Анкета: Притежавате ли Huawei P20 Lite - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Да
80.82%
59
80.82%
Не
9.59%
7
9.59%
Обмислям покупка
9.59%
7
9.59%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Притежавате ли Huawei P20 Lite
#26

И от мен 1 черен от А1
Цитирай
Аксесоари
#27

още един черен 64 теленор
Цитирай
#28

Преди два месеца от теленор син цвят!
Цитирай
#29

Вече и аз със синичкия Smile

HUAWEI P20 LITE BLUE - POCO X3 PRO/HUAWEI WATCH GT2 46mm/HUAWEI GT3 Pro 46mm 
Цитирай
#30

И аз се разписвам с един Син.
Цитирай
#31

Здравейте,
Някой поръчвал ли е от интернет?
Цитирай
#32

Здравейте, от днес съм собственик със синята версия. Бих искал да попитам трябва ли като старите телеофни да се зарежда 12часа или едно пълно зареждане е достатъчно?

Huawei P20 Lite - Klein Blue
Цитирай
#33

Поне 24 часа, а след това го държиш 1 седмица в кутията. После го слагаш в найлонче като дистанционно на ТВ и караш баба ти да му спретне покривка на една кука. С една дума- НЕ

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#34

Вашите имаха ли слушалки в комплекта, моя от виваком няма, сега го включих да се зарежда и за 40 минути вдигна 40 процента, това нормално ли е?Айфона ми с прецакана батерия се зарежда по бавно и затова се очудих да не е фабрично прецакан.
Иначе +1 син цвят от виваком 23лв на месец.
Цитирай
#35

Задължително трябва да има слушалки в комплекта.Моя е от Виваком.

Lenovo P70-A--->>Huawei P9 lite---Nokia 8---Huawei Nova 5T---Xiaomi Mi note 10 lite
Цитирай
#36

То и да ги няма не е голяма загуба! Big Grin
На жената в комплекта на P8 Lite слушалките са в пъти по-качествени отколкото при P20 Lite...

HUAWEI P20 LITE BLUE - POCO X3 PRO/HUAWEI WATCH GT2 46mm/HUAWEI GT3 Pro 46mm 
Цитирай
#37

Вчера и аз си купих P20 Lite от испания.

Изпратено от моят SM-G950U с помощта на Tapatalk
Цитирай
#38

1 бр черен от технополис за 499лв
Цитирай
#39

Черен 64GB/4GB от Vivacom. Впечатлен съм, EMUI 9.1 лети. Уникален е, както изкарах 2 години с P10 Lite планирам същото и с този за още 2 години. Не мога да си представя да не ползвам EMUI, наистина му свикнах до огромна степен. Много пъргав телефон, камерата снима отлично, във фокусирането се справя в пъти по-добре от 10-ката, която прави сносни снимки, но с малко умения и коригирания в ръчния режим. Тук явно AI сработва добре, защото не се налага да коригирам нищо. Прави това, което искам да направи. Звука е силен и ясен. Абе...перфектен е. Екрана е още по-добър. Батерията държи много стабилно, особено след два пълни разряда до нулата и 100% (е не по 12 часа, което е отживелица и простотия, по пълен около 2 часа и нещо).
Цитирай
#40

Разреждането на Li-po батерия до нива под 20% влияе доста зле на живота на батерията и е силно непрепоръчително.

HTC Sensation -> one of the best EX
LG G2 32 GB -> gone for parts
LG G2 16 GB 
Цитирай
#41

В началото е добре да се направи 1-2 пъти, дето се вика да си "види" целия заряд. После е ясно, че не е хубаво.
Цитирай
#42

Няма начало или край. Още в завода батерията се зарежда до около 80% за транспортиране и няма никаква нужда от такива цикли. Това схващане, че трябва да се прави тази глупост е останало от времето на Ni-MH батерии и наличието на "ефект на паметта" при тях.

HTC Sensation -> one of the best EX
LG G2 32 GB -> gone for parts
LG G2 16 GB 
[-] 1 потребител изказва благодарност на FireDragon за това мнение:
  • alisali1234
Цитирай
#43

Ползвайки P20 Lite (Vivacom, черен 4GB/64GB, 16+2MP) вече трета седмица мога да споделя някои плюсове и минуси, надявам се да бъде полезно за бъдещи притежатели (цената му в момента е уникално добра и изобщо не е лоша покупка).

Плюсове:
-Красив и съвременен дизайн, "веждата" не ме дразни, дори ми харесва. Това е елемент който или ще мразите, или ще се влюбите в него. Аз съм от вторите. Стъкло отпред и отзад, наистина Premium изработка и вид.
-5.8" екран в компактно и тънко тяло, много удобен за работа с една ръка, екрана е ярък, контрастен, вижда се перфектно на слънце, FHD Plus резолюция.
-Много добра камера, в тъмното за класа си прави много добри снимки. Нощния режим изисква статив, иначе размазва положението драстично. Всичко останало обаче е на ниво - селфита, "боке" ефект на двете камери, опция за промяна на фокуса след снимка, доста настройки, RAW запазване. От всичките екстри ползвам...автоматичен режим, но все пак споменавам за тези, на които им се ръчка из ръчния режим - има с какво да се занимавате. Отделно има AR ефекти, timelapse, забавен кадър, светлинни ефекти и какво ли още не.
-Силен звук от колонката, можете да гледате клипове във шумна среда и да чувате звука (ако не пробиват бетон около вас...).
-EMUI9.1 с множество екстри и функции, вкл. опция за скриване на "веждата", лично пространство (скрити папки), дублиране на някои приложения (за ползване на втори акаунт в Messenger или Whatsapp напр.), функции за следене на времето, прекарано в различни приложения, съвети и т.н. Интерфейса е прекрасен, функционален и няма нещо, което да няма допълнителни екстри и функции. Всичко е плавно и без лаг, красив app swicher.
-Face Unlock работи в различни позиции на лицето, прецизен сензор за автоматична яркост и тоналност на бялото според приложенията (подлежи на настройка), подробни настройки на цвят, резолюция и т.н., сензора за пръстов отпечатък чете и с мокри ръце.
-Батерията държи стабилно добре за 3000 mAh, не прегрява.

Минуси:
-Бързото зареждане в някои ситуации от празна батерия до пълна може да отнеме до 3 часа. Не мога да установя причина за това и знам, че не е само при мен и при този модел. До колкото знам AI прави някакви настройки спрямо навиците, отделно Huawei включиха някакъв контрол (според тях 15-степенна защита) и ако засече някакви колебания и проблеми с тока намаля бързината на зареждане (прочетено из помощните документации на Huawei, това не е само при тях и е в следствие на случката с Note 7).
Има моменти, в които се зарежда и за час и половина, има и за 2, може и за 3. Не знам как това AI го определя, но бързо зареждане определено има, просто не постоянно. Това съм прочел от Huawei, това споделям. За мен не е game changer, дори е по-добре за батерията. P10 Lite така изкара 2 години и батерията без да усети осезаемо деградиране на капацитета.
- Нощния режим е неизползваем без статив. Отнема 20 секунди и размазва. За щастие го пробвах със статив (с P10 Lite раздаваха безплатни преди 2 години) и резултата е много добър - по-ниски нива на шум от автоматичния и по-добър контраст, наслагва от няколко кадъра. Автоматични режим обаче се справя повече от добре в почти всички ситуации.
-Хлъзгав, както и всички от тази серия и всичко стъклено изобщо. Задължително поне гръб и протектор, за предпочитане пълен.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • lip6eqt
Цитирай
#44

Забравих в минусите да спомена и още нещо, ако може модератор да го включи така, с чертата както съм го написал (това изречение е за триене, да включи само чертата към минусите най-долу, ако може да се редактира):

-Имайте предвид, че поради спецификата на екрана си (19:9 съотношение) голяма част от клиповете, които не са снимани в Widescreen формат, макар и Full HD/4K резолюцията си ще се показват в Youtube като кутийка, т.е. без лентата, която е Notch-а, там където са on-screen бутоните и две ленти отгоре и отдолу. Това не е дефект от у-вото, а съотношението на екрана. Записаните от камера клипове или запазените и пуснати с вградения видеоплейър си работят нормално и на пълен екран, като има опция за "раздърпване" на целия екран. Такава опция в Youtube обаче няма. Не съм пробвал как е със streaming услуги като HBO GO или Netflix, но предполагам, че е подобно, макар, че има доста филми в Widescreen формат.
Все пак, можете да пускате клипове на цял екран в Youtube, но самите те трябва да в подобен формат - направете търсене за "widescreen 4k videos" / "widescreen full hd videos". За съжаление не всички са в такъв формат.
Имайте предвид, този "дефект" не е само при този модел, а и при повечето вече с нестандартно съотношение.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)