислех, че темата ще е излишна, но явно и други колеги са в моето положение.
Цитирай
#13
Wink 

Да се включа и аз с малко инфо по темата. Аз съм на Мтел и оттам още преди 2 едмици (когато го поръчах предварително) ми казаха,че най-рано очаквали наличност в началото на Април Sad   Разбирам,че и в Теленор е така. Добре де, имам въпрос - как така в разни вериги телефонът е наличен,а в основните мобилни оператори не !?!?!?! С удоволствие бих го взел на свободна продажба, но и при мен разликата Мтел/магазин "Х" е около 700 лв.,което не си заслужава бързането. Просто ми се струва абсолютно странно случващото се с наличностите  Visslar

Samsung Galaxy S21 5G
Цитирай
#14

Вероятно няма произведени с ROM на оператора

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#15

Телефони имаше. Аз го получих на 09.03., като това е първият възможен ден за получаване, само че предварителната ми поръчка беше час след официалната премиера на 25.02. Очевидно бройките са изчерпани и се очаква новата доставка. Предварителна поръчка можеше и от технотата и от емаг, но едва ли някой е направил заради цената. Знам какво е да чакаш... Аз за тия близо две седмици чакане, докато започнат продажбите щях да спукам вена.... Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Grey, Samsung Galaxy S22 Ultra Phantom Black, Samsung Galaxy S20 Ultra 5G Cosmic Grey, Samsung Galaxy S9+ Midnight Black,
Samsung Galaxy Watch 5 44mm, Samsung Galaxy Watch 5 Pro 45mm Black Titanium
Цитирай
#16

хм, аз също го взех доста бързо, но от Виваком. даже тъй като преподписвам бях направил грешка в плана и ме накараха да си откажа първата поръчка и да направя втора - въпреки това получих потвърждение 2 дни след като направих поръчката и на следващия ден си го взех от еконт както се бяхме разбрали. бих казал че предишния път като чаках за S7 edge чаках доста повече, този път изпълниха поръчката светкавично.
Цитирай
#17

Интересното е, че Самсунг България твърдят, че са изпълнели всички предварително заявени бройки към Теленор, а оператора все още не може да посочи кога телефоните ще са при клиентите.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#18

Явно предварителните поръчки на Теленор са били по-скромни от очакваните...Аз го пръчах от Емаг с ваучер за 7% отстъпка и дойде светкавично от Самсунг Румъния.

Samsung Galaxy S2→Samsung Galaxy S5 Duos→Samsung Galaxy S9+ Duos 64GB Midnight Black→Samsung S22 Ultra 256GB Phantom Black; Galaxy Watch 4 Classic;
Цитирай
#19

Е те трябва да са заявили бройките към Самсунг в зависимост от това колко хора сме се записали за предварителни поръчки. Миналата седмица при един от чатовете със съпорта ме уверяваха, че до края на тази седмица трябва телефона да е при мен, но май няма да стане и тази седмица.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#20

Интересно кой определя CSC-то, защото там може да се крие ключа към забавянето - ако от самия оператор са отговорни за "брандирането" и смяната на firmware-a може да се мотаят заради това.
Цитирай
#21

Аз се бях записал в магазина на Самсунг. На 16 когато дойдоха бяхме по спомен 16 човека и толкова бройки имаше. Предполагам че такива забавяния са свързани със заявки от страна на магазините или операторите, както и с производство все пак.
Цитирай
#22

S9 нямат операторски CSC-та, има само небрандирани BGL. Също като Note 8.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#23

ха, това не го знаех. е значи няма намеса от страна на операторите в такъв случай. сега погледнах моя, наистина е BGL, преди на S7 Edge бях VVT.
Цитирай
#24

И мен ме мотаеха Теленор, но след едно гневно оплакване във формата им и два дни по-късно си получих предварителната поръчка.

Samsung GALAXY Z Fold5 5G, Pixel 8 Pro , Pixelbook  & Google Home max
Samsung GALAXY Z Fold2 5G, Pixel 5 , Pixelbook , Galaxy watch 3 LTEGalaxy Note 10+ .Pixel 4 XL,Galaxy S10 +,Galaxy Note 9, Galaxy S7 Edge, Oneplus 3 64GB ; Galaxy S6 edge+;LG G4; LG G Flex; HTC M8 ; Galaxy S4; Nexus 4; Galaxy S2; HTC Dream
Цитирай
#25

Нямаше ефект, писах им, ходих в магазина им, с оператор разговарях и всички мънкат и не могат да ми посочат кога ще си получа бройата.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)