Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплей Mi a1
#1

Здравейте някой знае ли какви дисплей влагат в модела . Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Привет! Tianma и Ilitek. Като цяло от това, което съм чел, искаш да ти се падне илитек.
Цитирай
#3

Благодаря би ли споделил + и - за двата вида дисплей
Цитирай
#4

Накратко илитек дисплеите са с по-топло цветоподаване, а тианма - по-студено. Затова първите може да се каже, че жълтеят, а вторите - синеят. Доколкото знам и при двата производителя има scrolling blur. При тианма обаче се оплакват и от Image retention - нещо като burn-in при OLED-ите.
Моят е с дисплей на ilitek и съм доволен.Дразни само мазането на текста при скролване, ама май всичките MI A1 са болни от това.
Цитирай
#5

Благодаря
Цитирай
#6

С кое приложение може да се разбере какъв е дисплеят?
Цитирай
#7

Aida64.. Вероятно с Антуту и също с CPU-Z
Цитирай
#8

* # * # 6484 # * # *
Version information - LCD
Цитирай
#9

Това работи ли на чист Андроид?
Цитирай
#10

Да, оттам си пускам и радиото.
Цитирай
#11

Днес ходих до Технополис-Люлин и сравнявах ми а1 с редми 5+ и ми-то се оказа с много по добър дисплей от на редми 5+.Имат ли проблеми с дисплейте и с какъв да търся . Благодаря
Цитирай
#12

Не е по-добър, а е по-ярък, защото и двата са 450 нита, но 5 плюс е по-голям
Цитирай
#13

Да малко по ярък и по добър ми се стори на мене, а и в ръката ми пасна идеално.Ми серията нали е по добра?
Цитирай
#14

Принципно да, ама ми серията е с по-флагмански конфигурации.
Ми а1, ми макс2, ми 5х, редми 5+ са вариации на redmi note 4 и всичките са с един и същ процесор - снапдрагон 625.
Цитирай
#15

Здравейте Често ми се случва при разговор да се включва дисплея и се включва високоговорителя как може да се оправи този проблем благодаря
Цитирай
#16

Здравейте имам следния проблем по време на разговор дисплея ми се включва и натискам с блузата спийкъра има ли начин да се оправи този проблем. Благодаря
Цитирай
#17

Да не би да имаш скрийн протектор, който да покрива сензора? Ако е така махни го и пробвай пак.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#18

Не нямам скрийн протектор
Цитирай
#19

* # * # 6484 # * # *
Набери това в дайлъра и виж дали има възможност за калибриране на сензора за близост, ако няма освен да свикнеш да държиш телефона по друг начин за друго не се сещам.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#20

Благодаря набрах кода и видях на прокси сензора да ми пише test fai lс червено.Н нещо не е наред и след това се изключва ориентацията и остава във вертикален режим
Цитирай
#21

Сигурен ли си, че се включва дисплея, защото доказан проблем, е че и при черен екран при разговор, всъщност дисплея е активен и с ухото си цъкаш де що можеш. Тъпаците половин година не го оправят това...
Цитирай
#22

Днес след последната актуализация проблемът мисля че се оправи защото по време на разговор нямаше проблеми сега ще го наблюдавам как ще се държи телефона
Цитирай
#23

Това е стар бъг с proximity senzora , преди се оправяше като изключип сензора рестартираш телефона и след това го включиш , но махнаха отметката от настройките и вече нямам идея как се оправя. Друг е въпроса ,че вече половин година немогат да се справят с проблема. MIUI форума е пълен с оплаквания за тоя сензор.
Цитирай
#24

Чисто теоретично, софтуерното оправяне не помага. За сензорите отговаря persist.img който можеш да си флашнеш през фастбуут
Цитирай
#25

Благодаря suffer би ли ми казал как се прави
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)