Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Не записва снимките на Sd картата
#1

Здравейте!
От няколко дни имам следният проблем: не иска да записва снимките от камерата в СД картата. Прави снимки, но не ги записва никъде. Когато направя снимките да се записват в телефона всичко е наред. Вадих картата, слагаш в лаптопа и при сканиране ми дава грешки- 4бр.(това са снимките, които щракнах, а не ги записа никъде). След форматиране всичко е наред с картата докато не я сложа в тел. и реша да щракна няколко пъти. Първите 2-3 се записват на нея и другите блокират. Когато искам да копирам снимка от тел. на картата ми изписва, че "...операцията не може да се изпълни". Понякога крашва и цялата галерия със снимките и пита дали да изпращам доклад. Предполагам, че с картата всичко е наред и това е някакъв софтуерен проблем. Моля за помощ, че си изпилих нервите, а телефонът няма и месец откакто е купен от БГ.
Цитирай
Аксесоари
#2

Картата е по-добре да я форматирш през телефона
Цитирай
#3

Или картата е прецакана, аз имах една 32GB която сама си триеше разни файлове, оказа се че има прецакани сектори в паметта, най-вероятно и при теб е същия проблем, може да пробваш с друга карта памет и ако с нея няма проблем, значи твоята е за коша Smile

Xiaomi Mi A3 ,4GB_RAM, 64GB_ROM
Цитирай
#4

Прави ми впечатление че от време на време ми дава съобщение да сложа СД карта в телефона, а тя е вече вътре! Опитах се да я повдигна малко с подложка, но резултат няма.
Цитирай
#5

Хвърляй картата и си избери нова.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#6

Върнах на тел. старата карта и няма проблем. Интересното е, че проблемната карта е проблемна само с този телефон. С всички други устройства работи коректно. Дали не трябва да е по-малка от 32ГБ или да е по-бавна ?
Цитирай
#7

Аз ползвам 32гб hama която бях взел за LG-то на сестра ми, но при него правеше описаните от теб проблеми за това я размених с моята a-data и всичко си дойде на мястото. Въпросната hama я ползвах на xperia sp, galaxy s5 и сега на redmi note 4x SD и никога не е правила проблеми, но на LG L Bello така и не я подкарах.

SE WT19i, SGS II, SGS IV, XPERIA SP, LG G2, Xiaomi Redmi note 4x
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)