Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Redmi 5 Plus - сензори на камерите
#1

С какви сензори са камерите и дали са различни при моделите за китай и глобалните . Моя е MEE7 ( китайкса версия ) и е с OV поне така пише в инфото . Ако някой има MEG7 (глобална версия) или MET7 (китайска версия ) нека провери и да сподели

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-04-09, 09:21:14)hapi6 написа:  С какви сензори са камерите и дали са различни при моделите за китай и глобалните . Моя е MEE7 ( китайкса версия ) и е с OV поне така пише в инфото . Ако някой има MEG7 (глобална версия) или MET7 (китайска версия ) нека провери и да сподели

Ако ми кажеш как да провера с какви сензори е ще го направя Big Grin  Моята версия е MEG7 (глобална версия).
Цитирай
#3

*#*#6484#*#*
Цитирай
#4

Набираш кода и ти излиза тестовото меню. Избираш информация и ще ги намериш из редовете

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#5

Тестовото меню излиза и като натиснеш 5 пъти Kernel version в Setings->About иначе ето сктиншотче трябва да е OV - MEG7, какво означават тези сензори.
EDIT:
Предната е OV задната пише IMX486 което е нов сензор на Сони пуснат февруари 2018.

   
Цитирай
#6

Ето и от мен. Моте и двете са OV. Разликите са в най вероятно в качеството което правят самите камери

[Изображение: 4e2e0ce8ac3839b6040d0c50f66848b0.jpg]

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#7

MEG7, сензор IMX486
Цитирай
#8

Ей прецакан съм . Явно глобалките са със соните зазадни камери за разлика от китайските.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#9

Ако ти се експериментира за по-качествени снимки, пробвай порт на Google camera.
Цитирай
#10

(2018-04-30, 15:22:20)hapi6 написа:  Ей прецакан съм . Явно глобалките са със соните зазадни камери за разлика от китайските.

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Не си прецакан.И аз съм с телефон от Технополис ,но камерите ми са като твоите.
Цитирай
#11

(2018-04-30, 16:06:24)NikolayBUL написа:  Ако ти се експериментира за по-качествени снимки, пробвай порт на Google camera.

Замислил съм го и това изгледах няколко ревюта с качена гугъл камера на нашия телефон разлиакта е осезаема . Но ще трябва да потърся помощ , че на мен софтура ми е слаба страна  

(2018-04-30, 16:32:03)alexx написа:  Не си прецакан.И аз съм с телефон от Технополис ,но камерите ми са като твоите.

Значи явно е до партида или просто слагат каквото извадят от голямата кутия пред тях

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#12

Ето и моята.    
Цитирай
#13

Моля някой който е със Сони сензор да направи снимка да видя има ли осезаема разлика

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#14

HDR - http://prikachi.com/images.php?images/572/9318572U.jpg
Цитирай
#15

То направо Боке Wink
Браво.
Макар че за тази сцена не смятам, че е нужен HDR
Цитирай
#16

Първата е без HDR втората е с HDR
OV ми са камерите[Изображение: 18d8573eb20977239639801616ab41af.jpg][Изображение: 82579d861bbe2d04c950f347e49819f2.jpg]

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#17

Ето две и от мен...всичко е на Auto.Без HDR.
[Изображение: 21574037_m.jpg]

[Изображение: 21574086_m.jpg]

Камерите са OV.
Цитирай
#18

Ето и моите сензори,тела е от технополис.Model: MEG7
[Изображение: 9318925.jpg]
Kакви сами сензорите?Забелязох и паметта използвана в телефоните Моята е САНДИСК а има Самсунг и хуникс Sad Несъм доволен от моята памет много ама много бавно зареди снимките от сд картата ми а стария тел за секунди го правеше.

С включен HDR
[Изображение: 9318930.jpg]
[Изображение: 9318933.jpg]

Galaxy Gio\\Galaxy Grand Duos\\LG D-855\\Xiaomi Redmi 5+ \\ Xiaomi Redmi 6 note pro \\ Redmi Note 7\\Galaxy A52s 5G....
Цитирай
#19

При мен самсунг и двете памети - 64/4 EMMC/RAM
Камерите qtech_ov5675_i - предна , задна sunny_ov12a10_i
Последно кои камери / сензори, какви са и кои са по добри не разбрах..??

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#20

Попринцип сензорите на сони трябва да са по добри, но и на OV не се представят зле според мен. Но и по хубав софтуер трябва. Гледах ревюта с гугъл камера софт коренна разлика с едни и същи сензори

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#21

A има ли разлика в патетта зависимисот от моделите , които слагат.. при мен е Хюникс
Цитирай
#22

(2018-05-02, 07:42:38)hapi6 написа:  Попринцип сензорите на сони трябва да са по добри, но и на OV не се представят зле според мен. Но и по хубав софтуер трябва. Гледах ревюта с гугъл камера софт коренна разлика с едни и същи сензори

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

А кои са на Сони?
Моя е някакъв sunny_ov12a10_i - http://www.ovt.com/sensors/OV12A10
Или само сензора е такъв - това sunny  какво е?

Galaxy S II.... S4,  Galaxy S6 Gold Platinum > Galaxy S8 Plus, 64GB, Coral Blue>Galaxy S20 + Cloud Blue>S23 Ultra 512gb cream
Цитирай
#23

Явно има. Аз съм с 3/32 версията и двете ми памети са на Самсунг. Колегата малко по нагоре и неговите казва, че са такива. Преди това имана СанДик. Явно са обирали буквално от складовете каквото намерят

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

(2018-05-02, 08:09:34)mitakabs написа:  А кои са на Сони?
Моя е някакъв sunny_ov12a10_i - http://www.ovt.com/sensors/OV12A10
Или само сензора е такъв - това sunny  какво е?

На Сони е imx 486 . Явно това sunny и ofilm са нещо като кодови наименования както vince  за нашия модел телефон

http://prntscr.com/jcmyrj

И за предните и за задните камери сензорите са по 2 . Гледам че на предните камери има и самсунг сензор , но при на с май не е изпадал телефон с такъв .

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай
#24

За паметите има разлика няма значение дали 3/32или 4/64.Тествал съм преди различни марки памети един и същи размер и има разлика от производител до производител.Е това много ме дразни моята много бавно ама бавно зареди,прочете информацията от sd картата.
Някой сеща ли се за програма за тест на паметта на телефона?Искам да видя коя марка е най- бърза и коя най бавна.

Galaxy Gio\\Galaxy Grand Duos\\LG D-855\\Xiaomi Redmi 5+ \\ Xiaomi Redmi 6 note pro \\ Redmi Note 7\\Galaxy A52s 5G....
Цитирай
#25

(2018-05-02, 08:09:53)hapi6 написа:  Явно има. Аз съм с 3/32 версията и двете ми памети са на Самсунг. Колегата малко по нагоре и неговите казва, че са такива. Преди това имана СанДик. Явно са обирали буквално от складовете каквото намерят

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk


На Сони е imx 486 . Явно това sunny и ofilm са нещо като кодови наименования както vince  за нашия модел телефон

http://prntscr.com/jcmyrj

И за предните и за задните камери сензорите са по 2 . Гледам че на предните камери има и самсунг сензор , но при на с май не е изпадал телефон с такъв .

Интересно ,че и аз съм с телефон купуван от Технополис но 4/64 но и двете памети са XYNIX , докато сензорите са идентични и са на ОV
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)