Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплея на Mate 10 Pro
#1

Здравейте, дисплея е страхотен, но както повечето амолед дисплеи, бялото не е съвсем бяло а съвсем леко бозаво, разликата се виджда най-ясно ако се сравни с друг LCD дисплей, малко си поиграх и набарах цветова схема в която поне за моето око нещата е доста по приятни, прилагам скрийншот за да се ориентирате. Искам да попитам и за нещо което ме дразнеше още в p10 plus, когато отворя фейса или хрома дисплея леко се затъмнява, имаше го и в андроид 7 сега и в осмицата на мейта е така... има ли варянт да се спра тази опция че ме дразни?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
Аксесоари
#2

Колеги да задам и аз едно въпросче. Има ли при вас на ярка слънчева светлина силно премигване на дисплея? Забелязал съм го от няколко дни и мен лично много ме дразни. Случва се когато е на автоматичен режим яркостта, а когато е махната отметката май не. Дали е някакъв софтуерен бъг това?
Цитирай
#3

(2018-04-05, 09:51:24)foreverblue написа:  Колеги да задам и аз едно въпросче. Има ли при вас на ярка слънчева светлина силно премигване на дисплея? Забелязал съм го от няколко дни и мен лично много ме дразни. Случва се когато е на автоматичен режим яркостта, а когато е махната отметката май не. Дали е някакъв софтуерен бъг това?

Абсолютно същият проблем имам и аз. Случва се при насочване към ярка слънчева светлина. Имам телефона от две седмици. Колебая се дали да го давам на сервиз. Звънях в сервиза на Huawei.  Казаха ми или да изключа автоматичното настройване на яркостта или да върна фабричните настройки. Но попринцип дори в автоматичен режим на яркостта, не трябвало да бъде осезаемо, когато се увеличава. Ще потърся мнение от Теленор и ще пиша, ако имам отговор.
Цитирай
#4

При мен тоя проблем с яркостта го има. Дори в google play го прави и въобще на началния екран е ярък примерно като е на средата, но вляза ли в хрома, или гугъл плея и се затъмнява и ме дразни много. Махнах умната резолюция, но греда. На авто яркост го прави пак като е покрай средата. Не знам. Нямам спомен на p9 да ми го правеше.
Цитирай
#5

Изключете си тази опция за да не ви премигва на слънце. [Изображение: 24163a57bd71ca074a42690e6accb654.jpg]

Изпратено от моят BLA-L29 с помощта на Tapatalk

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • doktorra
Цитирай
#6

И от мен един въпрос.
След някой от последните ъпдейти когато влезна в тубата или hbo go, TV GO, или гледам филм в mx player цветовете стават по ярки. При вас така ли е?
Цитирай
#7

Имам този проблем с дисплея, мислех, че ще свикна с разликата в подсветката но не се случи. Да го давам ли за ремонт или няма смисъл
https://forum.xda-developers.com/mate-10...m-t3737958
Цитирай
#8

Ако в тубата видеото е HDR 10, е нормално да е по-ярко.
Цитирай
#9

TV GO не предлага hdr 10. Значи не е от това.

Ето за какво говоря, може да се види дори след като изляза от тубата как зеленото на десктопа става по бледо. Като влезна пак в тубата и пусна клипа след секунда две цвета става по ярък. Мисля, че това се появи след ъпдейта с турбото.
https://streamable.com/xhxxk
[-] 1 потребител изказва благодарност на eksoldier за това мнение:
  • Viiipeer
Цитирай
#10

A аз да попитам - нормално ли е като го наклоня леко назад и да има син color shift? Идвам от lcd и това ми направи впечатление..

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#11

С протектор ли си?
Цитирай
#12

Да - някакъв стъклен. Защо? Има ли значение

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#13

Протектора поларизира, още повече че има стъклени такива, които блокорат синята светлина и съдържат син цвят. Това е и причината.

(2018-11-06, 15:58:14)eksoldier написа:  TV GO не предлага hdr 10. Значи не е от това.

Ето за какво говоря, може да се види дори след като изляза от тубата как зеленото на десктопа става по бледо. Като влезна пак в тубата и пусна клипа след секунда две цвета става по ярък. Мисля, че това се появи след ъпдейта с турбото.
https://streamable.com/xhxxk
Много странно  може ли линк към видеото. Все още съм с . 150 ъпдейта.
Цитирай
#14

Линк съм дал...
Цитирай
#15

(2018-08-28, 15:29:40)Marto.g написа:  При мен тоя проблем с яркостта го има. Дори в google play го прави и въобще на началния екран е ярък примерно като е на средата, но вляза ли в хрома, или гугъл плея и се затъмнява и ме дразни много. Махнах умната резолюция, но греда. На авто яркост го прави пак като е покрай средата. Не знам. Нямам спомен на p9 да ми го правеше.

Някой да има решение за това?

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#16

Аз тоя проблем го нямам на мейта, но беше наличен в стария ми P9+. Четох, че с рут и някви магии се махало, но не ми се занимаваше.
Цитирай
#17

Трябва да има начин...не може така да е!!!

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#18

Е добре. Сподели ако намериш.
Цитирай
#19

Търсих и четох...говорих със севизи и какво ли още не...всичко идва от Power Guide Save или нещо подобно. Пуснато е по дефлауд, за да съхранява батерията при техките приложения. Заложено е да се оправи с ъпдейт, но кога не се знае!

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#20

Не знам ако е така както казвате, защо при мен го няма този проблем.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#21

Явно не при всеки е наличен. И при мен в p9+ мисля, че дойде след един ъпдейт.
А по-горе по моя въпрос при гледане на видео всъщност установих, че телефонът автоматично минава в ярък режим. Важи и когато отворя снимките с вградената галерия. През QuickPic си седи в режима който съм си нагласил.
Цитирай
#22

(2019-03-21, 08:53:16)Viiipeer написа:  Не знам ако е така както казвате, защо при мен го няма този проблем.

Е това се чудя и аз! С коя последна версия сте...
Не знам защо е така...един телефон не са няколко версии...
Но проблема го има и при Мейт 20...Р20 про...Хонор

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай
#23

Вижте последните мнения тук. Изглежда има фикс и не е необходим root: https://forum.xda-developers.com/mate-10...0528/page2
Както казах при мен този "проблем" не е наличен. Някои му викат проблем, други пишат, че е направено с цел пестене на батерията, иди разбирай. При всички положения ме дразнеше при р9+, но чак пък до толкова, че да го продам само заради това не се е стигало.
Цитирай
#24

(2019-03-21, 09:15:22)RiseOfTheLycan написа:  Е това се чудя и аз! С коя последна версия сте...
Не знам защо е така...един телефон не са няколко версии...
Но проблема го има и при Мейт 20...Р20 про...Хонор

С последния ъпдейт на 9-ката.

Huawei Mate 10 Pro Titan 128 GB --> Huawei Mate 40 Pro 256GB Black
Цитирай
#25

(2019-03-21, 09:28:19)eksoldier написа:  Вижте последните мнения тук. Изглежда има фикс и не е необходим root: https://forum.xda-developers.com/mate-10...0528/page2
Както казах при мен този "проблем" не е наличен. Някои му викат проблем, други пишат, че е направено с цел пестене на батерията, иди разбирай. При всички положения ме дразнеше при р9+, но чак пък до толкова, че да го продам само заради това не се е стигало.

Не аз няма да го продам, но дразни...

1. Turn-off Power Saving Mode
2. Go to System > Developer Options > Increase Readability Under Sunlight> Toggle Off
3. Then make sure to restart your phone and open your apps (like Chrome) to see if it's still auto-dimming

Това нищо не оправя при мен...


Да де, ама коя компилация...206

iPhone 14ProMax/Samsung S22Ultra/vivox80pro

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)