Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дисплей Mi a1
#26

Нека направя една проверка и ще обновя този пост след 10-на минути.



Иначе при останалите xiaomi телефони се тегли фастбуут архива от: http://en.miui.com/a-234.html
разархивира се. изисква се отключен буутлоудър.
и се флашва през фастбуут с fastboot flash persist persist.img



за, а1 последния е http://bigota.d.miui.com/V9.5.9.0.ODHMIF...1b4e8e.tgz
просто се тегли от тук: http://en.miui.com/download-333.html

и в момента разглеждам файловете, които има.
Защото дори да флашнеш на чисто, persist.img липсва в скрипта и си оставаш със стоковия, докато не си флашнеш по-нов.
Съветвам те да прочетеш и на друго място, за да не те подведа. все пак теорията ми се отнася за redmi note 3 Qualcomm, Mi Mix.. и общо взето за xiaomi модели с проблем със сензора за близост/остветление или с жироскопа
--------------
в архива има persist.img
в скрипта няма ред, който флашва този дял дори при чиста инсталация през фастбуут.
Така че нищо не пречи да се пробва ръчно. Стига телефона да го позволява
Цитирай
Аксесоари
#27

Благодаря ти
Цитирай
#28

След последният ъпдейт, който качих днес, има доста подобрения.Това което забелязах е, че иконата за GPS-a вече изчезва при изключването му.Засега няма проблем и с проблема с дисплея по време на разговор и самоволното му реагиране.Сензора за близост е малко по-чувствителен и реагира малко по-добре.При настройка на автоматична осветеност на дисплея, отново дисплея не реагира коректно, дано да го оправят ппо-нататък.
Цитирай
#29

Да и при мен е така поправили са бъговете
Цитирай
#30

При разговор, при мене май още си го има проблема...
Цитирай
#31

Днес забелязах че при мен го прави но на дясното ухо на лявото не
Цитирай
#32

В хда някой беше писал, че зависи и от позицията на телефона, колкото и да е тъпо това - при вертикално държане при разговор, което си е неудобно, не би трябвало да го има проблема.
Цитирай
#33

Ей, как пък не го оправиха този смотан бъг с дисплея, тц, тц, тц... Как ли не го мъчих, даже го заключвам по време на разговор и пак реагира дисплея, я от ухо, я от буза, като преместя от ляво на дясно ухо, баси...Взе да ми писва, иначе хубав телефон!
Цитирай
#34

Слава-Богу, аз нямам такъв проблем.  Visslar Както и да говоря никога не ми е светил екрана или пък да подавам с ухо разни 
команди...  Angel  Явно на някой бройки си го има такъв проблем.
Цитирай
#35

Моя се оказа, че "стада от" ghost display, "самонатискаше се горе и падащото меню посоянно се показваше. От магазина му смениха дисплея и сега го чакам.... Да видим как ще е, иначе сичко друго си му е точно.
Цитирай
#36

я като ти го върнат да споделиш дали се е оправило
Цитирай
#37

Надявах се, че с новият ъпдейт да са го оправили, но уви...
Цитирай
#38

Взех си го дзверо, сичко си му е наред с новия дисплей и всичко друго си му е наред.
Цитирай
#39

за този проблем ли го взеха за сервиз...смисъл какво им обесни за да го вземат
Цитирай
#40

Обясних им каквото и тук съм написал, нищо повече и си го смениха хората дисплея.
Цитирай
#41

Всичко беше 6 до момента, в който на някои места спря да реагира дисплея. Мултитъча му вместо с 10 пръста беше макс 4. В момента го сменят в друг сервиз. Оказа се, че е лепен със силикон вместо с двойнозалепваща се лента. Оклепан е целия, рамката и тя. Дисплея е някакво долно качество, по тънък е от шиомския. Скапан сервиз или набързо свършена работа.
Цитирай
#42

Определено дисплея е долно качество,очите постоянно ми се зачервяват.Никога повече няма да си купя китайска пръчка
Цитирай
#43

С новият ъпдейт септември 2018 проблема с дисплея вече е история.Поне с всички тестове които направих да задействам дисплея по време на разговор, не успях.Надявам се вече всичко да е наред.
Цитирай
#44

Има ли други колеги с подобен проблем ,и решен ли е или не ?
Защото имам наблюдения върху два броя A1
При единия никога не е имало такъв случай а при другия само намаляха проблемите.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#45

Забелязах, че проблема е оправен, но в момента на набиране ако много бързо се допре телефона до ухото пак реагира дисплея, но да уточня че това е времето от което се натиска абоната да бъде избран и докато почне да го набира наистина.Увеличена е чувствителността на сензора за близост и той реагира от 4-5см и веднага изключва дисплея, но трябва да е започнал да избира абоната.В крайна сметка изключи ли се дисплея нищо не може да го активира докато е на ухото, а преди ъпдейта и да е загасен пак активира функциите както си иска.
Цитирай
#46

Как е ъпдейта за октомври? Разбрах ,че и при А2 е имало такъв пробвам е оправен с този ъпдейт.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай
#47

Мисля че е по-добре, но май се появява пак от време на време.

POCO F1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)