Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Заслужава ли си P20 Pro повече от актуалния флагман на Самсунг Galaxy S9+
#1

Имам една колежка в работата, която скоро ще си сменя остарелия вече Galaxy S5 с актуалния S9+, но и споменах за това чудо сред камерафоните P20 Pro и много се запали. Оказа се, че за нея е важно снимките да са много добри, защото като пътуват с децата и искат да запечатат готините моменти. Тя принципно си е фен на Самсунг, но мисля че може да направи и изключение стига наистина да си заслужава. Тя си сменя телефона веднъж на 3-4 години максимално. Имаше и друга тема за П20 Про, но явно е заключена. Дано я пускам тази на правилното място, защото аз не пиша много тук, а повече чета. Извинявам се предварително, ако съм нарушил някое от многобройните правила. 

Хубав ден от мен и благодаря предварително на включилите се!

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
Аксесоари
#2

Камерата на Huawei трябва да е малко(или много) по - добра от камерата на самсунга. Има и един голям плюс на хуавея - батерията. Също цената му е малко по - ниска от Самсунг. Така че да, заслужава си според мен ако е специално за снимки. Но реално и двата ще и вършат работа. Няма значение дали е фен на самсунг или друга марка. Въпросът е да и хареса като цяло телефона и да свикне с него, тоест софтуера му.

Sent from my SM-G935F
#3

Да, казвам го като бивш собственик на Ноут 8
#4

За сега само камера и батерия. Дизайнанът е лично мнение. Дисплеят на Самсунг е с по голяма резолюция. За фото насочен телефон не знам от Хуавей що не саму сложили висока резолюция... Аз започнах да се замислям следващият ми телефон дали да не е отново с 2к екран. Предвид факта, че обичам снимки да щракам, тея дето ги правя с п9 са с много по добро качество като ги разгледам на Г4 екрана, който е с 2к резолюция...
#5

И 2 телефона си заслужават, който и да вземе няма да сгреши, но като е фен на Samsung, да си вземе Samsung Galaxy S9+, за да види колко много се е променил софтуера, и всичко останало, но пък щом телефона ще и трябва за снимки да кажем, че Huawei P20 Pro снима по-добре в повечето условия и батерията му е по-добра, и да си вземе него, но аз ако си сменях телефоните през толкова много време бих гледал да софтуера да е по-добър.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#6

(2018-04-11, 14:37:15)dardanov написа:  Да, казвам го като бивш собственик на Ноут 8

Направо ме разби, аз пък лично мисля да си взема Ноут8 до два месеца, да сменя айфона. За Ноута всички са категорични, че снима перфектно. На мен ми трябва заради писалката. Минус му е само батерията, но имам външна 20000 милиампера.
Излизам от темата обаче, както и да е...

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
#7

Ето подробното ревю на gsmarena.
Там има много отговори.
https://www.gsmarena.com/huawei_p20_pro-review-1747.php
#8

Вярно ли е това, че криенето на ноча горяло дисплея, понеже е олед?

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
#9

(2018-04-12, 10:42:52)бабанка написа:  Вярно ли е това, че криенето на ноча горяло дисплея, понеже е олед?

Не, просто се полага черен фон (тоест изключени пиксели) на нотификационната лента
#10

Сигурно ли е, че са изключени?
#11

(2018-04-11, 16:37:10)бабанка написа:  Направо ме разби, аз пък лично мисля да си взема Ноут8 до два месеца, да сменя айфона. За Ноута всички са категорични, че снима перфектно. На мен ми трябва заради писалката. Минус му е само батерията, но имам външна 20000 милиампера.
Излизам от темата обаче, както и да е...
Никакъв минус не е батерията, пада прилично и за 15 минути на зарядно получаваш час и малко seen on time време.
Снима супер на Ауто а на pro mode да не говорим.

По темата и двата телефона са добри и е по скоро избор на предпочитания, марка и външен вид. Бавно ще получаваш ъпдейти и при двата. Моят съвет е който ти е по изгоден.

Sent from my Samsung Galaxy Note 8 using Tapatalk

Sony Xperia Tipo HTS One S LG Optimus G Pro Samsung Galaxy Note 4 Samsung S8+ Samsung Galaxy Note 8  Samsung Galaxy Note 10+ (Aura Black) iPhone 12 Pro Max Samsung Galaxy Z Fold 3
#12

(2018-04-12, 11:05:51)eksoldier написа:  Сигурно ли е, че са изключени?

При тази технология, доколкото знам, черното(като цвят) се постига именно с изключване на пиксела.

                                                                    
#13

При амолед дисплеите прогарянето се получава точно от светенето. Черното при тях затова е толкова "дълбоко". Просто изключени пиксели. И поради липсата на подсветка се получава наситено черно и икономия на батерия. Не напразно при някои модели в настройки има опция за ползване на черен основен фон в менютата
#14

Девойката си е взела вече S9+. Темата е за заключване или триене по преценка на модераторите.

Samsung Galaxy S9+ Duos (64+128GB)
iPad (2017) 128GB WiFi only
#15

Галакси с8, нот 8, хуавей мейт 10 про и сега ползвам хуавей п20 про. Най - добър за мен като камера е п20 про. За батерия е мейт 10ката. Но всичко е въпрос на избор и желание. Аз изразявам само моето мнение! За галакси С9+  се чудих доста, дали да е той или п20 про.... Но след няколко дни размисли и страсти, стигнах до решението, че ще е  п20 про.

Когато си умрял не знаеш,че си мъртъв...трудно е само за останалите!Същото е и когато си тъп!
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)