Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Известяване
#1

Здравейте, направи ми впечатление , че при пропуснат разговор или съобщение или каквото и да е събитие телефона известява само веднъж. След което почва да мига синя лампа.При докосване извибрира еднократно. Аз смятах , че това трябва да продължи до като го спря. Прегледах настройките всичко е пуснато.Така ли трябва да е и ако да кое приложение ще ми предложите за тази цел.
Цитирай
Аксесоари
#2

Една настройка е да избереш как да те известява при събитие - примерно, че имаш пропуснато повикване или мейл, съобщение (настройки -> известия и за всяко приложение задаваш предпочитанията си). Друга настройка е колко често да ти напомня, че имаш получено известие - докато не го видиш - "напомняне за известие" - намира се на същото място - най-долу - под приложенията, за които избираш начин на известяване.

Аз, например съм го настроила при пропуснато повикване да ми напомня на всяка минута със звук, докато не видя. За други известия не искам да ми напомня - за тях получавам само известия - със значки, или звук и вибрация. Те стоят, докато не ги изчистя - от щората или като вляза в приложението.

Т.е. едно е как да те известява, друго е дали да ти напомня, че имаш известие, докато не го видиш Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

Благодаря за изчерпателният отговор , ще видя какво пропускам.

Сега погледнах , че е кликната 1 минута за напомняне.
Цитирай
#4

Аз съм го настроила да е на минута - само за телефонните повиквания и календара. Има опция дали да е със звук или вибрация. Светодиодния индикатор - можеш да го изключиш, ако те дразни.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#5

След ъпдейта не ми се показват известия за нов смс.Проверих в настройки-известия всичко е включено.Някой има ли същия проблем?
Цитирай
#6

И при Nougat и при Oreo за получен SMS ме известява със значка, звук, вибрация и крайна светкавица + визуализиране на съобщението. И преди и сега работи по един и същи начин. 

Кой метод е избран при теб? Разрешени ли са на заключен екран?

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

С значка.Не искам докато съм на работа да ми известява с звук и вибрация.Преди ъпдейта ми светеше синият диод,че имам смс и отгоре вляво ми се появяваше писмо.Сега нищо.Влизам в съобщения и чак тогава виждам,че съм получила смс.

Светодиодния индикатор е включен,но въпреки това не получам известие за получен смс.Какво ли не пробвах!!!
Цитирай
#8

До колкото разбирам - желанието е да има известяване със светодиодния индикатор, както и в лентата на състоянието.

Влез в "насройки ->известия" - най-долу има "светодиоден индикатор" - избери го. Ще се зареди нов прозорец - най-горе се включва/изключва "светодиодния индкатор" - може би при теб е изключен. Под него има и "Лента на състоянието" - влиза се и се избира дали да показва само последните 3 нотификации или всички. При мен в този "тих режим" се показват нотификации от ФБ и Месинджър.

Нямам идея дали известията се ограничават при режимите на пестене на енергия Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#9

Включен е светоидния индикатор.Освен това върху самата икона за съобщения също не се появява както досега 1 или 2 за брая получене смси.

Индикатора е включен.Досега в иконата за съобщетия изписваше 1-за получен смс.Сега и там няма известие.Нито диода свети нито иконата показва.И всичко това след ъпдеита!
Цитирай
#10

Аз имах проблем със значките на ФБ и Месинджър. Реших го, като изключих и включих значките от менюто на изображението по-долу и после направих рестарт:

[Изображение: 21181036.jpg]

Ако не е правено - може да се пробва.

Стоковото приложение ли се ползва за SMS-и? Може да има конфликт между приложения.

Ако не сработи, аз бих направила wipe cache partiton:
  1. Изключете устройството.

  2. Натиснете и задръжте клавиша за усилване на звука и клавиша Bixby, след това натиснете и задръжте клавиша за захранване.

  3. Когато се покаже логото на Android, освободете всички клавиши ("Инсталиране на системната актуализация" ще се покаже за около 30-60 секунди преди да се покажат опциите на менюто за възстановяване на системата за Android).

  4. Натиснете няколко пъти бутона за намаляване на силата на звука, за да маркирате "Изтриване на кеш дял". (Wipe cache partition).

  5. Натиснете клавиша за захранване, за да изберете.

  6. Натиснете клавиша за намаляване на силата на звука, за да маркирате "да" и натиснете клавиша за захранване, за да изберете.

  7. Когато разделянето на кеш паметта е завършило, се откроява "Рестартиране на системата сега" (“Reboot system now” ).

  8. Натиснете клавиша за захранване, за да рестартирате устройството.

П.П. а ето и настройките за известяване на ФБ при мен, които работят така, както ти целиш да е със SMS-ите. Има значки, изключен е звука. Горе в лентата на състоянието има нотификации. Аз съм изключила да ме известява на заключен екран, но ти можеш да го включиш:

[Изображение: 21184552.jpg]

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#11

Благодаря,но не помогна.Направих wipe cache,но все още не получавам известия.Нито за пропуснато обаждане нито за получен смс.

Направих всичко и пак не ме известява за пропуснат разговор и смс.Нито върху иконите нито горе вляво нито диода свети.Нищо!!!
Цитирай
#12

Щом и уайп кеш не помага, заводски настройки.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#13

Значи....и аз не можах да го накарам да ми сигнализила със звук при пропуснато обаждане.На AOD екран ми излиза уведомление за пропусната обаждане(една слушалка),индикатора мига(със зелена светлина),при докосване извибрирва 1 път... но звук -НЯМА ,настроил съм го на минута да ме известява ,ама ядец -голяма обърквация -нещо някъде бъркам.Стана ми интересна темата и рекох да пробвам, не ми е проблем че няма звук ,даже по-добре не искам да ми пиука през минута ...но рекох да пробвам, ееее не можах да го накарам да „„пииууука„„„

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#14

Ами пробвах пак сега - при мен работи, но погледнах да си припомня какво съм активирала:
  • настроки -> извесия - активирано е за "контакти" - понеже там няма "телефон"
  • настройки -> известия -> напомняне за известия - включено за "телефон" и "контакти"
Добави и "контакти" в известяването и напомнянето, за "телефон" - предполагам е включено. Пробвай и сподели. Ще направя екранни снимки, ако е нужно Smile .

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

Благодаря divna,стана по описания от теб начин.Найстина „контакти„ не беше включено.
Едно допълнение само ако позволиш:
“контакти„ не се показват във уведомления а трябва да натиснеш „допълнителни„ там вече излизат еее поне при мен е така Sleepy
или по другия начин-настройки/приложения там се натискат трите точки в горния десен ъгъл и му се дава настройка да се показват „системни приложения„.....така излизат и „контакти„ и „телефон„ Сега забелязах и друго мелодията която настроиш в„контакти и„телефон„трябва да е еднаква със звуците  за уведомления в -настройки/звуци/звуци за уведомления..... иначе работи но пълвоначално уведомява с това което си настроил в „контакти„ и после си продължава с мелодията на „звуци за уведомления„
Дано съм го обяснил правилно много сложно стана.....просто си играх и това установих.

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#16

Погледнах сега отново, защото тази настройка я зададох в самото начало, след като взех телефона и бях крайно неориентирана - какво, къде ... как. Явно виждайки, че няма "теелфон" - съм избрала "контакти". По-късно имахме дискусия за синхронизирането на контактите, записани в телефона, с тези в гугъл акаунта. При мен имаше проблем  с текущата синхронизация. Бяха синхронизирани при включването ан телефона и след това не. Та инсталирах друго приложение за контакти да видя далище сработи с него и то ми е останало. Трябав да взеам да го махна Smile

[Изображение: 21226133.jpg]

Синьото "контакти" е допълнително инсталираното, а оранжевото е стоковото:

[Изображение: 21226134.jpg] [Изображение: 21226135.jpg]

Важното е, че му хванахме цаката как става. Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#17

Да при мен е оранжево и се отваря от „допълнителни„.....да хванахме му цаката

Samsung Galaxy S20+
Цитирай
#18

А как става да излизат уведомления когато имам съобщение в OLX. Имам инсталирано приложение OLX обаче като има съобщение в ОLX няма никаква нотификация.
Цитирай
#19

Настройки/известяване/съобщения

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#20

И аз имах същия проблем с OLX. Преинсталирах го и се оправи, иначе всички настройки си бяха наред.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#21

Да в началото тръгва и после спират известията но ще пробвам.
Цитирай
#22

Провери дали си задал приложението да остава винаги будно. На ръка се прави.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#23

А къде е тази настройка
Цитирай
#24

Поддръжка на устройство --> батерия--> наследени приложения. Ако не присъства в списъка, трябва да се добави.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#25

Присъства в този списък и пак не ще.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)