Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Mi a1 предимства и недостатъци
#1

Здравейте понеже обмислям покупка на Ми а1 бихте ли споделили впечатленията си . Благодаря
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравейте От скоро имам телефона и първото ми впечатления са много добри ,дисплея е превъзходен Батерията държи два три дни ,камерата прави прилични видеа и фотоапарата снимки за тези пари си заслужава. Проблеми прави сензора за близост и за осветеност на дисплея по някой път но предполагам с ъпдейтите ще се оправят
Цитирай
#3

(2018-04-19, 09:40:35)rokon4o написа:  Здравейте От скоро имам телефона и първото ми впечатления са много добри ,дисплея е превъзходен Батерията държи два три дни ,камерата прави прилични видеа и фотоапарата снимки за тези пари си заслужава. Проблеми прави сензора за близост и за осветеност на дисплея по някой път но предполагам с ъпдейтите ще се оправят

Проблема с proximity сензора може да го махнеш като си го калибрираш с Proximity Sensor Reset/Repair oт Play стора.
Телефона като цяло не е лош.Хубави снимки,батерията държи нормално, но зависи от потребителя естествено.От към цена/качество е идеален.


Цитирай
#4

Аз съм много доволен от покупката на този телефон. Всичко работи на макс, ъпдейт до 8.0 орео ми пристигна веднага след покупката, а и редовно до сега се ъпдейтва, което за други марки е проблем с чакане за ъпдейт с месеци. Камерата за мен е превъзходна за парите които плащаш, батерията е издръжлива, тъча кореспондира на секундата, пръстовият отпечатък е направо светкавица при отключване - сравнен с п9 лайт който постоянно не работеше коректно, дори само да ми е леко потен пръста, в mi a1 не съм забелязал такива проблеми. Общо взето е перфектен.
Цитирай
#5

Благодаря колега Стоянов би ли ме светнал какво означава да го калибриране.Благодаря
Цитирай
#6

(2018-04-23, 14:46:39)rokon4o написа:  Благодаря колега Стоянов би ли ме светнал какво означава да го калибриране.Благодаря

Просто сваляш приложението и следваш инструкциите,но изглежда че след време пак се прецаква.Доста е изнервящо на моменти с този проксимити сензор.


Цитирай
#7

Калибрацията не помага, а и може от сервизното меню да се прави. Аз лично си реших частично проблема с pocket screen lock.
Цитирай
#8

Постоянно ми се показва лентата с уведомленията докато пиша например.....екрана има нужда от калибровка или е бъг някакъв. Телефона е на 2 дена
Цитирай
#9

Ако ти е активна опцията са слайд по пръстовия отпечатък, за отваряне на лентата, е възможно докато пишеш да го търкаш и те така...
Цитирай
#10

Не е от това. Някакъв бъг е на дисплея. Натискаш по средата, а се отваря лентата, но се оправя.....просто е дразнещо като стане. Иначе телефона е супер. Сичко му е 6...другото го инсталираш, хахаха.
Цитирай
#11

Привет група.Вчера и аз се сдобих с такава "фафла"Smile.Засега ми се вижда читав с изключение на един проблем на който се натъкнах тази сутрин когато се опитах да го закача за компа.Боднах кабелчето инсталира се драйвър показа ми телефона отворих папката и греда-празно.Пробвах пак и пак и нищо. Xiaomi mi a 1 папка от опциите избирам отвори и покажи файловете -отваря и ядец празно.Ако има значение лаптопа е дъртичък с win7 и usb2.0.а доколкото знам тела е с тип С.Дали оттук идва някаква несъвместимост нямам идея но ще съм благодарен за всякаква помощ и идеи.
PS:Реших проблема просто трябваше от настройките на тела да задам прехвърляне на данни.Иначе по темата като недостатък засега ме дразни звукът на нотификациите.Няма как да се зададе сила различна от тази на силата на звънене.Да се надяваме че ще го оправят в бъдеще
Цитирай
#12

Имах за една седмица този модел колкото да го тествам.Като плюсове мога да отбележа ,добра форма ,лек , дисплея е хубав катоза бюджетен телефон.Камерата е 4 от 6 ,на дневна светлина снима добре,опцията портрет мод заради втората камера също е екстра и се получават добри портрети.На слаба светлина става като всички Шаомита , най-слабото им място са нощните снимки.Аз лично не свикнах с Ореото, като плюс казват ,че е опростен -орязан ...на мен ми лиспваше Муи-то , но пък за феновете на чистия Андроид ще допадне.За седмицата ползване няколко пъти приложения като фейсбук и месинджър забиваха/спираха, но го отдавам неизчистени бъгове.Батерията е 3 от 6, повече от 4 часа ако изкарате сте късметлия или манипулатор.Но пък има бързо зареждане което донякъде балансира нещата.Като крайна оценка 4 от 6 като за парите си, няма да съжалявате ако го искате но и не очаквайте кой знае какво!
Цитирай
#13

Ако се инсталира гуугълската камера, нощните снимки стават уникални и не само нощните. Дори с моя мейт трудно мога да направя такива кадри. Smile

 
Цитирай
#14

(2018-06-01, 14:35:38)acronym написа:  Ако се инсталира гуугълската камера, нощните снимки стават уникални и не само нощните. Дори с моя мейт трудно мога да направя такива кадри. Smile

Аз наскоро инсталнах на Mi 5S на Нокия 8 ,без Рут само инсталиран и снима нощно по-добре.
Цитирай
#15

Още го ползвам, превъзходен телефон. Нямам никакви проблеми с него, камерите са ми достатъчно добри, с гугъл камерата се снимат портрети и с задна и предна камера, нощем, денем все си снима идеално. Ъпдейтва се редовно. Батерията си ми издържа ден, под напрежение - при снимки нон-стоп, като изляза с него и постоянно ми е в ръката с отворена камера и съвсем прилично си издържа докато се прибера за да го заредя, ако пък не я ползвам, си кара 3 дена.
Закупих му скриин протектор и удобен предпазен гръб, всичко пасва и изглежда още по-добре. Въпреки, че го бях брикнал от бърникане (обичам да тествам), и за 2 часа се ориентирах в нета за да му намеря необходимите файлове и програмка с които да си го освежа като нов. Това също е един огромен плюс, има инфо и всичко необходимо за самият модел в нета. Което улеснява много неща, я проблемче, я инфо, я ново сотфтче....  Аз съм доволен! 
Цитирай
#16

Здравейте, бихте ли ми казали от къде може да се изтегли Гугълската камера, която да се инсталира и използва на НЕ-Рутнат телефон. Дали изобщо има камера, която да работи стабилно и да прави по-добри снимки от стоковата, при положение, че няма Рут.

| hTC Sensation XE | Status: S-OFF | ROM: ViperS 5.2.1 | Kernel: 3.4.10 SebastianFM | Hboot: 1.27.1111 | RADIO: 11.24A.3504.31_M |
Цитирай
#17

(2018-06-21, 15:07:15)kokowoz написа:  Здравейте, бихте ли ми казали от къде може да се изтегли Гугълската камера, която да се инсталира и използва на НЕ-Рутнат телефон. Дали изобщо има камера, която да работи стабилно и да прави по-добри снимки от стоковата, при положение, че няма Рут.

Има тема по-надолу, там е описано, има и видео.
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=93067
Цитирай
#18

В китайския форум даваш коментар и сваляш
Цитирай
#19

(2018-06-01, 10:49:14)tiesto_pld написа:  За седмицата ползване няколко пъти приложения като фейсбук и месинджър забиваха/спираха, но го отдавам неизчистени бъгове.

Фейсбук-а и Месенджера станаха такива тежки и много бъгави програми, че нормално да забиват и спират. На седмица имат поне по два ъпдейта.  Big Grin  Едва ли е бъгясването им е от телефона!

Nokia 6630, Nokia 5530, LG GT540, Sony Xperia U, CAT B15, Nokia E52, Sony Xperia S, LENOVO P70, Meizu M2 Note, Sony Xperia Z3+, XiaoMi RedMi Note 3XiaoMi Mi Note 3, HONOR 8X, Xiaomi Redmi Note 10 PRO, Honor 90, Poco F5
Цитирай
#20

На Луи нямам проблем с тях!Даже и на стоков Пиксел Ром нямам лаг нито крашване!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#21

Аз пък нямам никакви лагвания и крашвания и на двете приложения със сток ром.
Цитирай
#22

Интересно ми за тези които имат 1-цата,дали искат 2-ката?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Ако А2 струваше 3 'банички' щях да взема един,ама пак iискат един чувал с банкноти 350eu.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#24

6x в селото за 403 лв!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Alli*

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#25

(2018-07-27, 14:56:41)niun01 написа:  Ако А2 струваше 3 'банички' щях да взема един,ама пак iискат един чувал с банкноти  350eu.

Откъде си измисляте тия цени. Телефона е 240$.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)