Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ Huawei P20 Lite ] - Софтуерни Актуализации

(2019-10-21, 16:42:22)jolg_16 написа:  Точно защото не е ясно какви новости има не смея да я направя.. имам всички актуализации без тази последната и забелязвам някои отрицателни промени..
Да, всичко след 132 (200 и после 208) води до лаг и греене. Цепи анимациите сякаш е с 512MB RAM. Със 132, което е оригиналния и първия билд с майски patch работи абсолютно коректно, както си е работил с 8. До излизането на 10 няма смисъл да се обновява повече заради единия пач, който не е ясно какво прави, но видно го прави зле. Не самия пач де, явно нещо са прецакали. Което си е така си е така. 10-ка ще има.
Цитирай
Аксесоари

Добре де, навихте ме и мен за връщане до 8 и после до 132. Дано да е за добро! Имам 2 неясноти:
1-во бекъпа достатъчно сигурен ли е, че няма да има загуба на снимки, номера, или каквито и да е данни?
2-ро след като всичко приключи, има ли как да се спрат нотификациите за бъдещите актуализации? Предполагам, че веднага ще дойдат 200 и 208... Мен лично ме дразни постоянното подканване за инсталиране, или единичката върху иконата

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-10-21, 21:03:19)danchostz написа:  Добре де, навихте ме и мен за връщане до 8 и после до 132. Дано да е за добро! Имам 2 неясноти:
1-во бекъпа достатъчно сигурен ли е, че няма да има загуба на снимки, номера, или каквито и да е данни?
2-ро след като всичко приключи, има ли как да се спрат нотификациите за бъдещите актуализации? Предполагам, че веднага ще дойдат 200 и 208... Мен лично ме дразни постоянното подканване за инсталиране, или единичката върху иконата

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Единичката не е върху самия app drawer, а в настройките, най-долу при опцията за информация за телефона. Не е нещо фрапантно.

Аз съм описал начина за да не ти излиза известие, макар, че и на мен ми излиза веднъж дневно и не е чак толкова досадно.

Downgrade до 8, после през самия телефон влизаш там, където се проверява за ъпдейт за да се засече 132 и докато го тегли горе вдясно има едно колелце за настройки. Избираш от там да не тегли автоматично и да не проверява, като тази настройка ще бъде запомнена при прехода към 9.1. После като ъпдейтнеш към 9.1 има вероятност пак да те пита дали да проверява автоматично или ръчно - избираш ръчно. Чети внимателно прозорците, не цъкай автоматично. И после никога не влизаш при опцията за ъпдейт, тъй като автоматично ще го засече и пак ще те подканя да обновиш. Така или иначе март почва разпространението до 10-ката и тогава ще трябва да се мине през всички версии на 9.1 за да стигнем до 10.

Backup-а...направи си го. Все пак отделно си свали снимки, клипове и т.н. В Huawei акаунта трябва да си имаш контактите, влез в настройки>cloud и виж кога последно са синхронизирани контактите (трябва да е в последната дата и час, когато си направил изменение по контакт). Също имаш опция за backup на call log-а, но я има и в самото приложение за backup. Сигурно е като приложение, но медията си я свали отделно все пак.
Цитирай

Ок! Много благодаря за съветите

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте! Още един въпрос... Минах на п30 лайт, прехвърлих всичко през Phone Clone от 20-ката, която ще бъде с върнати фабрични настройки и ще се ползва от друг член на семейството. Интересува ме, ако се направи пълен бекъп на телефона, в случая п20 лайт през HiSuite и този бекъп се съхранява на компютъра, може ли след време да се ползва на п30 лайт при евентуална загуба на данни? Или е по-добре, след като всичко е прехвърлено на новия апарат да направя бекъп на него и да съхранявам него?
Цитирай

Спрях да получавам нови картинки в "Списание при отключване", някой има ли идея защо? ??
Цитирай

(2019-10-25, 21:03:08)jolg_16 написа:  Спрях да получавам нови картинки в "Списание при отключване", някой има ли идея защо? ??
Щото вчера беше чтеъвртък.

Картинките са всеки път, като се изтеглят автоматично по WiFi (ако им е позволено, по default опцията си е така) или трябва всеки петък да си проверяваш за обновяване (влизаш при "изтеглени" и цъкаш на бутончето горе вдясно за теглене) ако си като мен само на 4G.

Само миналата седмица дойдоха в четвъртък и то повече от 10 на брой. Иначе са по 10 всеки петък.
Цитирай

(2019-10-26, 23:09:40)alisali1234 написа:  Щото вчера беше чтеъвртък.

.....(влизаш при "изтеглени" и цъкаш на бутончето горе вдясно за теглене)......
Къде точно се намират тези "изтеглени"?

Samsung Galaxy S III Mini >>>> Huawei P8 Lite >>>>Honor 8 x
Huawei Watch GT 2
------------------------------------------------------------------------------
ПОБЕЖДАВАТ САМО ОНЕЗИ,КОИТО ВЯРВАТ,ЧЕ МОГАТ ДА ПОБЕДЯТ!
Цитирай

(2019-10-26, 23:09:40)alisali1234 написа:  Щото вчера беше чтеъвртък.

Картинките са всеки път, като се изтеглят автоматично по WiFi (ако им е позволено, по default опцията си е така) или трябва всеки петък да си проверяваш за обновяване (влизаш при "изтеглени" и цъкаш на бутончето горе вдясно за теглене) ако си като мен само на 4G.

Само миналата седмица дойдоха в четвъртък и то повече от 10 на брой. Иначе са по 10 всеки петък.
Ама аз отдавна не получавам, от 30 август са ми последните, не съм пипала изобщо настройките, просто изведнъж спрях да получавам Sad

(2019-10-27, 07:38:31)buci59 написа:  Къде точно се намират тези "изтеглени"?

Не знам дали е там, но аз намерих в Настройки -> Начален екран и тапет -> Списание при отключване -> Абонаменти -> Изтеглени -> горе вдясно има като download, като цъкнах и ми изтегли нови картинки, сега се сетих че бях изключила втората опция Списание при отключване, защото адски ме дразни всеки път като отключа телефона да е различна картинката, не знам дали е възможно поради това, че тази опция беше изключена да съм спряла да получавам новите картинки..
Цитирай

Като си изключиш опцията е нормално да не получаваш нови картинки. Затова вероятно е така.
Цитирай

(2019-10-27, 20:43:15)alisali1234 написа:  Като си изключиш опцията е нормално да не получаваш нови картинки. Затова вероятно е така.
Ясноо, разбрах, много ти благодаря  Smile

(2019-10-27, 20:43:15)alisali1234 написа:  Като си изключиш опцията е нормално да не получаваш нови картинки. Затова вероятно е така.
Как да спра това автоматично въртене на картинките на заключен екран, направо ме вбесява, уж залагам една определена и я "заключвам" да не се сменя  ислед известно време пак почват да се въртят  Angry
Цитирай

Влез си в галерията и задай някоя картинка като заключващ екран-избираш някоя снимка и долу от "още" задаваш "задаване като" и даваш на "заключващ екран". Така я правиш единствена.
Цитирай

Здравейте.
Не знам дали е за тук въпросът ми, но никъде в форума не видях тема за него, та ще си го задам.
Ползвате ли Google Assistant и как е при вас?
От днес се мъча с него, но забива от време на време.
Цитирай

(2019-10-31, 09:34:18)alisali1234 написа:  Влез си в галерията и задай някоя картинка като заключващ екран-избираш някоя снимка и долу от "още" задаваш "задаване като" и даваш на "заключващ екран". Така я правиш единствена.
Пробвах, пак не става   Bu
Цитирай

За един тапет на заключен екран, избираш тапета, на заключен екран плъзваш на горе да отвориш допълнителноно меню и с иконката в ляво стопираш сленянето на тапетите

M4 AQUA-
Цитирай

(2019-11-01, 07:37:59)zodiac написа:  За един тапет на заключен екран, избираш тапета, на заключен екран плъзваш на горе да отвориш допълнителноно меню и с иконката в ляво стопираш сленянето на тапетите
Ако имаш предвид катинарчето - пробвах и с него и пак не става..
Цитирай

За тия ъпдейти да подчертая...стига с това натискане за Android 10 и EMUI 10. Ако ъпдейта ще провалчи и осе*е телефона е по-добре го НЯМА.
Като получаваме security patch-ове всеки месец и какво, 9.1 200 така наси*а телефона, че всичко сече и влачи. Е не съм единствения свалил до 132 (първия 9.1). Телефона реално е забил на 132 и там ще си остане до евентуалната поява на 10-ка, 200 и после 208 са трагедия, не бях виждал Huawei да лагва и да насича така долно...е със 132 е пушка, но не това ми е мисълта - не искайте ъпдейт само заради новата версия. Повече съм съгласен за ъпдейт на 9.1 , който да оптимизира работата, отколкото 10-ка, която да насича и да влачи като 9.1 200.

Въпроса не е да получи ъпдейт, а да получи качествен ъпдейт. Резил е, че заради софтуерно омазване смартфон с 4GB RAM лагва като китаец 1GB и MTK от 2014. Колкото и да съм фен на Huawei, в тоя случай наистина с новите ъпдейти съсипаха хубавия телефон.

Така, че ако с 10-ката ще влачи и ще дрейнва батерия...по-хубаво да няма 9.1. То по-добре 2 години със старата, ама мазна 8-ца, отколкото да влачи като стар пентиум с виста.
Цитирай

Аз си върнах  андроид 8 и телефона заспа. Изобщо няма да минавам на деветката повече.
Цитирай

Аз пък съм с всички актуализации, и нито "влачи" нито "сече" Грам не ви разбирам оплакванията, вече съм на 228 и телефона се държи както се държеше и с първата актуализация на 9.1. От цялото това писане против актуализациите се замислих дали и аз да не се върна, та да видя кво толкова ви дразни, ама вече забравих с коя получихме VoLTE и грам не се отказвам от него, за мен телефонията е на първо място

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

И при мен няма лагове, особено след 228. Преди него може би имаше някакви леки, но нищо чак толкова дразнещо! Отделно за мен лично темата с актуализациите, придоби вид на насаждане на мнение, вместо обсъждане на новите неща... Дори само сикюритита да са, нали за това са нови, за да бъдат инсталирани? Лагове пак казвам, че до момента не съм усетил никакви фрапиращи с която и да е версия! Телефона все пак, не може да бъде наблъскан с всякакви приложения, които се ползват веднъж на месец и да не лагва - това също има отношение. Но никак не подкрепям идеята за връщане на софтуер. Първо е загуба на време, което не всеки има - в крайна сметка телефона е вещ, която да ни служи, не ние на нея. Второ, след страха от великото лагване... Ми да си стоим на Андроид 7 направо тогава, щото е бил добър... Хем ще спре постоянното напъване за всяка следваща версия, която по подразбиране няма как да се знае как работи, без да е инсталирана!
[-] 1 потребител изказва благодарност на danchostz за това мнение:
  • gorila
Цитирай

(2019-11-03, 18:23:53)cinzano написа:  Аз пък съм с всички актуализации, и нито "влачи" нито "сече" Грам не ви разбирам оплакванията, вече съм на 228 и телефона се държи както се държеше и с първата актуализация на 9.1. От цялото това писане против актуализациите се замислих дали и аз да не се върна, та да видя кво толкова ви дразни, ама вече забравих с коя получихме VoLTE и грам не се отказвам от него, за мен телефонията е на първо място

Скоро хванах един P20 Lite с 208 и проблем нямаше също. Явно при някои бройки го има това, като гледам по мненията - на повечето, вкл. и на моята. VoLTE телефона си има още от 8-ца и проблем с това няма. Но 132 наистина е най-стабилната версия (и първата). Ще ти кажа какво се случва с 200 - след рестарт му трябват поне 3 минути докато спре да лагва зверски, след което лагва нормално като за телефон с 2GB RAM и 200-300 инсталирани приложения. Всички анимации насичат, бавят, дразнят. Телефона с 8-ца е коренно различен, но и с 9.1 132 е ОК. Резил за телефон с 4GB RAM, пък било то и с неактуален процесор. Със 132 насичанията са много рядко.
Цитирай

Нищо от описаното не се случва при мен, Волте си го имаше но за виваком беше необходима конкретна софт версия за да го активират.

Lg G2 mini*Huawei P9 lite*Huawei P20 lite*Redmi Note 8
Цитирай

Какви са новостите в 228 версията?
Дали ако се смени региона на Китай или Индия няма да изскочи някоя по-следваща версия, която да оправя всичкия лаг, засичане и греене?
Чета във Фейса в групата на Xiaomi, че сменят региона за по-бързо обновяване.
Цитирай

Нищо интересно.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

С каква тема си, ако може да споделиш или да ми я изпратиш.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)