Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Видео Урок] Galaxy ACE 2.3.3 и 2.3.4 Root/Unroot и ClockWorkRecovery
#1

Ето ви бърз и лесен урок как да рутнете и следоватедлно ънрутнете Galaxy ACE и да му сложите рековъри Smile

I. Root

1.Версията на ROM-a трябва да ви е 2.3.3 или 2.3.4
2.Teглите upd_1.zip и го слагате в главната директория на картата си.
3.Изключвате телефона
4.Натискате едновремено и задържате "Home" бутона и "Power" бутона, това трябва да ви одведе в "recovery mode"
5.Избирате update from sdcard
6.Избирате upd_1.zip
7.След като процедурата е готова рестартирате телефона си
8.Телефона ви вече е рутнат, може да познаете по това, че в програмите ви ще се появи иконка на "superuser"

II. Unroot

1.Версията на ROM-a трябва да ви е 2.3.3 или 2.3.4
2.Teглите unroot.zip и го слагате в главната директория на картата си.
3.Изключвате телефона
4.Натискате едновремено и задържате "Home" бутона и Power бутона, това трябва да ви одведе в "recovery mode"
5.Избирате update from sdcard
6.Избирате unroot.zip
7.След като процедурата е готова рестартирате телефона си
8.Телефона ви вече не е рутнат

III. ClockWorkMod 4.0.0.9

1.Версията на ROM-a трябва да ви е 2.3.3 или 2.3.4
2.Teглите ClockWorkModAce.zip и го слагате в главната директория на картата си.
3.Изключвате телефона
4.Натискате едновремено и задържате "Home" бутона и "Power" бутона, това трябва да ви одведе в "recovery mode"
5.Избирате update from sdcard
6.Избирате ClockWorkModAce.zip
7.След като процедурата е готова рестартирате телефона си
8.Телефона ви вече има ClockWorkMod Smile

Eто ви видео за това как аз си качвам ClockWorkMod Smile
[video]http://www.youtube.com/watch?v=VfVDtk5pkxA[/video]




Всичко е тествано от мен. Следвайте инструкциите и не мисля, че ще имате проблеми. Не отговарям за на никой телефона, такаче каквото правите си го правите на ваша отговорност!



ClockWorkMod Link:
http://www.multiupload.com/9YELY0SJHP

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
Аксесоари
#2

Темата ми се струва полезна и я правя Важна. +1 за труда.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Мерси Smile Гледам вече има и цял раздел да се ширя Devil

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#4

След като сложа .зип файловете в картата с памет ( в главната директория ) и вляза в рековъри мод давам на ъбдейт и т.н и нищо не става само ми изписва с жълти букви че нищо не се е получило ..

Samsung Galaxy Ace - Cyanogenmod 7.1.0 - Android 2.3.7
FAV GAME - Asphalt 5
Цитирай
#5

Първо кое? Второ, пробвай има "update from zip" и го избери архива ръчно...

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#6

Правя всичко което си описал в поста си и клипа но не става нищо говора за ClockWorkRecovery. Натискам на update from zip .. и тогава се появяват жълтите букви за които говорех по-горе .. Cry

Samsung Galaxy Ace - Cyanogenmod 7.1.0 - Android 2.3.7
FAV GAME - Asphalt 5
Цитирай
#7

Дай надолу и виж опцята да избереш файла ръчно (мисля е 3-тата опция отгоре, надолу)

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#8

Имам опциите :

1.reboot system now
2.apply sdcard:update.zip - изписва че няма файл или папка
3.wipe data/factory reset
4.wipe cache partition - тука изписва същото

Samsung Galaxy Ace - Cyanogenmod 7.1.0 - Android 2.3.7
FAV GAME - Asphalt 5
Цитирай
#9

Wipe не ги пипай тия... Телефона рутнат ли ти е? Кой ROM ползваш? СИгурен ли си, че файла е на главната директория?

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#10

не телефона не е рутнат, за рома това нищо нне ми говори,ако можеш да ми обясниш . А иначе телефона е същия като твоя и... да сигурен съм за главната дериктория на картата

Samsung Galaxy Ace - Cyanogenmod 7.1.0 - Android 2.3.7
FAV GAME - Asphalt 5
Цитирай
#11

Коя версия на андроид ползваш, клипчето е за Gingerbread - 2.3.x, не става за Froyo - 2.2.x

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#12

аха ясно и аз така си мислех ам да попитам мога ли да ъбдейтна някак си версията на андроида от 2.2 на 2.3 и рисковете какви са ?

Samsung Galaxy Ace - Cyanogenmod 7.1.0 - Android 2.3.7
FAV GAME - Asphalt 5
Цитирай
#13

crazymike изгледай клипчето (на мен много ми помогна) :thumbup:

Samsung Galaxy Ace GT-S5830 Android 2.3.3 Glsmt v2.0
Цитирай
#14

То всичко ми стана ясно след 2рото питане но работата е там че съм с малко старичка версия на андроид и сега проблема е дали може да се ъбдейтне ..

Samsung Galaxy Ace - Cyanogenmod 7.1.0 - Android 2.3.7
FAV GAME - Asphalt 5
Цитирай
#15

Ъпдейтвай през KIES, няма страшно...

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#16

Имам въпрос , след като сме unroot-нали телефона (аз съм с Desire S) в Hboot не трябва ли да пише S-ON ,защото на мен все още ми пише S-OFF!????

"Няма нищо по-хубаво от лошото време"
Цитирай
#17

Ще задам малко тъп въпрос тъй като сам нов но ClockWorkMod за какво служи ? :confused:

Samsung Galaxy Ace S5830
Revenge Sunday R1.1 / Flash 11
Цитирай
#18

Като стане на 3.3.4 има ли hd видео или някакви големи подобрения защото мисля да си го взема ама без HD ще ми е малко страно , но се пак браво на Самсунг!! :thumbup: :thumbup:
Цитирай
#19

MIRAGE написа:Имам въпрос , след като сме unroot-нали телефона (аз съм с Desire S) в Hboot не трябва ли да пише S-ON ,защото на мен все още ми пише S-OFF!????

kokoca написа:Като стане на 3.3.4 има ли hd видео или някакви големи подобрения защото мисля да си го взема ама без HD ще ми е малко страно , но се пак браво на Самсунг!! :thumbup: :thumbup:

Божее, и тоя форум се напълни с малоумни дечурлига...
Абе що не почетете малко преди да пишете тъпизми бре??? И защо аджеба, не си драскате глупостите в правилните подфоруми?! Оср*хте прекрасната тема на Lenks...

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#20

Абе root за 2.3.5?
п.п. същото е като за 2.3.3 и 2.3.4. Можете в първото мнение да добавите и 2.3.5.
Цитирай
#21

хм... когато пробвам да руутна телефона си ми изписва "instalation reborted." С clockwork съм и ОС 2.3.4 и да само за руутването ми прави проблем..

Samsung Galaxy Ace - Cyanogenmod 7.1.0 - Android 2.3.7
FAV GAME - Asphalt 5
Цитирай
#22

Samsyng galaxy ace- роотнах го : )
- Мога ли да изтрия Upg_1 от мемори картата, или ще се прецака роот-а?
- като отворя програмата superusers- пише no apps in list.

Samsung Galaxy S II Ice Cream Sandwich 4.0.4 [Root]
Цитирай
#23

theanimal написа:Samsyng galaxy ace- роотнах го : )
- Мога ли да изтрия Upg_1 от мемори картата, или ще се прецака роот-а?
- като отворя програмата superusers- пише no apps in list.
- трий, няма проблеми
- нормално е, никоя програма още не ти е поискала руут права, за това и листа е празен. Когато някоя програма заяви суперюзерски права и ти й ги дадеш, тогава тя ще застане в този лист. В последствие когато решиш да ънинсталнеш тази програма със заявените руут права, първо трябва да я изтриеш от този списък, и чак тогава ще я махаш по познатия начин.

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#24

Eвала. Smile

Samsung Galaxy S II Ice Cream Sandwich 4.0.4 [Root]
Цитирай
#25

колеги искам да ви попитам 2.3.4 стоков ли е и как да го кача ако е стоков.с киес или с один :unknw: :confused:

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)