Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Видео Урок] Galaxy ACE 2.3.3 и 2.3.4 Root/Unroot и ClockWorkRecovery
#51

mitko_z написа:
badsector написа:Абе root за 2.3.5?
п.п. същото е като за 2.3.3 и 2.3.4. Можете в първото мнение да добавите и 2.3.5.
И аз съм с 2.3.5 и пробвах да руутна, инаталацията ми даде, че е успешна, но като се опитам да махна някои програми, които само с руут се махат, не ми дава :/
Малко хелп къде бъркам? Smile
Такам, малко се разрових по моя проблем и ще го постна тук. Автора на темата или някой мод ако иска да ъпдейтне първия пост та да е полезно и за останалите читатели!
1. Как да разберем, че имаме руут права - в списъка с програми се е появила нова иконка с формата на череп и с име "Super User".
2. От маркета си дръпваме Android Terminal Emulator, инстал-ваме я и я отваряме
[Изображение: SC20110908-135910-180x300.png]
3. Там пишем (без кавичките ест.) "su" и след това натискаме Enter. Там се появява едно съобщение, което ни пита дали да позволи руут права на Android Terminal Emulator --> потвърждаваме с ОК.
4. След това пишем това нещо и Enter след него:
Код:
mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblk3 /system
5. След това пишем
Код:
ls /system/app
, което ни извежда списък с инсталираните приложения
[Изображение: SC20110908-140443-180x300.png]
6. Пишем в следния формат:
Код:
rm /system/app/<app-name>
, като <app-name> е името на приложението, което искаме да премахнем. Например, ако искаме да махнем видео плейъра, който е на картинката по-горе, пишем:
Код:
rm /system/app/VideoPlayer.apk

А да, гледайте да пооставите тук таме някое приложение, че после да не се чудите къде са ви отишли контактите, що не можете да набирате и тем подобни. Т.е. гледайте да триете само това което сте сигурни какво е и сте сигурни, че не ви трябва!
Цитирай
Аксесоари
#52

Може ли линк за clockworkrecovery-то ???.Благодаря предварително. Smile
Цитирай
#53

Здравейте телефона който се опитвам да руутна е GT- S5830L и също ми даде Error това означава ли че трябва да се насоча към темата за 5830i. Телефона е внесен от Щатите, благодаря предварително Big Grin

Phone : HTC ONE AT&T Silver | ROM :InsertCoin HTC ONE v7.0-5 Sense 5.5 Android 4.4
Цитирай
#54

Radil написа:Здравейте телефона който се опитвам да руутна е GT- S5830L и също ми даде Error това означава ли че трябва да се насоча към темата за 5830i. Телефона е внесен от Щатите, благодаря предварително Big Grin

Нямам никаква идея... Пробвай най-много да ти даде Error Big Grin
Цитирай
#55

с 2.3.3 съм и не се инстал тоя recovery
пише инстал аборт :confused:
Цитирай
#56

stan1 написа:с 2.3.3 съм и не се инстал тоя recovery
пише инстал аборт :confused:

Пробвах друга версия 5.0......
и няма грешка
Цитирай
#57

Гледам, че линкът за CWM не работи на първата страница...
Затова ще дам нов линк на по-нова версия. Работи на 5830 тествах вече Smile
http://dox.bg/files/dw?a=bbb7c50827

Samsung Galaxy S7 Edge & HTC one M8
Цитирай
#58

Мерси братле

Samsung Galaxy S II Ice Cream Sandwich 4.0.4 [Root]
Цитирай
#59

Инсталирах си CWM 5.0xxx рестартирах го и си остана при логото на SAMSUNG след това трябваше с один пак да слагам РОМ след това да вляза в биос а да дам wipe and rom reset настройките, и тогава чак ми тръгна телефона..... и какво сега си слагам CMW 4x и повече никакво сменяне

Samsung Galaxy S II Ice Cream Sandwich 4.0.4 [Root]
Цитирай
#60

Недей да лъжеш хората, поради незнание. Аз ползвам CWM 5.0.2.6 от над 6 месеца, флашнал съм десетки пъти РОМ-ове през него и никога, ама никога не съм имал проблем с това рековъри.
Обясни какво и как си направил, също така дай линк към рекавърито което си флашнал, за да видим къде е проблема. Пусна няколко теми и мнения с един и същ подвеждащ текст, без да си прав. Искам само да ти кажа, че голяма част от новите къстъм РОМ-ове изискват CMW 5

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#61

моя е била грешката, просто телфона не искаше да тръгне и мислех че е зарди CWM 5

Samsung Galaxy S II Ice Cream Sandwich 4.0.4 [Root]
Цитирай
#62

Нямало е да бъде лошо в началото на темата да се напише ясно и точно, че е за GT-5830 БЕЗ "i".
Цитирай
#63

Eastern написа:Нямало е да бъде лошо в началото на темата да се напише ясно и точно, че е за GT-5830 БЕЗ "i".
Нямаше да е лошо пък хората да четат. По времето когато Lenks пишеше теми тук, нямаше изобщо "i"-версия на GT-5830!

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#64

Да, което не пречи дори само в заглавието да се коригира/добави за кой модел се отнася темата.
Цитирай
#65

Eastern написа:Да, което не пречи дори само в заглавието да се коригира/добави за кой модел се отнася темата.
Lenks не е писал в този форум от около 4 месеца... Как мислиш, дали се е сетил изобщо последния път влизайки тук, да смени заглавието на тема, която е от преди да се появи конкретен модел, който усърдно се бърка с друг, от мразещи да четат съфорумници... Huh

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#66

Разбирам те, Imaginary, прав си. :cheers:
Не се сърди сега, знам, че тук навлизам в твоя територия, така да се каже, защото съм забелязал кой в момента е човекът с най-многото точни писания за този телефон. :cheers:
Постави се обаче на мястото на някого, който не изчете необходимото и направи някой фал.
Просто щеше да е улесняващо, молбата ми по-скоро е и към модераторите, които могат да го променят, вмъквайки едно GT-5830 в заглавийцето. :capitulation:
Цитирай
#67

Eastern написа:Разбирам те, Imaginary, прав си. :cheers:
Не се сърди сега, знам, че тук навлизам в твоя територия, така да се каже, защото съм забелязал кой в момента е човекът с най-многото точни писания за този телефон. :cheers:
Постави се обаче на мястото на някого, който не изчете необходимото и направи някой фал.
Просто щеше да е улесняващо, молбата ми по-скоро е и към модераторите, които могат да го променят, вмъквайки едно GT-5830 в заглавийцето. :capitulation:
PeaseSmile
Не е моя територия, разбира сеSmile Форумът е на всички знаещи и искащи да знаятSmile Нека модераторите да променят заглавието, ще е улесняващо, agreeSmile)

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#68

хора имам 5830i не мога да влеза в рекавари менуто натиска home i pawer и нищо имали друг вариянт

Sony ericsson arc s
4.0.1
Цитирай
#69

Да, да си прочетеш темата за рутване на 58030i...

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#70

здр..аз съм нов в форма ...набравих това всчко но не може да влизам в меню иам (galaxse ace) моля помош...?
Цитирай
#71

Предложете ми тема за този роом инсталирах някаква и сега повечето неща ги няма!
Цитирай
#72

Някой може ли да помогне?!?!?!
Цитирай
#73

https://www.androidbg.com/forum/topic438...a-ace.html, https://www.androidbg.com/forum/topic344...unday.html, https://www.androidbg.com/forum/topic228...-lito.html ако търсиш теми за къстъм ромове де и са само за 5830.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#74

Сложих CWM Recovery и през него форматирах всичко наред. През ОДИН 4.43 флашнах с 2.3.6, теглен от samfirmware. Всичко мина успешно, но сега телефонът не иска да се включи - изгрява, върти се логото на Самсунг, както нормално става при зареждане, но не изгрява, а се рестартира и пак започва да се върти логото. Какво да го правя?
Цитирай
#75

Здравейте. Аз съм с Samsung Galaxy Ace GT-S5839i. Мога ли да го флашна както е описано в тази тема и с тези файлове? :unknw: Извинявам се за невежеството но съм нов в тази сфера.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)