Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 2.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

OnePlus 6 представен на 16.05.2018
#1

Gizmochina разкри предполагаемите цени на следващия флагман на OnePlus.

Едва ли някой се е съмнявал, че устройството ще е евтино, но подобни цени са леко стряскащи, ако се базираме на слогана, който OnePlus използва още от времето на OP1- Flagship Killer, който се асоциираше с характеристики на флагман, но с доста по-ниска цена.

Според уебсайта, базовият модел с 64GB вътрешна памет ще е на цена от $523.
Версията с 6GB RAM и 128GB ROM ще се предлага на цена от $602, а премиум версията с 256GB ROM ще достигне почти $700.
Ако прибавим към това факта, че тези цени са вероятно за Китай, то положението за Европа става трагично.

http://www.gizmochina.com/2018/04/02/exc...-its-case/[Изображение: d00ea9fbd78f172473a35bd890888a73.jpg][Изображение: 5f0e8d54b89ec6e41b646523a70a0393.jpg]

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Всички си повярваха, особено пък тези - пускат по един модел на година, поне да беше наистина убиец.
Цитирай
#3

OnePlus 6 е преминал WiFi сертификация.

https://twitter.com/rquandt/status/98075...94176?s=19

Номер на модела: OnePlus A6003
Цитирай
#4

В момента най-скъпия вариант е 560евро , та много ме съмнява да направят такива шоково увеличение от 25%. По-скоро нещо от сорта на 580/630 за 2та варианта, но ще видим. Само тоя проклет ноч защо са го избрали да им се чуди човек.
Цитирай
#5

И тея ли са поели по вълната с изрезките? Big Grin
Цитирай
#6

Ами да, официално шефа на компанията даде изявление с причините защо са използвали ноча. Ще има интересни софтуерни решения, но ще видим.
Цитирай
#7

OnePlus 5T с 64GB в Китай беше $475 при старта на продажбите. Ако цената на новият модел (отнова с 64GB)  действително ще е $525, то увеличението е "само" с $50, относително по-малко отколкото при новите модели на останалите производители.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#8

https://twitter.com/oneplus/status/98082...41408?s=19

Може и да се псояви по-рано от очакваното.
Цитирай
#9

За 128 гб 6гб рам повече от 1100 не мисля, че ще е ок. Т. Е. 550 евро. 600 е много.
Особено пък ако няма водоустойчивост.

Samsung Galaxy 23+
/256GB PhantomBlack/

Samsung Galaxy S9+ 
/ 64GB+64GB SD Card / CoralBlue   

OnePlus 3 
/ 64GB /SoftGold 

Цитирай
#10

(2018-04-03, 10:36:18)remixa92 написа:  За 128 гб 6гб рам повече от 1100 не мисля, че ще е ок. Т. Е. 550 евро. 600 е много.
Особено пък ако няма водоустойчивост.


Разликата от 3Т до 5 беше отново горе долу същата:
3Т - 440/480евро 
5 - 500/560евро

Ако следваме логиката 5 с 6/64 е по-скъп от 3Т с 6/128 гиги , сега знаем че нормалната весия на 6 ще е с минимум 128 гиги рам, което за мен означава едни минимум 580евро старт за OP6 6/128 , и 640-680 евро за 8/256GB модела.
Та дори Xiaomi MIX 2S гони цени от 560/620 евро в Китай без мито и транспорт.
Цитирай
#11

Това е OnePlus 6, според VenyaGeskin1.

[Изображение: adf5b04bdfe029a5d6f4f08c83204911.jpg]


https://twitter.com/VenyaGeskin1/status/...29568?s=19

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
Цитирай
#12

^ Oppo R15, но с по-дебели странични рамки (незнайно защо! Може би този, който е правил рендера не е преценил добре колко да са големи)

[Изображение: Oppo-R15-5-600x600.png]
Цитирай
#13

За OnePlus 6 ще предлага софтуерно решение за скриване на изрязания дисплей: http://nixanbal.com/oneplus-6-sashto-sht...ya-displey

 
Цитирай
#14

Оставам с впечатление, че OnePlus 6 няма да е с AMOLED дисплей.

Извадка от пост на Pete Lau в OnePlus форума

Цитат:Finally, as our devices gain in worldwide popularity, we need to scale up production accordingly. That means using a display that is readily procurable is the only way we can keep up with global demand. This translates to fewer delays, faster shipping, and the ability to service more people. Our mission is to share the best technology with the world. We dedicated ourselves to implementing a display that is both scalable, while delivering a viewing experience that matches our quality standards.

В превод: Това означава, че използването на дисплей, който е лесно достъпен, е единственият начин да се справим с глобалното търсене.
Цитирай
#15

Pete Lau потвърди, че прословутия ноч, ще може да бъде скрит по софтуерен път, както това е направено в Huawei P20 и P20 Pro.

https://www.theverge.com/circuitbreaker/...out-option
Цитирай
#16

И от това идва въпроса: "Защо правиш нещо след като ще се налага да го криеш?!?!"

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#17

(2018-04-04, 15:22:50)OliQueenBG написа:  И от това идва въпроса: "Защо правиш нещо след като ще се налага да го криеш?!?!"
Това мнение пък поражда следващия въпрос:

"Какви ви пречи наличието на ноч, ако няма да купувате въпросното устройство ?"

Уважавам правото на мнение на всеки, но този въпрос се задава в почти всяка тема в, която  се спомене, че устройството ще е с ноч....И се задава отново от феновете на една марка, която предпочитам да не споменавам.
Цитирай
#18

Спрете да ни лепите етикети. Това, че ползвам Самсунг не означава, че съм фен! Ползвам това което смятам за най-удобно и това което ми харесва. Ползвал съм Nokai, HTC, LF и т.н. Ако даден производител има продукт който ми допадне си го купувам. Но с този ноч няма как да стане. Това "нововъведение" за мен е непрактично и нелогично. Нито естетически изглежда добре. Това си е мое мнение, все пак всеки има различен вкус. За това има и разнообразие от телефони.

П.С. По-скоро собствениците на телефони от други (по-малки) производители обвиняват другите във фенщина, но не осъзнават, че те са тези които ревностно и без да се замислят защитават разни тези и лепят етикети на хората. И нека спора приключи до тук, не искам да оспамваме темата за едни и същи спорове.

Samsung Galaxy S23 Ultra Cream 512GB
Garmin Forerunner 965 Carbon Grey
Sony WH-XB910N 
Цитирай
#19

Ами като няма смислено обосновано отговор за наличието му и опцията да се крие е нормално да се пита - самото наличие на такава опция говори, че производителите са наясно, че са направили нещо, което няма да се хареса достатъчно много хора. Очевидно е, че не е за да бъде безрамков телефон, като iPhone X, просто защото всички останали с ноч имат немалка рамка отдолу. Въпрос е и какво толкова можеш да пуснеш на телефон, че да ти трябват 6/8 ГБ оперативна памет, но и двете (редом с други въпрси) са тенденции, които май си заслужават една обща тема, а не да се зацапва всяка такава относно хитов модел.
Цитирай
#20

Като @OliQueenBG по отношение на ноча. За мен той е, цитирам Джеймс Мей: "An ingenious solution to a problem, that should never have existed in the first place" Smile

Нали някой иска да си го купи или не, си знае само въпросният някой. Аз не бих си купил телефон с вдлъбнатина, особено ако е с AMOLED дисплей. Ще видим дали изказването на CEO-то ще значи връщане към LCD. Ако цената се вдигне толкова, в Европа базовият вариант ще е 550Е. Ако подобрят камерата, може би ще си струва.
Цитирай
#21

(2018-04-04, 16:01:08)fifth_root написа:  Ами като няма смислено обосновано отговор за наличието му и опцията да се крие е нормално да се пита....
И как да няма обоснован отговор ?
Целта на този ноч е да се увеличи общата площ на дисплея и същевременно с това да има къде да се поставят сензорите на предния панел. 
Въпросното "криене" пък се налага поради съвсем други причини. Има и такива, които не го възприемат и за тях е опцията да го скрият ! Какво лошо има в това ?
Нима е лошо, че Самсунг имат три опции за резолюцията на дисплея ? Нима някой задава въпроса: -Защо ви е hd или fullhd резолюция, след като имате най-добрия дисплей в смартфон ? За какво ви е да намаляте резолюцията ? 
Не ми отговаряйте ! Знам отговора.
Примерът не е точен вероятно, но дава отговор на въпроса, който е зададен по-горе.
Не твърдете, че наличието на повече опции е минус, защото не е точно така.
Цитирай
#22

(2018-04-04, 16:36:50)elcerebro написа:  И как да няма обоснован отговор ?
Целта на този ноч е да се увеличи общата площ на дисплея и същевременно с това да има къде да се поставят сензорите на предния панел. 
Въпросното "криене" пък се налага поради съвсем други причини. Има и такива, които не го възприемат и за тях е опцията да го скрият ! Какво лошо има в това ?
Нима е лошо, че Самсунг имат три опции за резолюцията на дисплея ? Нима някой задава въпроса: -Защо ви е hd или fullhd резолюция, след като имате най-добрия дисплей в смартфон ? За какво ви е да намаляте резолюцията ? 
Не ми отговаряйте ! Знам отговора.
Примерът не е точен вероятно, но дава отговор на въпроса, който е зададен по-горе.
Не твърдете, че наличието на повече опции е минус, защото не е точно така.

Хммм...: 
(2018-04-04, 16:01:08)fifth_root написа:  Очевидно е, че не е за да бъде безрамков телефон, като iPhone X, просто защото всички останали с ноч имат немалка рамка отдолу. 

Далеч по-смислено е да можеш да намалиш резолюцията - пестиш батерия. Особено безсмислено е да имаш такива, каквито масово се предлагат във флагманите вече, на дисплей от има-няма 6 инча. Но не разбрах "съвсем другите причини" за криене, което не ме учудва. В крайна сметка нека си го има - ще е ден до пладне (и предполагам кои първи ще спрат да ги правят).

Нека поясня цитата си: тази рамка, която я имат одолу всички модели с ноч, може да е всъщност отгоре и да спести това тъпо обяснение, неслучайно съм го написал.
Цитирай
#23

Няма какво да му обсъждаме на ноча и аз ползвам марката от години, но сега ме разочароваха много с този избор. Сигурен съм че щв го пипнат софтуерно, но въпреки това на мен не ми е ок.
Концепцията в 5Т беше супер и според мен щеше да е много по-добра стъпка ако я бяха надградили с още по-малки рамки и изпипване на детайлите.
Харесва ми и че изтеглят премиерата по напред, защото Юли и Ноември някак беше много близко.
Цитирай
#24

В крайна сметка има ли някакви ориентировъчни дати кога може да бъде обявен OP6?
Цитирай
#25

Може би заедно с 6, OP ще пуснат и ъпдейтната версия на Bullets слушалките си, но този път безжични.

https://www.androidpolice.com/2018/04/04...oneplus-6/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)