Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Впечатления от OnePlus 5t
#1

Здравейте на всички, няма такава тема за този телефон, но все пак, ако модератор сметне за добре, моля да я изтрие или да я премести, както сметне за добре.
Минал съм през всички марки почти, само тия "китайци" не бях пробвал, препоръчаха ми го колеги от форума и бързо се сдобних с него, повече от любопитство да сложа "V" на OnePlus отколкото, че ми трябваше нов телефон.
Като за начало сглобката е много здрава, лежи добре в ръката, лекичък е, тънък, екрана е голям и приятен за окото, макар, че според мен на Самсунг екраните са по-добри (и този май е произведен от Самсунг, не знам).
Удиви ме бързината с която работи, никоя от фирмите (Андроид) ползвани от мен досега не е дръзвал да работи толкова гладко- сайтовете ги отваря направо с поглед, Ноут 8 зарежда 2 пъти по-бавно страниците и това дразни.

Батерията е класи от Самсунг, излизам от дома в 6 сутринта и имам 90%, цял ден го ръчкам главно whatsapp, facebook, сърфиране и в 5 часа следобед е още на 55%, не съм имал такъв смартфон досега, дори Айфон X не държи толкова много, като се има предвид, че телефона е претъпкан със игри и приложения, дори повечето от игрите са хакнати с кракове.

Нещо друго което ми направи впечатление е добрият звук от говорителя, макар, че не е стерео, не може да се сравнява със Айфон x, но все пак се справя достаааа добре като се има предвид, че говорителчето е едно.
Чува се страхотно през слушалката, силно и приятно, нещо което не мога да кажа за Ноут 8- за жалост и той пращи както малкият му брат S7 edge, знам че е уж проблем някакъв и можело да се реши с гаранция и глупости, но не ми се занимава, да се говори по телефона със Самсунг телефон не е приятно... (и преди феновете да скочите, говоря си само за мен си, имам телефона и това е положението и предишното и това- същото беше).

Жестовете сега с новите бети 8.1 преписани от Айфона са доста дървени в сравнение с него, но вършат работа.
Ползвам телефона без защита, затова ирис, отпечатък нямам мнение, но ги пробвах и работят светкавично.
Игрите вървят просто великолепно, дори и най-тежката игра я зарежда за броени секунди и телефона не грее, ама въобще, нещо което не можех да кажа преди година и половина за s7 edge където при 15мин игра на asphalt телефончето си парешеSmile

И все пак тази марка не е известна, доста незаслужено според мен, но явно и рекламата си играе роля тук, телефона е много добър и все още му търся минуси.
Като минус бих казал, че копчето отстрани за звука е много трудно да се мести, трябва нокти, не е лесно както при Айфона, и има 3 положения и е малко объркващо.
Друг минус е липсата на водоустойчивост.
Липсата на запис на разговор без приложение от трета страна също е леко дразнещо.
Липсва смененя на резолюция при камерата.
Двойното почукване работи мудно и бъгаво, може и от бетата да е не знам (сега съм с бета 6)
Като минус бих казал и постното и черно бяло меню, това меню не само, че няма никакви функции, освен тук таме някой и друг жест на изключен екран, ами и липсва всякакъв цвят, малко да гали окото поне (разбирам, че е сток Андроид, но все пак).

За други минуси не се сещам, а сега няколко въпроса към по-умните, защото съм малко бос на тема АндроидSmile

1. клавиатура- препоръчайте ми някоя клавиатура да пиша като хората, и тази на Гугъл и другата swiftkey са страшно неудобно, едно изречение ми отнема 1 минута да напиша (добре, че този пост не го пиша от телефонаSmile) - вие какво ползвате? Smile

2. Как да изпратя снимка по мейла с намален размер, работата ми да пращам понякога снимки, но искам да са около 200-300кб за да се работи по-лесно с тях (качеството не е от значение), а не да натоварва системата с няколко мегабайта, защото пращаме доста снимки на ден и се натрупва. Айфона имаше такава опция като се праща мейл да пита с какво качеството и избирах най-ниското и го пращаше с около 100кб.

3.Запис на разговор - коя програма ще препоръчате?

Та това са ми впечатленията от телефона, далеч е като удобство от Айфон и като гладкост на работа, но за тези пари по-добър няма.
Надявам се на някой да бъде полезно, а и на мен да ми помогнетеSmile


(((PS
... извинявам се все пак, че говоря за Айфон през цялата тема, но това ползвах досега, свикнал съм само на него и друга база за сравнение нямам... ползвам съм много Андроиди, но както казах, те бях повече за любопитство отколкото "истинско" ползване.
Със Здраве)))

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
Аксесоари
#2

Можете да си спестите отговорите на въпросите ми, телефона е продаден вече не са релевантни.
Благодаря виSmile

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#3

Защо го продаде телефона ?

Oneplus 5T, 7T, 9Pro  ✓11 
Цитирай
#4

Защото беше за проба месец два и това е.
Телефона няма минуси, ама никакви.
Който търси як смартфон за 1000лв, това е телефона.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)