Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 5 - Оптимизация
#1

Как сте настроили приложението за оптимизация? Аз му зададох да трие КЕШ след 30 мин заключен екран. Но дали е правилно? Кои дефиниции ползвате, Tancent или Clean Master?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
Аксесоари
#2

Не е нужно толкова често да се трие кеш. Андроид знае кога да убие ненужните приложения


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#3

@abv86, при мен в настройките само затваряне приложенията след 1 мин. и по дефо - Tancent.

 
Цитирай
#4

А каква е разликата, аз съм с Clean Master по дефоут?

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#5

От кой да взима дефинициите. Клийн мастър не е лошо, но за китай повече тачат Тенсент, а аз съм с xiaomi.eu и това ми е По подразбиране

@NoMaD - с тази 1 минута не постигаш нищо друго освен да си будиш телефона на всяка минута. Едно приложение или се спира завинаги или си тръгва само дори и да го изчистиш от кеша. А и отнема повече енергия да го стартираш наново отколкото да го викнеш от кеша...
Разбира се, всеки си знае и си е свикнал на някакви настройки - дано твоите да са правилни или поне логично обосновани
Цитирай
#6

(2018-04-07, 18:15:52)suffer написа:  Андроид знае кога да убие ненужните приложения

Един въпрос. Значи преди седмица отворих няколко таба в браузъра и си ги запазих да ги чета от време на време уж ама то взе че мина цяла седмица и всеки път като вляза в браузъра те са запазени и ме чакат (чакат ме да ги затворя с хиксчето ръчно за да се махнат, ама аз не ги затварям), а не би ли трябвало ако се чисти кеша сам до седмица да ми е изтрило всичко и като вляза в браузъра да е на чисто? Иначе кеша си го чистя сам, т.е. браузъра е изчистен от кеша на телефона но табовете са запазени като вляза пак в браузъра.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#7

Че знае кога да 'убива' приложения знае. Ама понякога не е много ефективно. Но щом това препоръчваш, така ще го направя.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#8

Аз съм го обърнал на Клийн мастър иначе по подразбиране моя беше Тенсент. Просто преди това го ползвах като допълнително приложение и сега като го има вградено по подразбиране предпочитам него

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#9

(2018-04-07, 18:52:03)abv86 написа:  Че знае кога да 'убива' приложения знае. Ама понякога не е много ефективно. Но щом това препоръчваш, така ще го направя. И аз да питам, каква е разликата между Tancent и Clean Master?

Просто два различни клийнъра с различни дефиниции.
Все едно имаш антивирусните Аваст и Nod32...
И аз ползвам аваст, защото според мен нод32 пуска троянци, а ти ползваш нод32 защото аваст ти бави и не ти хваща вируси от флашката..
Мисля че като цяло по света clean master е по-разпространен, но като програма е прекалено спачаджийска.. Реклами, ненужни известия.. И т.н 
И затова не го харесвам.
И се повтарям, но.. Ползвам ром базиран на китайския стейбъл и тенсент ми е по подразбиране.
И чистя само ръчно и много рядко


@nehranimaiko

Зависи кой е браузъра и как е затворен. Има облачни табове, които се синхронизират на всичките устройства, а в последните версии на андроид се пази всичко отваряно дори и след Рестарт на телефона.
Цитирай
#10

Е това , че помни както е било пуснато и след рестарт мен лично много ме дразни . Ако забравя някое приложение да го ичистя след рестарта си седи там . Тогава се питам аз какъв е смисъла от рестарт на устройството , който за мен се прави за да се оптимизира системата самичка и да затрие и затвори всичко което си забравил .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#11

Я да попитам. За плюса има ли значение дали се ползват черни тапети и теми за живота на батерията

Google Pixel 6a
Цитирай
#12

Не, екрана не е амолед.
Цитирай
#13

(2018-04-07, 20:08:39)slavkov написа:  Я да попитам. За плюса има ли значение дали се ползват черни тапети и теми за живота на батерията
Да, има значение - макар и минимално.

 
Цитирай
#14

Забелязвам, че приложението понякога не работи. И не оптимизира телефона автоматично. Това започна след последната нова версия, на приложението. Изчистих данните, да видим ще работи ли нормално.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай
#15

Оптимизацията продължава да не работи, автоматично. Има ли други с подобни проблеми?

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
[-] 1 потребител изказва благодарност на abv86 за това мнение:
  • galev_90
Цитирай
#16

не си хаби батерията с глупости.
Но Може би просто трябва да зададеш приложението в автостарт, за да стартира когато ти искаш...
Цитирай
#17

За това не се бях сетил. Сега ще го пробвам. Все още ми е любопитно и ръчкам телефона.

I've learned that iOS is what Apple wants it to be and Android is, for better or worse, what you make of it
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)