Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Автоматично пускане на блутута и wi-fi възможно ли е
#1

Здравейте приатели понеже не откривам такава тема а ми е любопитно дали има приложение или нещо друго. Та въпроса ми е дали може да се направи като на айфона , давам пример пуснал съм си сд на автомобила и искам като вляза в колата да се свързва директно с него не да ми излиза прозорчето да ме пита дали да се свържа с сд-то и блутута да се пуска автоматично не аз да го пускам. По прицип го има на айфон 7 и е доста удобно незная за нашите телефони дали може да се пригоди нещо. Също при айфона се получава с лайфая когато има мрежа и си се свързвал с нея като доближиш рутера и се пуска автоматично лайфая, като него ползваш и се одалечиш тои се изключва автоматично.

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
Аксесоари
#2

За Wi-Fi може - влиза се в настройки -> връзки -> Wi-Fi (включваш го) -> трите точки -> допълнителни и включваш автоматично да свързва с познати Wi-Fi мержи. Аз на работа съм на мобилни. Като се прибера преминава на Wi-Fi в момента, в който отключа телефона.

[Изображение: 21227697.jpg]

Блутут не ползвам и не мога да кажа.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#3

За да се свързва автоматично, означава, че въпросните радиа (Wi-Fi и Bluetooth) трябва да работят, за да сканират периодично за мрежи и устройства. И при Айфона е точно така - натискането на копчетата в контрол центъра реално не изключва радиата. Оставам на вас да се досетите за влиянието върху батерията.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#4

А възможно ли е да деактивира мобилните данни като се пусне лайфая колешке.

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
#5

(2018-04-03, 13:39:09)denilika написа:  А възможно ли е да деактивира мобилните данни като се пусне лайфая колешке.

Извнявай, ама как пишеш?!

Samsung Galaxy S 21 Ultra 5G
Цитирай
#6

(2018-04-03, 13:39:09)denilika написа:  А възможно ли е да деактивира мобилните данни като се пусне лайфая колешке.

Мисля, че остават включени, но за по-сигурно ще погледна, като се прибера Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#7

Благодаря Smile

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
#8

(2018-04-03, 11:08:07)denilika написа:  Здравейте приатели понеже не проектирам такава тема а ми е любопитно дали има приложение или нещо друго. Та въпроса ми е дали може да се направи като на айфона , давам пример пуснал съм си сд на автомобила и искам като вляза в колата да се свързва директнонс него не да ми излиза прозорчето да ме пита дали да се свържа с сд-то и блутута да се пуска автоматично не аз да го пускам. По прицип го има на айфон 7 и е доста удобно незная за нашите телефони дали може да се пригоди нещо. Също при айфона се получава с лайфая когато има мрежа и си се свързвал с нея като доближиш рутера и се пуска автоматично лайфая, като него ползваш и се одалечиш тои се изключва автоматично.

При мен блутуута на телефона е постоянно включен(поради връзка с Gear), и когато веднъж е свързан с този на автомобила и от менюто го добавиш като надеждно устройство, сам си се свързва всеки път като запаля колата и можеш да говориш и слушаш музика през него. Не пита всеки път, както разбирам се получава при теб.

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#9

Какъв модел ти е сд-то

Galaxy  S20 Ultra 5G Androidbg
Цитирай
#10

Никога не си изключвам wifi и блутут, ефектът върху батерията е нищожен, да не кажа никакъв. Винаги се закача автоматично към всичко, което ми трябва. Наистина не разбирам защо ги изключвате.
Цитирай
#11

И да потвърдя, че като се включи на Wi-Fi от мобилни данни - не изключва мобилните.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#12

A,не изключва Smile
П.П. В Опции за разработчици-Дръжте Моб.данни включ.. щрак и се вижда какво е когато не се изключват Smile

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#13

(2018-04-03, 15:06:10)denilika написа:  Какъв модел ти е сд-то

BMW Navigation System Professional.

Samsung Galaxy S20 Plus 5G Cosmic Black
Цитирай
#14

(2018-04-03, 17:03:33)felipe написа:  A,не изключва Smile
П.П. В Опции за разработчици-Дръжте Моб.данни включ.. щрак и се вижда какво е когато не се изключват Smile

Storstark Но ако излезе от обхвата на рутера, следва да се върне на мобилни, без нищо да пипа Smile

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#15

Не знам и аз какви са тия мистични настрийки, които задавате  Big Grin
При мен мобилни данни и WiFi са включени денонощно и без никакви допълнителни настройки си преминава на мобилни данни, когато излезна навън и си се свързва веднага с WiFi, когато отида на място с позната мрежа. Без да ме пита, без да пипам нищо. Вие някакви икономични режими ли ползвате, какво правите не знам.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#16

Разликата е следната - ти държиш постоянно включени мобилните данни и Wi-Fi. Приоритетно ползва Wi-Fi, ако излезе от обхвата - включва на мобилни. Какво прави, ако влезе в обхвата на достъпна, но непозната мрежа? Пита ли - дали да се върже?

При другата опция - включени са мобилните данни. Когато влезе в обхвата на позната Wi-Fi мрежа, която е често ползвана от теб  и ти е позната - се включва към нея - дори да Wi-Fi да е изключено.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#17

Когато има непозната мрежа не ме пита дали да се свърже към нея. Трябва да влезна в настройките на WiFi-то и тогава да се свържа.
Всичко това го правите да си спестите 1-2% батерия за едно денонощие ли? Защото постоянно пуснатото WiFi толкова да изхарчи най-много...

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#18

Надали и толкова пестят. Все едно сме 2005, а не 2018 Smile) Не мога да си представя да имам смартфон и да трябва аз да мисля кога какви неща да включвам за да съм винаги свързан. Мобилния интернет е супер евтин, въобще не ми пука за wifi даже. Прекарвам по-голямата част от годината в чужбина и дори в роуминг не изключвам нищо, щото за ЕС имам над 5 гигабайта, а дори и да ги надвишава, плащам лев-два за гигабайт.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)