Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ Huawei P20 Lite ] - Софтуерни Актуализации

Колеги как да се върна към андроид 8?
Цитирай
Аксесоари

(2019-07-12, 11:16:12)alexs_ написа:  Колеги как да се върна към андроид 8?
Много лесно, през компютър с HiSuite. Има опция за връщане към стара версия в случая последната за Орео 8.1
[-] 1 потребител изказва благодарност на xelibry за това мнение:
  • alexs_
Цитирай

(2019-07-14, 22:38:36)xelibry написа:  Много лесно, през компютър с HiSuite. Има опция за връщане към стара версия в случая последната за Орео 8.1
Благодаря колега!Върнах се към андроид 8 и сега телефончето лети както преди
Цитирай

.....


Прикачени файлове Миниатюри
   

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Какво трябва да значи това ?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2019-08-05, 19:09:59)lendd написа:  Какво трябва да значи това ?
Значи, че ти иска поне 20% батерия за да се актуализира

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Между другото, може ли да споделиш името на шрифта, който ползваш и от къде е изтеглен?

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай

След този ъп телефона работи доста по-бързо??..


Прикачени файлове Миниатюри
   

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2019-08-17, 12:50:11)cinzano написа:  След този ъп телефона работи доста по-бързо??..
В кое отношение точно работи по-бързо? аз лично не усещам никаква разлика
Цитирай

Аз пък изобщо нямам такъв ъпдейт. Ще дойде де, има си време.

Възможно е да има подобрения в скоростта и някакви оптимизации на новата файлова система, които да не са описани - сещам се на P10 Lite като дойде поредния security patch, пък донесе Live Photo функция в камерата, която не беше описана в changelog-а. Така, че нищо чудно да има промени, които просто не са описани и няма как да знаем за тях.

Във всеки случай е плюс за нас де.
Цитирай

(2019-08-17, 23:24:13)danchostz написа:  В кое отношение точно работи по-бързо? аз лично не усещам никаква разлика
Във всяко едно, работа с приложения и интернет

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

(2019-08-05, 20:02:40)danchostz написа:  Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Между другото, може ли да споделиш името на шрифта, който ползваш и от къде е изтеглен?

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Прилича на този:

“Bauhaus”is a good font, I like it very much, let's take a look at it ~ Click here for details: https://servicesupport.hicloud.com/servi...s_1_90.png


Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-08-17, 12:50:11)cinzano написа:  След този ъп телефона работи доста по-бързо??..

След точно този ъпдейт, който не знам от какъв зор е пълен пакет, а не само update и със сигурност не е само seucirty patch ми нацепи всички анимации, голямо лагване падна.

С HiSuite върнах на EMUI8 и после през телефона до първата актуализация на EMUI9.1 (9.1.0.132). Сега отново е перфектен. Забраних му обновленията и автоматичното теглене.

Всичко си работи коректно и светкавично, както си беше, явно това си е най-добрата версия за телефона или може би при мен е така - не знам.
Така или иначе остава на EMUI9.1, другите са пачове и някакви други промени, които не са описани в changelog-а.

Ако има EMUI 10 ще обновявам, ако не - остава си с тази версия. Не препоръчвам ъпдейт, поне при мен не свърши добре. Готиното е, че HiSuite ти дава възможност за downgrade.
Цитирай

Какви са ви отзивите от новия ъпдейт от вчера? Версията е 9.1.0.208. Не виждам нещо ново при мен, нито нещо подобрено... Хубавото е, че не виждам и нищо развалено Smile При тези, които са го получили как е? А и някой има ли информация дали за нашия модел е предвидена актуализация, която да донесе AI за камерата?
Цитирай

Здравейте.
С версия 9.1.0.208 от доста време. Играя Marcel Contest Of Champions и доста започва да лагва и загрява телефона.
Моля да си кажете мнението дали с андроид 8 ще ми е по-добре. Или какво да направя за да не се получава това лагване на телефона дори не само при игра, а и при ровене в Фейсбук или продължително ровене в нета.
Благодаря ви предварително.
Цитирай

Няма как да няма лаг, особено в средния клас телефони, които са повече от на една година. Освен да върнеш фабричните настройки, друго няма какво.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

При мен няма лаг, но го има загряването при изпълняване на най-обикновени задачи, иначе се държи добре. Сякаш с всяка следваща актуалицация на андроид загрява все повече... Имам P10 lite който получи ъпдейта за Март 2019 и до там, и се държи по-добре и загрява по-малко отколкото p20 lite. Май ще се сменя марката... Не всеки може да си позволи флагман, а и аз лично не виждам смисъл за 20 снимки месечно, 10минути Фейсбук на ден и стандартните обаждания...

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-10-17, 19:59:16)danchostz написа:  При мен няма лаг, но го има загряването при изпълняване на най-обикновени задачи, иначе се държи добре. Сякаш с всяка следваща актуалицация на андроид загрява все повече... Имам P10 lite който получи ъпдейта за Март 2019 и до там, и се държи по-добре и загрява по-малко отколкото p20 lite. Май ще се сменя марката... Не всеки може да си позволи флагман, а и аз лично не виждам смисъл за 20 снимки месечно, 10минути Фейсбук на ден и стандартните обаждания...

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Downgrade до 8-ца с HiSuite и после телефона ще поиска ъпдейт до 9-ка 132. Обновяваш и спираш до там. Всичко след това е само лаг и загряване. На 132 (първия билд на EMUI9.1 за телефона) всичко е 6. Не забравяйте да направите резервния копия на ценни за вас данни от телефона при подобни операции!.
И нещо важно: Когато върнете до 8-ца с HiSuite и направите проверка за ъпдейт, преди тегленето и инсталирането му дайте като настройка ръчна проверка (след ъпдейта до 9 мисля, че пак ще ви пита, но не съм сигурен, че забравих и аз вече), за да не засича нови ъпдейти. Иначе всеки ден поне веднъж ще ви дразни, че имало ъпдейт. Не, че е нещо фатално, ама е тъпо. И не влизате повече в менюто за ъпдейт, щото засече ли го на поле "информация за телефона" в настройки винаги ще има "1" (известие) и всеки ден (обикновено сутрин) ще ви пита дали не искате да актуализирате.

И нещо интересно: на 17 септември е потвърден EMUI10 за нашите Lite-ове, т.е. за цялата P20 серия. В Германия дори е имало реклама в HiCare приложението за предстоящия Android Q. Ъпдейта почва от март, като предполагам до края на май ще е на всяко у-во. Източних ми е xda и информацията е сигурна. Все пак, за разлика от P10 lite, този при стартирането си беше над 700 лв. (чиста цена) и някак си има логика да получи ъпдейт. На същата логика са и няколко потребителя в xda.

Относно P10 lite - последната актуализация е от март и до там ще си остане. Готиното е, че никога не е имал ъпдейт, който да носи проблеми, лаг или нещо подобно, не е имал дефектни бройки с жълтеещи екрани (или др. дефекти) - от първата си версия с EMUI5, до 5.1 и 5.1.1, през 8-цата и до последния мартенски пач винаги е бил перфектен. Това е наистина сполучлив телефон. Именно той ме привлече към Huawei.
Цитирай

Дано да е вярно това за Андроид 10. Колкото до връщането до 8, благодаря за съвета, но не мисля да го правя! И без това актуализациите идват достатъчно рядко, а и мисля, че докато ги има е редно да ги инсталираме. Нали все пак уж носят нещо ново или поправки? Ама не мисля, че тази им политика е правилна. Ако п20 лайт е среден клас, тогава Нокиа 3 какво се води? Нисък клас? Да, но вече 2 години на всяко 26-то число от месеца си получава месечния пач. Да не говорим, че получи Андроид 9 в края на миналата година. А ние? Чакахме до Май, че бяха регистрации за искане на софтуера, че глупости... Смятам, че дори и 700 или там колкото е струвал нашия модел, щом сме го всели, е редно да получаваме поддръжка с нормална продължителност. За сравнение iOS13 която излезе на скоро, все още е достъпна за iPhone 6, който ако не се лъжа е модел от преди 4 години...

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-10-18, 19:19:05)danchostz написа:  Дано да е вярно това за Андроид 10. Колкото до връщането до 8, благодаря за съвета, но не мисля да го правя! И без това актуализациите идват достатъчно рядко, а и мисля, че докато ги има е редно да ги инсталираме. Нали все пак уж носят нещо ново или поправки? Ама не мисля, че тази им политика е правилна. Ако п20 лайт е среден клас, тогава Нокиа 3 какво се води? Нисък клас? Да, но вече 2 години на всяко 26-то число от месеца си получава месечния пач. Да не говорим, че получи Андроид 9 в края на миналата година. А ние? Чакахме до Май, че бяха регистрации за искане на софтуера, че глупости... Смятам, че дори и 700 или там колкото е струвал нашия модел, щом сме го всели, е редно да получаваме поддръжка с нормална продължителност. За сравнение iOS13 която излезе на скоро, все още е достъпна за iPhone 6, който ако не се лъжа е модел от преди 4 години...

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Не съм ти казал да downgrade-неш до 8 и да го ползваш с 8, а да свалиш до 8 и да обновиш през телефона до 9.1 отново, само, че първия билд (132), а не актуалните 200 и 208, които правят телефона по-лагващ и загряващ, какъвто с 8 или 9.1 132 не е. Разлика няма, освен някакви пачове, които така или иначе...все тая.

10 ще има, след като е потвърден. А относно Nokia (HMD) - там е почти чист Android. Не можеш да го сравниш с EMUI, което е цяла екосистема вече (собствен магазин за приложения, cloud и т.н. и цялостен интефейс, нямащ нищо общо с чистия).

Но пък твое си решение. Аз след ъпдейт до 200 не го изтраех и върнах до 8.0>9.1 132, на която ще го закотвя до 10-ката. Не ми трябва последен пач и лагващи анимации, като сега си работи перфектно.

Ъпдейтите са важни, когато са нови версии с подобрения и функции. Това с пачовете... теглиш си приложения и игри с хакове от някъде ли какво? Дори за мобилното банкиране не са чак толкова важни, ако приложенията са ти официалните от Google Play и не са на някакви неизвестни производители от вчера.
Цитирай

Да, ясно ми е за какво говориш и какво да направя! Това за пачовете и ъпдейтите е принципен въпрос - това исках да кажа! Имах предвид, че е хубаво най-накрая при нашата, иначе доста претенциозна марка откъм качество и поддръжка, да се появят регулярни ъпдейти, а те самите, ако не нещо ново, поне да носят поправка на проблемните неща в предишната актуализация

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте! Все още разсъждавам дали да направя последната актуализация, но настоятелния Huawei всеки ден поне по два пъти от нищото ми предлага да я направя, мога ли и как да спра именно това нещо - по няколко пъти на ден внезапно се появява съобщението, че има актуализация и ми предлага да я направя?
Цитирай

Не може, но по-добре я направи, затова са актуализациите, да вкарват новости.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте отново.
Върнах се на .132 и мога да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за съвета за връщането към тази версия.
Сега имам един въпрос и той е: Как мога да премахна от телефона вградени приложения (Да ги деинсталирам), а не да ги Спра?
Лек ден. Smile
Цитирай

Новости вкарвали, айде стига сте мечтали бе. Едни умрели пачове. Новост е 8 към 9, или 9 към 9.1, предсотящия 9.1 към 10...някакви пачове, дето им се мени само месеца голяма пък разлика...132 е първия билд и най-стабилния и се радвам, че някой го е разбрал.

Относно деинсталирането - без root не е възможно, но деактивирането им ги маха от app drawer и не пречат по никакъв начин, тежат минимално в такъв вид и при наличните 64GB надали 200-300MB приложения е нещо фрапантно. Влизаш в настройки>приложения и деактивираш, които искаш. Внимавай какво деактивираш, някои системни процеси са важни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на alisali1234 за това мнение:
  • jolg_16
Цитирай

(2019-10-21, 11:26:50)alisali1234 написа:  Новости вкарвали, айде стига сте мечтали бе. Едни умрели пачове. Новост е 8 към 9, или 9 към 9.1, предсотящия 9.1 към 10...някакви пачове, дето им се мени само месеца голяма пък разлика...132 е първия билд и най-стабилния и се радвам, че някой го е разбрал.

Относно деинсталирането - без root не е възможно, но деактивирането им ги маха от app drawer и не пречат по никакъв начин, тежат минимално в такъв вид и при наличните 64GB надали 200-300MB приложения е нещо фрапантно. Влизаш в настройки>приложения и деактивираш, които искаш. Внимавай какво деактивираш, някои системни процеси са важни.
Точно защото не е ясно какви новости има не смея да я направя.. имам всички актуализации без тази последната и забелязвам някои отрицателни промени..
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)