Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и отзиви Huawei P20 Lite
#26

(2018-04-08, 22:33:04)anatol06 написа:  Някой може ли да ми каже разликата на този модел с Huawei mate 10 lite.

(2018-04-07, 17:18:50)bodonance написа:  Не виждам как и Р20 лайт и той така ти е паснал след като е половин милиметър по къс и с 0.8 мм по тесен и еднаква дебелина въпреки това е 5.84"... реално п20 лайт е с по малък корпуск който в ръката не би трябвало да усетиш ... практически са 1:1 ... Колкото до нищо не предлага за разлика от P Smart и Мате 10 лайт, п20 лайт поддържа и WiFi на 5GHz, което когато ти е зашумен 2,4 диапазона си е важно, също нямат NFC и жироскоп, а също бързо зареждане и Type-C ... + че П20 лайт има допълнителен 2д видеочип, по този начин Мали се пуска само когато имаме 3д натоварване ... отделно има и ко процесор който се ползва в стендбай за да изключи напълно кирин 659 и по този начин живота на батерията е съвсем друг ... Това, че са с един и същ чипсет не ги прави еднакви ... 
Въпреки това обаче избора е отличен и ти желая приятно ползване, само да те радва и да не опираш до гаранцията ...
Цитирай
Аксесоари
#27

Някой да знае от къде мога да си взема твърд гръб.Имам предвид оригиналния.
Цитирай
#28

(2018-04-07, 16:48:43)bodonance написа:  Няма протектор, но пък тук имаме горила и на екрана и на гърба ...

Поръчах 3 стъклени протектора от тези които са за цяло стъкло ... да видим като дойдат как ще са ... Уви нилкин х9+ про има само от този който е частично ...

Предлагам на закупилите телефончето да гласуват в анкетата и да правим по една тема за батерията и аксесоари и да ни отворят раздел ...

Няма никаква горила на гърба! Телефона си го нося в чантичката и имам една щипка за пари с която си защипвам класьора с личните документи, и вече имам деруга на  гърба на телефона, която даже я нямах на старата и вярна G2ка Wink да се има в предвид Smile

Samsung A40/Blue 
Цитирай
#29

Че горила си се драска... Само една че идея по трудно... Обикновено темперирано стъкло се драска по трудно от горила от пясъка на плажа... Но пък по лесно с пирон или ключ да кажем... Факт който съм установил емпирично... Също така се и чупи... Та внимавайте...
Не напразно споменах че съм поръчал 3 стъкла...

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

Диода за известията наистина ли е толкова слаб или на мен така ми се струва


Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#31

Да определено не е от най-ярките.
Цитирай
#32

На тъмно се вижда,обаче на светло мъка....

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Не знам колко е слаб, но определено е малък. На мен обаче не ми пречи. Телефонът е най-добрия, който съм имал.

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#34

Диода за известяване-> една от най- големите им издънки..все едно го няма

                                                                    
Цитирай
#35

С него да се дънят... Да не е с нещо наистина важно... Диода с него или без него... Ако чакаш нещо важно ще си на тръни и ще си до телефона да чакаш да звънне... Разчиташ ли на диода значи не е важно... Т. Е. Няма значение как свети... Дори дали има диод...
Инак за мен диода е ок... Виждам си го и денем и вечер.. Тъкмо е като яркост и кефи че е малък и деликатен... На другия ми телефон се е случвало да ме буди вечер като се размига... И твърде ярко не е ОК...

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

Колеги има ли възможност за скриване на изрезката на дисплея (notch) както е при Р20 и Р20 Pro?
Цитирай
#37

Скенера за пръстови на мен ли ми дава ядове или и при вас го има, проблем с разпознаването, няколко пъти трих и настройвах и все едно и също скенера мнооого често не разпознава и това започва да ме дразни.
Ще ви помоля да проверите и споделите дали не съм изтеглил късата клечка Smile

Samsung A40/Blue 
Цитирай
#38

(2018-04-13, 21:42:42)xelibry написа:  Колеги има ли възможност за скриване на изрезката на дисплея (notch) както е при Р20 и Р20 Pro?

Да има крие се. Настройки- дисплей -белег.
Цитирай
#39

(2018-04-13, 21:53:46)mi5ko написа:  Скенера за пръстови на мен ли ми дава ядове или и при вас го има, проблем с разпознаването, няколко пъти трих и настройвах и все едно и също скенера мнооого често не разпознава и това започва да ме дразни.
Ще ви помоля да проверите и споделите дали не съм изтеглил късата клечка Smile
Скенера си е ок...даже съм сканирал и на лявата и на дясната ръка пръст.Отваря си без проблем

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#40

Все още на Хuawei P20 Lite не може да се крие notcha. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#41

Явно не може... [Изображение: b0547f063af9a8bb2b979ed11fc183fd.jpg]

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#42

Аз като гледах при операторите не можеше, а и по-ревюта не можеше, а сега сигурно с ъпдейт е станало. Big Grin Това е добре, @bodo не се засягай.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#43

(2018-04-14, 07:59:48)hazART написа:  Аз като гледах при операторите не можеше, а и по-ревюта не можеше, а сега сигурно с ъпдейт е станало. Big Grin Това е добре, @bodo не се засягай.
Не се засягам... С ъпдейт дойде още на 2ри април мисля беше... Тогава пипнаха и камерите и снимането за таз плюнка се подобри значително/ спрямо преди ъпдейта...
Нов модел е още не е с финален софт та рано за заключения... И с 20про е така.. И там уж ще тръгват стабилизации и ще се чистят бъгчета...

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#44

Имам 2 въпроса, какво ще стане ако с това зарядно заредя др телефон 9V 2A дали ще му стане нещо и обратното ако със зарядно 1-1.5А се опирам за заредя Р20 лайт.
Др ми въпрос е относно търсенето при плъзване надолу от кой да е десктоп. Там може да се търси почти на всякъде. Имаше ли опция в кои приложения да търси. Ако нещо не ми трябва да махна резултатите от там, за да излиза по-конкретни резултати. На леновото имаше такава опция, но тук дали имаше не помня даже и на Р9 лайт как беше.
Благодаря!

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#45

(2018-04-15, 12:57:09)PROXIMO написа:  Имам 2 въпроса, какво ще стане ако с това зарядно заредя др телефон 9V 2A дали ще му стане нещо и обратното ако със зарядно 1-1.5А се опирам за заредя Р20 лайт.
Др ми въпрос е относно търсенето при плъзване надолу от кой да е десктоп. Там може да се търси почти на всякъде. Имаше ли опция в кои приложения да търси. Ако нещо не ми трябва да махна резултатите от там, за да излиза по-конкретни резултати. На леновото имаше такава опция, но тук дали имаше не помня даже и на Р9 лайт как беше.
Благодаря!

Зарядното е умно, но не знам до колко е съвместимо с останалите телефони които поддържат 9V/2A ... В най лошия случай няма да го разпознае и ще си тръгне на 5V ...
Обратното просто ще се зарежда по бавно ...

За търсенето ... настройки на лънчъра (пинч) и имаш тапет/приспособления/преходи/настройки ...та в настройките имаш "резултати от търсене" където да определяш къде да търси ...
Цитирай
#46

За търсенето благодаря доста го търсих из стандартните настройки, а знам че съм го виждал някъде.
Относно зарядното, няма вариант да скапя др телефон, а моя с друго просто ще зарежда бавно. Разбрах.

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Movian - Арена, Замунда, Зелка, 1337x... + BGsubs субтитри от 8 сайтa
WordMateX - универсален речник | Donate
Цитирай
#47

Ето едно бързо сравнение. Според мен P20 Lite е по-добър.
https://www.phonearena.com/phones/compar...0808,10455

Samsung Galaxy A14 5G and A34
Цитирай
#48

сравнението трябва да е с MATE 10 LITE
https://www.phonearena.com/phones/compar...0808,10706
За него питаха
п. п. Иначе много ясно, че ъпгреда на един модел ще е по-добър... huawei p10 lite vs huaweip20 lite =upgrade

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#49

(2018-04-16, 09:54:25)otan написа:  Ето едно бързо сравнение. Според мен P20 Lite е по-добър.
https://www.phonearena.com/phones/compar...0808,10455

Адмирации за подбора на думичките "Според мен" ... Често се пропускат и под общ знаменател всичко ... П20л има своите + спрямо п10л, но има и своите - ...
От това което си дал просто на хартия се виждат някои даже ... тялото е стъкло ... веселба е като го изпуснеш и стане на сол и тук металния гръб на п10л е предимство ...по малкия екран и по бавните ядра хабят и по малко енергия ... в п20л са му собавили копроцесори за да добавят още малко живот към тази батерия за да се запази, НО при едно по голямо натоварване п10л може да има по добър живот на батерията. При п20л имаме жироскоп и фм ... Та според нуждите и преценката ...

(2018-04-16, 10:01:42)niksanvn написа:  сравнението трябва да е с MATE 10 LITE
https://www.phonearena.com/phones/compar...0808,10706
За него питаха
п. п. Иначе много ясно, че ъпгреда на един модел ще е по-добър... huawei p10 lite vs huaweip20 lite =upgrade

Уви не винаги ъпгрейда на един модел е по -добър ...има и изключения от това правило. Когато се замислих да си взимам нещо от този клас като машинка бех загледал мейт 10л, но липсите на NFC, жироскоп и 5гхц WiFi ме отказаха, а после излезе п20л който пък даде и по добро съотношение екран/корпус ...
Цитирай
#50

(2018-04-16, 10:42:52)bodonance написа:  Адмирации за подбора на думичките "Според мен" ... Често се пропускат и под общ знаменател всичко ... П20л има своите + спрямо п10л, но има и своите - ...
От това което си дал просто на хартия се виждат някои даже ... тялото е стъкло ... веселба е като го изпуснеш и стане на сол и тук металния гръб на п10л е предимство ...по малкия екран и по бавните ядра хабят и по малко енергия ... в п20л са му собавили копроцесори за да добавят още малко живот към тази батерия за да се запази, НО при едно по голямо натоварване п10л може да има по добър живот на батерията. При п20л имаме жироскоп и фм ... Та според нуждите и преценката ...


Уви не винаги ъпгрейда на един модел е по -добър ...има и изключения от това правило. Когато се замислих да си взимам нещо от този клас като машинка бех загледал мейт 10л, но липсите на NFC, жироскоп и 5гхц WiFi ме отказаха, а после излезе п20л който пък даде и по добро съотношение екран/корпус ...

Колега Р10 Lite не е с метален гръб а е стъклен като на Р20 Lite Wink
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)