Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и отзиви Huawei P20 Lite

https://www.youtube.com/watch?v=kDTLM27P0W0

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
Аксесоари

Мисля да поръчам от АЛИ ЕКСПРЕС един Huawei P20 Lite или чист Huawei P20 но нещо не мога да се ориентирам с варянтите на Firmwar-а!?
Каква е разликата между AL и TL версията?? Зщото AL версията е значително по скъпа?
Ето пример:

https://www.aliexpress.com/item/Huawei-P...autifyAB=0
Цитирай

(2018-07-01, 13:16:59)talaz написа:  Мисля да поръчам от АЛИ ЕКСПРЕС един Huawei P20 Lite или чист  Huawei P20 но нещо не мога да се ориентирам с варянтите на  Firmwar-а!?
Каква е разликата между AL и TL версията?? Зщото AL версията е значително по скъпа?
Ето пример:

https://www.aliexpress.com/item/Huawei-P...autifyAB=0

Ам не е до фирмуер а до хардуер разликата ... Това са нова 3е телефончета т.е. моделите ANE-TL00 и ANE-AL00 които са за Китай и Индия... Просто някой им е налял софтуера на модела за Пакистан ANE-LX2 като най близък като хардуер ... ANE LX3 е същия като LX2, но е 32ГБ вече и се прави за африка и латинска америка. 
Всички различи от LX1 нямат ас стандарта при WiFi, както нямат и NFC, също имат разлика и в предната камера ... 16 и 24 мегапиксела ...
Основните разлики идват в модемите. Виж там в линкчето по надолу описанието има описани бандовете на коя версия какво поддържа. Едната няма В7 за ЛТЕ а у нас се ползват 1,3 и 7 и ще е проблемно. В чужбинско и двете версии ще имат проблеми понеже нямат В20...

250+ долара според версията + евентуална митница + зарядно с преходник(досадно) + практически липса на гаранция + евентуални проблеми с обхват и/или фирмуер ...
От тук през оператор ако ти или някой твой познат преподписва ... в OLX има също не лоши оферти ... Някак ми се струва, че от тук цената ще е същата, ако не и по добра ...

Ти си помисли кое е по добре за теб ... ANE-TL00 или ANE-AL00 от там или LX1 от тук.
Цитирай

Най-сигурното е директно от оператор, или през olx от тези с гаранциите (провери по IMEI реалната и дата, става и през HiCare, казвам го , защото имаше случаи на фалшиви гаранции).

Да имаш гаранция е нещо хубаво, тези, на които им се е наложило да я ползват (като мен) за големи проблеми (сменени дисплеи и подобни) я оценяват. Отделно закупен от тук гарантира съвместимостта с нашите мрежи.

Избягвай да купуваш от онлайн магазини с прекалено ниски цени, тъй като продават варианти за други не държави, а направо континенти и ниската цена може да ти е за сметка на покритието или направо на LTE-то. Спомням си един приятел как изгърмя с едно lenovo (то самата марка си е гърмеж като цяло), дето не успях да го убедя да си го вземе от тук, взема го евтино през някакъв сайт, и разбира се - версия за Китай. Почти никъде нямаше 3G. Бързо го продаде на още по-ниска цена, и повече май не посмя да купи подобно нещо. Тънките сметки понякога минават доста по-зле.

Бройка от тук (поне от olx) ти гарантира мрежа и сервизно обслужване директно в Huawei (може да не го пращаш даже при оператора).
Цитирай

Купих такъв на 6 май. Първото му отваряне беше на 1 юни, но се продава. С 2 г. гаранция. Ако желаеш пиши лично.

SONY XPERIA™  | Make.believe
Цитирай

Някой може ли да ми каже как работи мениджъра на телефона, тоест при автоматичен или ръчен режим приложенията остават да работят във фонов режим
Цитирай

Даваш на ръчен и оставяш 3те тикчета пуснати ако искаш да работи във фонов режим.
Цитирай

Демек при автоматичен режим приложенията не работят във фонов режим нали така. Защо тогава и при автоматичен си получавам съобщения от вайбъра
Цитирай

При автоматичен системата контролира кое да работи. Не знам на какъв принцип работи. При мен ФБ, Месинджър, Вайбъра са на автоматичен ама не ги гаси. Иначе само 5-6 са на автоматичен, всички други съм ги сложил на ръчен, за да ги гаси на 100% след използване, а тези които искам да работят и тях съм ги сложил на ръчен, но с пуснати тикчета.
Цитирай

Момчета, чуйте се какви ги говорите!
При автоматичен режим, системата „гаси” тези приложения, които нямат „тикче”, да остават във фонов режи..
При ръчния режим, трябва вие да си ги изключвате.

(2018-07-16, 12:38:19)esil2 написа:  Демек при автоматичен режим приложенията не работят във фонов режим нали така. Защо тогава и при автоматичен си получавам съобщения от вайбъра

Махни си тикчето на вайбъра и няма да получаваш съобщения.

- Учителю, каква е тайната на истинското щастие?
- Никога не спори с идиоти.
- Учителю, не съм съгласен, че точно това е тайната!
- Така е, прав си!
Цитирай

Аз мн добре се чувам какво говоря. Системата в атоматичен режим гаси приложения по някакъв си нейн алгоритъм. Според натоварването на самата система и още някакви неща. Изпробвал съм автоматичния режим и си гаси приложенията на нейн си принцип.
Цитирай

Добре да кажем че на автоматичен системата преценява кое да гаси, а как работи системата на ръчен режим тогава какво става, там има три отметки, автоматично стартиране, вторично и работа във фонов режим. Ако съм дал на ръчно и отметките стоят какво става с приложенията работят или не, и кое как трябва да се настрои та дадено приложение да не работи изобщо във фонов режим, защото този мениджър ми се вижда сложен или ми трябва по дълго и подробно разяснение.
Цитирай

Елементарен е мениджъра. Ако искаш едно приложение да се гаси на 100%, даваш ръчен режим и махаш трите тикчета. Ако искаш да работи винаги даваш пак ръчен режим и оставяш трите тикчета. Това е.
Цитирай

Демек на автоматичен няма значение как са тикчетата или греша? И другото което е загадка че на този автоматичен режим по тази логика няма как да знаеш кое и кога се затваря защото както казах и на автоматичен си получавам съобщения от вайбър
Цитирай

На автоматичен няма как да избираш тикчета. Виж, че като дадеш ръчен ти се появява менюто с тикчетата. Да и при мен фб, месинджър и вайбър са на автоматичен и си получавам, но според мен тези приложения са приоритетно заложени в този мениджър да не ги гаси освен в някакви ситуации. За по-сигурно си избирай ръчно кои искаш да работят и кои не.
Цитирай

Не знам кое ще по добре за батерията дали да избирам ръчния режим и да махам тикчетата или да слагам всичко на автоматичен как мислиш?
Цитирай

Спирай всички които не искаш с ръчния режим. С автоматичния режим не всички приложения спират. По пътя на логиката колкото повече работят, толкова повече дърпат ток.
Цитирай

Има ли нещо което да дразни в качеството?
За мен е важно да снима добре, да е компактен (без дебели рамки) и да може да се работи и с една ръка. Батерията как му е, кара ли 24ч? Изпъкналата камера със силиконов кейс дали е защитена? Втората камера каква ѝ е функцията (2МР)
Игри не играя.
Има ли го разработен вече - светлинния индикатор да свети в различни нюанси при даден тип съобщения?

Заглеждам и P Smart - но май е по-слаб (няма и жироскоп)... но е 200лв по-евтин.
https://www.gsmarena.com/compare.php3?id...hone3=8284

Мисля си дали да не ъпна от NOVA-та (екрана ми е много блед, спрямо другите от средния и високия клас)) на нещо по-голямо, но от 5.2 и 5.5" нищо тънкораместо не видях до 500-600лв.

Откъде е изгодно да се закупи, Има опция през А1, но с нисък план... може би от чужбина?!

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

P smart има жироскоп ( проверено със CPU-Z) а двумегапикселовата камера служи за боке ефект.
P20 lite е по-добрия избор сравнен със P smart.

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай

Има ли смисъл от 150-200лв разлика  - P20 lite или P Smart?

Синия цвят готин ли е или черен да си взема.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

(2018-07-24, 11:01:32)hakama написа:  Има ли смисъл от 150-200лв разлика  - P20 lite или P Smart?

Синия цвят готин ли е или черен да си взема.

Зависи от нуждите колега ... Има малки разлики между п20л и псмарт ...ако имаш нужда от функционалността която липсва при псмарт то п20л, ако ли не 150-200лв са си неоправдани ...
Цитирай

Ако искаш по-качествена камера си вземи P20 Lite ако ли не то P smart ще ти свърши същата работа. Погледни и Mate 10 lite той също е над P smart. 
Според мен си вземи синия цвят просто по-готино седи.

Samsung A54 256/8 GB Awesome Graphite
Цитирай

Значи 20лайт, камерата ще ми е основото нещо за снимки.
От червените ще е.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай

От камерата не очаквай чудеса. Даже не е кой знае какво Smile
Цитирай

Само за нощните снимки се съгласявам че не я бива камерата... Иначе през деня са си чудни. Предната също е добра.. Зависи кой какво очаква като цяло, все пак не е лейка.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)