Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Изключва ми SD картата и после я намира.
#1
Photo 

Телефона е S9Plus проблема е следния. Веднъж на два три дни както си работя с телефона ми изписва, че е поставена SD карта и мястото за съхранение е променено. Картата е Sandisk Extreme A1 64GB MICRO SDXC  100MB/S. Преди я ползвах за три месеца на S8 Plus и работеше идеално. Интересува ме на някой случвало ли му се е такова нещо и съответно как се оправя? Сложил съм и един скрииншот. 
   
Цитирай
Аксесоари
#2

(2018-04-12, 01:36:23)vipboy написа:  .... или нещо подобно....

Ето с това нещо подобно ме обърка тотално!
Форматирай картата и пробвай на ново.
Провери дали картата влиза добре в слота.
Хубаво е да провериш картата на РС, дали наистина не е нещо подобно!

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#3

Сега я проверих - картата е Sandisk Extreme A1 64GB MICRO SDXC 100MB/S
Закупих я от Технополис. Сега ще я форматирам и ще пиша дали проблема е оправен.
Цитирай
#4

Ако имаш възможност/картридер, първо я форматирай на РС под FAT32.. после отново формат от телефона.
На моя Ноут 8 използвам същата Sandisk Extreme A1 64GB ( преди това и на S8+), и нямам проблеми.
На S9+ на съпругата ми, не съм слагал карта.. тъй като е 128 GB. а и с нейната употреба не и трябва повече.

Apple iPhone 12 128 GB
Samsung Galaxy A52 5G
Цитирай
#5

По-добре да я форматира на exFAT, че да може да прехвърля файлове над 4GB.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

Форматирах от самия телефон и днес пак ми се появи същото съобщение и записа няколко снимки във вътрешната памет.
До колкото разбирам Вие ме съветвате да извадя каратата от телефона и да я форматирам на самия компютър и после да я сложа в телефона? И така въпроса ми е да я форматирам ли пак след това от самия телефон или да си я оставя така както е от компа? И в кой формат е най-добре да се направи това?
Цитирай
#7

Нямаш ли под ръка друга карта с която да пробваш? откакто ползвам андроид телефони съм имал проблеми с няколко карти и винаги проблема е бил в картата.

Погледни и контактите на картата, ако са окислени може да не дава добър контакт и за това да се губи от време на време.
Цитирай
#8

(2018-04-12, 21:47:29)vipboy написа:   И така въпроса ми е да я форматирам ли пак след това от самия телефон или да си я оставя така както е от компа? И в кой формат е най-добре да се направи това?

Не, няма нужда от телефона да я форматираш. Така както си я форматирал през cardreader. Най-добре ще е exFAT, за да можеш да нямаш ограничение да прехвърляш файл/ове над 4GB-та.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)