Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

"Теленор" започва да предлага смартфони на Xiaomi.
#1

И Telenor започва да предлага телефоните на Xiaomi: http://www.mobilebulgaria.com/news/42926...-на-xiaomi

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Ще се усетят и те накъде отиват нещата . Само да видим дали ще се задържат след продажбата на телекома

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#3

Ако не - другите два оператора ще си разделят 1-2 милиона клиенти.. Всички с по едно Redmi Wink
Цитирай
#4

Вижте им цените. Почти по 3 от цената на телефона с доставка.
Цитирай
#5

Така се правят милиони.
Цитирай
#6

УОООУ xiaomi redmi 5 в теленор е 520лв без договор а в онлайн магазините е по 300лв

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

иначе как да ти го намалят с договор, ако не са го вдигнали преди това
Цитирай
#8

По добре да си го чакам от китай

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#9

То това кранче ще секне скоро
Цитирай
#10

Едва ли има механизъм който да спре онлайн пазаруването от Китай. То това няма да е в тяхна полза. Няма да спрат да продават на дребно в цял свят, другия вариант България да е някво изключение, което няма да стане, няма причина.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#11

ДДС
Не си ли чул какво ще правят - плащаш го още при поръчката.
Дори за дребните нещица. Но не знам точно от кога ще е валидно.
Даже сега заради Brexit Нали ще прекъснат и на търговците в али, дето внасят през англия, схемите.
Въпрос на време е.


Къде е Redmi 5 Plus 3/32 За 260лв от Китай.
ДДС-то да речем че е 52лв - 312. и още 10% за 2г гаранция, допустими - 342лв.
и къде са 520лв Smile

+ да го вземеш на такава цена от тук е вариантът за изплащане.
Цитирай
#12

Ей не са наядоха тия.
Цитирай
#13

Не съм чул за промени, скоро (5,6месеца) не съм пазарувал от алито. Обаче ако има драстична промяна, не говоря само за телефони, аз купувам често дреболии дето там са 2$ а тук са 15лв+5лв доставка=20лв, та ако има драстична промяна е естествено продажбите им да намалеят. В такъв случай кво да се прави, ще се купува от тук ако е по-изгодно.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#14

Без да оправдавам местните оператори и търговци, само ще спомена, че Китайците не продават "евтино", за да сме щастливи. Вижте примера на Huawei. Натам вървят работите. Евтиното оказва натиск на целия свят, като целта е да се завзема пазарен дял. Като вземат, ще правят с цените каквото си искат и "евтеното" ще си го платим, та ще ни излезе през носа.

И да, в момента, ако ще си купувам телефон, също ще си взема евтеният от Китай, поради много причини: цената, отношението на местните търговци и т.н. Просто си трябват мерки, които не са ние да дотираме местните търговци. Те са ниво държава EU. И конкуренция, че цените хвърчат в небето. Затова и много хора се насочват към марки като Xiaomi, докато са все още дотирани от китайското правителство...

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#15

Че какво му е на Xiaomi. Една от водещите марки в света.
Цитирай
#16

Нищо им няма. Ще вземат пазарен дял и ще вдигнат цените като Huwawei. Неминуемо е. В резюме: ако китайците успеят да доминират на пазара, цените ще хвръкнат до небето и евтиното сега, ще ни излезе през носа. Ще си мечтаем за скъпото на Samsung и тъпофона... Така смятам.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#17

При положение, че 5 и 5 плюс могат да се купят от България за 300 и 350 лева с гаранция и без обвързване с договор,  не виждам смисъл към момента някой да чака 3+ седмици за доставка от али или гиъра с псевдо гаранция

Google Pixel 6a
Цитирай
#18

Интересно къде ги има за 300 и 350лв с истинска гаранция ?
Цитирай
#19

(2018-04-06, 17:43:22)emzo написа:  Интересно къде ги има за 300 и 350лв с истинска гаранция ?

Не знам какво точно имаш предвид под истинска  но има. По-слабите версии са и не е от големите вериги, но има

Google Pixel 6a
Цитирай
#20

Колеги аз взех Redmi 5 Plus 4/64 GLOBUL вариант син от Технополис за 429 лв. преди месец без да ме обвързват с договор без да го чакам и разбира се дасе налага да му търся прошивка и т.н. с нормална гаранция( смея да твърдя 4е там относно гаранциите и обслужването всичко е ок и в срок)и разбира се го държах в ръката си за да усета и телефона и цвета и камерата и т.н. Смятам че на този етап е по-разумно ако нямаш желание за договор. Относно операторите. ще се усетят защото все повече се търси този клас телефони в този ценови диапазон ,защото както по-горе спомена колегата HUAWEI. тръгнаха по пътя на Самсунг... И като последно нещо , което няма връзка с конретната тема.. Телефона е.. е перфектен за парите си.... просто идеален.
Цитирай
#21

(2018-04-06, 17:29:03)slavkov написа:  При положение, че 5 и 5 плюс могат да се купят от България за 300 и 350 лева с гаранция и без обвързване с договор,  не виждам смисъл към момента някой да чака 3+ седмици за доставка от али или гиъра с псевдо гаранция
Няма смисъл да се чака - с DHL пратката ти излиза за 7-8 дни доставката.

 
Цитирай
#22

Само че с DHL, плащаш още около 30 долара. Е да, тогава нямаш мито и занимаване с митници, в Ali официалният Xiaomi shop, има няколко модела по тази схема. За всичко останало, чакаш и се молиш в митницата.
Аз от мобилен оператор, телефон не взимам.

Колкото да Ali, не ги мислете. Ще отворят складове в ЕС, то и без това и сега има. Даже се говореше, че ще направят край Пловдив.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#23

това няма да намали цените.
Реално тия 30$ ще си ги платиш - нали за да ги внесат официално в европа ще им плащат ддс-то
Цитирай
#24

Аз не съм казал, че ще се намалят цените. Просто ако наложат ограничения на поръчки от Китай, Ali ще дойде при нас. Но дори и с тия 30$, пак ти е по-евтино.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#25

Теленор хубаво започнаха да предлагат и те моделите на Xiaomi, но аз се чудя кога най-после Виваком ще започнат да предлагат моделите от висок клас? Мтел от половин година предлага MI 6, сега вече и MI MIX 2, при Виваком нищо?!?

Ето тук им изпратих едно запитване/жалба: https://www.vivacom.bg/bg/residential/kontakti          Можете и вие да пуснете, да ускорим процеса.  Така или иначе ще ви отговорят по мейл, дано отговора не е някоя стандартна ПР глупост.


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)