Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

S8 Plus дисплей - драскотини
#26

(2018-04-01, 16:19:24)iNfRaSoNiC написа:  ...особено щом казвате че работи по бързо дори от Китай и Хонг Конг.
Мерси за инфото.

Чрез тези фирми не можеш да си внасяш стоки от Китай или други държави извън Европейския съюз. Тези транспортни фирми не могат да ти се разправят с мита, ДДС-та и т.н. митнически сборове.

Забавянията от Азия се случват заради търговците там. Просто те в желанието си да предлагат евтини транспортни разходи избират супер бавен транспорт, сухопътен или морски. Точно затова чакаш с месеци. Иначе и те могат да предложат въздушен транспорт и да получиш бързо стоката, за няколко дни, но ще струва далеч по-скъпо.
Цитирай
Аксесоари
#27

От Китай и Хонг Конг отдавна почти не поръчвам нищо. Преди, когато се случваше, си бях инсталирала една програма, която проследяваше доставката. Още преди пакетът да излезе от страната им, имаше толкова местни проверки и контроли, че минаваше много време. Също така - за всяка стока отбелязват, че е изпратена веднага, но някои задържат пратката, докато станат повече и според мен изпращат 7-10 дни след приемане на поръчката. Бавенето по мои наблюдения идва от самия търговец и техните митници. Сега едва ли нещо се е променило. Ползването на превозвч в тези случаи ще ти спести мотаенето в Български пщи, но не и мотаенето локално при изпращача.

Превозвачи  ми е удобно да ползвам, ако правя поръчка от Англия или Германия, най-вече.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#28

(2018-04-01, 16:24:01)hollyshit написа:  Чрез тези фирми не можеш да си внасяш стоки от Китай или други държави извън Еврапейския съюз. Тези транспортни фирми не могат да ти се разправят с мита, ДДС-та и т.н.  митнически сборове.

Мерси за уточнението, това не го разбрах, че може да се поръчва само от САЩ, ГЕРМАНИЯ и Англия.

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
Цитирай
#29

Ами не, освобождават ако е нужно, в Англия прагът за ДДС беше по-висок, в някои случаи дори е "изгодно", но за всеки продукт е добре да си проучиш и да си подготвен.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#30

(2018-04-01, 16:27:04)iNfRaSoNiC написа:  Мерси за уточнението, това не го разбрах, че може да се поръчва само от САЩ, ГЕРМАНИЯ и Англия.
Не може от САЩ. Те не са Европейски съюз и съответно за доказана цена на стоката над 35 долара дължиш мито и ДДС и то върху бруто цената. Разбирай 20% ДДС се начислява върху цените на стоката плюс транспортните разходи. Всичкото това се облага.
И оттам цената става много по-висока от това, което си видял в онлайн магазина.
Евентуално можеш да се договориш с някоя от тези транспортни фирми те да ти оправят митническите сборове, но ще ти искат предварително предплащане предполагам.

Затова за САЩ е най-добре да си избереш фирма, която доставя специално стоки от САЩ. При тях нищо не предплащаш предварително. Като си вземеш стоката от техния офис си плащаш всичко. Те са оправили вече разправията с митниците.
Ако търсиш такава фирма ще ти кажа.
Цитирай
#31

Whitestone domeglass го има в немския и английския Амазон. Със стандартна доставка идва за 5-7 дни, а с експресна идва на следващия ден. Не знам за какви месеци говорим. Експресната оскъпява с 5-6 евро.
Цитирай
#32

Има го също в английския и немския Ибей.
Цитирай
#33

Понеже тука всеки пише чул нещо недочул, уточнявам, че когато поръчвате нещо от страна извън ЕС не дължите нищо само ако стойността на стоката е до 30 лева.
Над 30 лв. и до 150 евро се дължи ДДС, но не и мито. Освен това над тази сума мито не се дължи за всички видове стоки. Всичко е обяснено на сайта на митниците, ама четене иска.
Разбира се, много често минават стоки за много по-високи суми. Аз съм получавал RC хеликоптер примерно за 200 лева директно в пощата и поръчан от Китай.
Разбира се, дори продавачът да напише 5$ при съмнение митниците може да ви поискат платежен документ или директно линк към стоката.
Колкото до българските пощи - получавал съм буквално стотици пратки за последните 10 години и нямам никакви оплаквания. Даже последно време ти звънят по телефона като имаш пратка. Не че има нужда, за долар-два имаш тракинг и следиш всичко. Последните ми три пратки от Китай получих за точно 2 седмици. 2 месеца не съм чакал, но 1 е възможно.
Колкото до фирмите за доставка - специално за скъпи стоки вижте как стои въпросът с гаранцията към Амазон.
Мисля, че правят проблем и не приемат да платят транспорта при нужда ако са доставили стоката в UK, а искаш да им я върнеш от БГ.
В момента чакам един обектив от там, вярно 6 паунда доставка ама ще ми го доставят те, нема го подхвърлят още някакви хорица. Доставката обикновено е 7-8 дни стандартната.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#34

(2018-04-01, 18:45:45)arrogant написа:  Понеже тука всеки пише чул нещо недочул, уточнявам, че когато поръчвате нещо от страна извън ЕС не дължите нищо само ако стойността на стоката е до 30 лева.
Над 30 лв. и до 150 евро се дължи ДДС, но не и мито. Освен това над тази сума мито не се дължи за всички видове стоки. 

Не, че съм чул-недочул, а просто забравил. Отпреди много години вече спрях да пазарувам от Азия. След многократни разходки до митниците и скъсване на нервите се отказах. Тези в провинцията редавно се хвалят, че минават метър, ама в София почти никога не са ме пропускали.
Помня, че Дянков беше въвел някакви нови промени в лимитите и оттогава окончателно се оказах.
Между другото мисля, че над 150 евро се дължаха и мито и ДДС. Но, само за някои стоки.На телефони, таблети и подобни техники не, но на други да.
https://pravatami.bg/19745
Цитирай
#35

Дайте съвет за протектор на екрана,днес ми дойде един от Али,струва 5 лв,но не върши никаква работа,наддига се по средата и то без протектор за гръб,помогнете какво да му сложа и откъде да го взема. Самсунг S8.
Цитирай
#36

Има специално създадена тема за аксесоарите, ето я:

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=92202

В нея ще намериш, както предложения, така и отзиви от доволни или недоволни ползватели.
Цитирай
#37

От месец съм махнал фолиото, драскотини не съм забелязал засега но кефа от използване на "голо" Smile е доста различен и в картинката на дисплея и от доста по-малкото отпечатъци.
Цитирай
#38

С С8 съм от преордер статуса. Не съм слагал никога стъкло или какъвто и да било протектор на него. Драскотини по лицевата, част нямам или поне аз не мога да забележа такива. Задното стъкло има драскотини, но това са си повече от мен от колкото да е по кекаво стъклото там. Иначе за по старите модели, които съм ползвам и все още притежавам, С6 беше със супер гадно стъкло (и той е вземан с преордер) на 2рия ден вече имаше видима драскотина на екрана и тогава бях принуден за 1ви път да сложа стъклен протектор. Сложих китаец разбира се, понеже и работих на място на което продавахме аксесоари за телефони, и този китаец макар, че беше по малък от лицевата част се залепи перфектно и изкара 2.5г без да се появи балон, разлепване по краища или каквото и да било. Да грозен беше, но си свърши работата докато новия собственик (майка ми) не го пукна и трябваше да махна.
Но въпреки това, подкрепям hollyshit, че в 90% от ситуациите евтиното излиза скъпо.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#39

Поръчах си протектор тип"тефтерче",надявам се да предпази и дисплея.
Цитирай
#40

Ако не си с фолио на дисплея сещаш ли се какво ще се случи ако попадне нещо между дисплея и капака на тефтера?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#41

По спомен имаше един вид оригинален калъф тип тефтер,който откровено си драскаше дисплея.
Аз пък онзи ден лепих втория брой от оригиналните найлонови протектори,всичко точно ,но в единия край постоянно се отлепва горе-долу 1-2 мм,много се нервирам и се чудя и аз дали да не мина на гол дисплей Smile ,доста по-готино ще изглежда.

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#42

Хах, felipe заради отлепването аз го махнах / 4 ти подред/ но не ползвам тефтера без фолио, защото капака се движи и става шмиргел

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#43

То голяма беля,какво да слагам тогава,съветвайте!
Цитирай
#44

Нищо! Вече четвърти месец карам, без да слагам всякакви строителни материали от Китай. Много по-малко отпечатъци и мазнини се наблюдават (за разлика от стъклените протектори). Супер яко (на допир).

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#45

А това фолио мога ли да го открия в Стара Загора-Техномаркет,Технополис или мобилен оператор?
Поръчах едно за 2 лв от Алиекспрес,но не храня големи надежди.
Цитирай
#46

Аз се надъхвам да го поокастря това огининалното фолио за S8 отгоре и отстрани. Влиза в конфликт с калъфа на жената. Ама трябва да реша коя технология за рязане ще се ползва, че с ножица няма да стане, освен може би по ъглите. Така ще се намали и зоната на протектора, която е огъната, и няма да е така податлив на отлепване. От протектора за S8+, залепен на Note8, съм изключително доволен. Не ми прави проблеми с калъфите точно по причината, че по дължина е с няколко милиметра по-къс.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай
#47

(2018-04-12, 07:59:15)zagoraboy написа:  А това фолио мога ли да го открия в Стара Загора-Техномаркет,Технополис или мобилен оператор?
Поръчах едно за 2 лв от Алиекспрес,но не храня големи надежди.

Маскоро взех за приятелка от Технополис. Консултантът каза, че нямат, но аз отидох до стелажа и имаше Smile Та провери в тези магазини.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#48

И аз да се разпиша тук
Една седмица без протектор, нося го само в джоба без нищо друго и днес видях драскотона на екрана xD
Тези дни ще мина по магазините да си взема нещо ,че ще стане мазало ...

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#49

Аз го носих моя един месец без протектор (докато дойде от Китай).
Нямам драскотини.
Мисля, че е от начина на ползване.
Цитирай
#50

на с8-цата от началото още съм без протектор на дисплея, за една година има 2-3 драскотини, но нищо фрапиращо. Отзад е по-зле положението, на първия месец още се беше издрал яко, и му сложих гръб. Но и аз не съм критерии, не го пазя особено, но въпреки всичко не е много надран отпред.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)