Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG V30 Camera port
#1

Колегата harysviewty от XDA е направил порт на камерата от V30 за LG G4, която работи чудесно и на V20. Иконата беш някаква странна, но аз я промених, името също.
Инсталира се като допълнително приложение и не замества стоковата. В началото може да крашва при опит за променяне на някои настройки, но се оправя от самосебе си.
Почти всичко и работи, с изключение на квадратните снимки, Cine Log видеото също не виждам да работи, плъзгача за Zoom на втория дисплей по време на видео запис също не работи.
Направи ми впечатление, че в автоматичен режим на видео ISO може да се качи (автоматично) до над 5500, докато в стоковата камера повече от 3200 не може. Иначе разлика в качеството на снимките не виждам, използват едни и
същи настройки със стоковата при едни и същи условия.
https://drive.google.com/file/d/1hWdLcYW...p=drivesdk

https://mega.nz/#!aJhmnKaT!QZQQw5u_okRD6...yrIBrs01bU


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-04-08, 09:10:10)vargala81 написа:  Колегата harysviewty от XDA е направил порт на камерата от V30 за LG G4, която работи чудесно и на V20. Иконата беш някаква странна, но аз я промених, името също.
Инсталира се като допълнително приложение и не замества стоковата. В началото може да крашва при опит за променяне на някои настройки, но се оправя от самосебе си.
Почти всичко и работи, с изключение на квадратните снимки, Cine Log видеото също не виждам да работи, плъзгача за Zoom на втория дисплей по време на видео запис също не работи.
Направи ми впечатление, че в автоматичен режим на видео ISO може да се качи (автоматично) до над 5500, докато в стоковата камера повече от 3200 не може. Иначе разлика в качеството на снимките не виждам, използват едни и
същи настройки със стоковата при едни и същи условия.
https://drive.google.com/file/d/1hWdLcYW...p=drivesdk

kakво е повече от платените апп като : a better camera ; black cam pro ; cambi ; HD camera ,insta и другите
всмисъл V30 има ли нещо впечатляващо в сравнение с V20 като оптика-за да направя разликата?

S 23 ULTRA 1000 GB , THL
Цитирай
#3

Не ползвам платените изредени от теб приложения за камера. Нито едно няма да снима по-добре от стоковото приложение, освен порта на гугълската камера. В случая обаче е порт на стоково прилобжение от V30, което снима еднакво добре с нашето стоково приложение, но ти дава допълнителни екстри. Някои от тях са:
1. Допълнителните режими Graphy в ръчен режим на снимане, в които има готови настройки за определени ситуации. Могат да се изтеглят много допълнителни за почти всяка една ситуация.
2. Показване на последните 5 заснети снимки в горния край на екрана докато си в приложението V30 Camera.
3. Zoom от бутона за снимане
4. Промяна на експозицията като тапнеш някъде по екрана


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

(2018-04-08, 10:32:50)vargala81 написа:  Не ползвам платените изредени от теб приложения за камера. Нито едно няма да снима по-добре от стоковото приложение, освен порта на гугълската камера. В случая обаче е порт на стоково прилобжение от V30, което снима еднакво добре с нашето стоково приложение, но ти дава допълнителни екстри. Някои от тях са:
1. Допълнителните режими Graphy в ръчен режим на снимане, в които има готови настройки за определени ситуации. Могат да се изтеглят много допълнителни за почти всяка една ситуация.
2. Показване на последните 5 заснети снимки в горния край на екрана докато си в приложението V30 Camera.
3. Zoom от бутона за снимане
4. Промяна на експозицията като тапнеш някъде по екрана

Три фотоса за сравнение по реда - стокова, порт V30 и порт гугълска (на автоматичен режим):
https://www.flickr.com/photos/155548112@...ed-public/
https://www.flickr.com/photos/155548112@...ed-public/
https://www.flickr.com/photos/155548112@...ed-public/

Христос Воскресе!
Цитирай
#5

Воистина Воскресе!
Дайте съвет.
На един приятел днес му се скапа телефона и търси да си вземе нов, но да прави хубави снимки.
Знае какви ги "произвежда" моят G4 и ги харесва, а аз го "навивам" за нещо по-съвременно.
Тъй-като аз мисля скоро да си купя V20 и мисля да го убедя и него за около над 700лв. да си вземе и той такъв.
Оглеждал е Huawei Р10 и Р20, от Р20 нещо не е доволен, заради голямата цена, а казва, че снимките му не превъзхождат тези на Р10.
Харесва му цената на G4, че е около 400лв. , но аз му "наблягам" на "издържливостта" на батерията и горещите(и горящи) платки.
Та посъветвайте ме с какви превъзходства на V20 пред другите предложения да го убеждавам да си го купи и той, особено пък щом има порт на камерата на V30...

Изпратено от моят LG-H815 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#6

Порта на камерата не струва чак толкова много и вече го махнах, че се събират 3 камери. Единствените глезотийки в плюс са написани в пост 3. Но като качество на снимките няма абсолютно никаква разлика и понеже не ми трябват допълнителните глезотии, я разкарах. По-скоро си заслужава да се сложи порта на гугълската камера, в последната версия прави наистина много добри снимки. Снима бавно, но славно! Кажи на твоя приятел, че аз имах Мейт 9, който е със същите камери като на P10 (малкия) и V20 снима по-добре, особено вечер. А за видиото няма какво да говорим, превъзхожда го и по звук и по стабилизация и по картина. Повече за плюсовете в тази тема няма да говоря, тъй като ще е спам, но ще кажа, че единствения минус спрямо P10 е  големината, за мен обаче е плюс. Най-лесно ще го убедиш когато си гу купиш и му дадеш да го поразцъка Big Grin


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#7

Благодаря !!!

Изпратено от LG-H815 v29a 7.0 с Tapatalk

"Perfection is not attainable, but if we chase perfection we can catch excellence."--- Vince Lombardi
Цитирай
#8

Този порт на камерата V30, може ли да се преработи и за LG V10 Lollipop 5.1.1
Цитирай
#9

Моя V10 е с андроид 7.0 и при него работи, но нямам представа дали ще стане за андроид 5.1, най-вероятно не.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 1 потребител изказва благодарност на vargala81 за това мнение:
  • oxuboxu
Цитирай
#10

Ок,със какъв порт или приложение мога да надстроя камерата за по-голям контраст или повече автоматични филтри.Телефона е LG V10 H900 AT Android 5.1.1
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)