Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

ФОРСИРАНО инсталиране на EMUI 8.0.0 (Android 8.0.0 Oreo)
#1

ФОРСИРАНО инсталиране на EMUI 8.0.0 (Android 8.0.0 Oreo) в Huawei P10 Lite

Инсталирането е форсирано и става с модифицирани Recovery и Recovery2, които НЕ правят проверка дали телефона е одобрен или не за инсталация!

Ако искате да получите Oreo по стандартния метод през менюто за Актуализации ще трябва да почакате месец, два, три или повече, докато вашия телефон бъде одобрен.

Ако не ви се чака и искате да пробвате още сега Oreo може много лесно да се инсталира, но има някои задължителни изисквания:
  • Заредена батерия поне на 50%
  • Напълно ОТКЛЮЧЕН Bootloader (Bootloader и FRP Unlocked)
  • Отстраняване на USB грешки и Фабрично отключване да са активирани от Опции на програмиста

Понеже, ще се инсталира наново софтуера то МОЖЕ се изтрият всички ваши данни, направете си БЕКЪП на файлове, снимки, музика, видео или друго ако ви трябва!
Изтрива се само паметта на телефона, ако нещата ви са на СД карта, то няма какво да се притеснявате.

Всички казват, че се изтриват данните по време на инсталацията, но на мен НЕ МИ СЕ ИЗТРИ НИЩО, буквално беше СИСТЕМЕН ЪПДЕЙТ и ми се запазиха всичките данни, регистрации, логвания, инсталирани приложения, снимки и т.н.

Свалете необходимите файлове:

Зависи от това какъв модел ви е телефона то свалете което ви е нужно:

Инсталация:
  • Свалете HWOTA_WAS-ENG.zip и го разархивирайте.
  • Свалете другите 3 файлове и ги поставете в папка HWOTA\update
  • Изключете телефона
  • Стартирайте файла update.bat
  • Автоматично 2 от архивите ще бъдат преименувани:
  • update_data_full_public.zip към update_data_public.zip
  • update_full_WAS-L....zip към update_all_hw.zip
  • Т.е. в папка update трябва ще имате 3 файла: update.zip, update_all_hw.zip и update_data_public.zip
  • Ако не се преименуват автоматично, просто сами ги преименувайте! (Задължително проверете дали файловете са с тези имена преди да продължите напред)
  • Следвайте инструкциите на екрана:
  • Задръжте Vol Down и свържете USB кабела с компютъра за да влезнете в режим fastboot (Bootloader) и след това натиснете Enter
  • Ще бъдат флашнати Recovery и Recovery2
  • Когато видите надпис да влезнете в TWRP рестартирайте телефона като задържите Power за 5 секунди, после го изключете отново и натиснете Vol UP и Power
  • Влезте в TWRP и плъзнете бутона от долу за да позволите модификации, след това натиснете Enter един или два пъти на компютъра
  • След това на екрана ще видите 2 опции: 1. Ъпдейт от СД Картата или 2. Ъпдейт чрез скрипт
  • Натиснете бутона 2 след това Enter
  • След това излиза ново съобщение да смените Firmware или Location (с този опция може да го ребрандирате от някакъв друг към C432 Европа или обратното, но реално за нас в България това не ни трябва, защото нашите са си регион Европа C432).
  • Натиснете бутон 1 и след това Enter и ще видите информация за телефона, после отново Enter
  • 3-те файла ще започнат да се качват на телефона, след това той ще се рестартира и ще започне ъпгрейд.
  • На компютъра просто натиснете отново Enter, за да затворите прозореца
  • След успешен ъпгрейд вие ще имате Android 8.0.0 (Oreo) (EMUI 8.0.0)

ВАЖНО:
  • Ако след инсталация телефона влезне в Bootloop и не се включва влезте в рековъри и дайте Wipe и възстановете фабричните настройки, ако пак не се включва пак влезте и изберете Low Level Format на Data партишъна. След това трябва да се пусне без проблеми.
  • След инсталацията ще имате отново отключен Bootloader, някои казват че се заключвал, но при мен остана отключен.
  • Телефона НЕ МОЖЕ да се рутне за момента, ако ви трябва root достъп то не инсталирайте за сега и чакайте докато има TWRP и възможност за рутване.

TWRP:

Има някакво рековъри, но то реално е за Huawei P Smart. Може да се флашне, може да се влезне в него.
Това е оригинално китайско рековъри и всеки път е на китайски, за да стане на английски трябва горе в дясно на колелцето за настройки да цъкнете и да го напарвите на English. Кофтито е, че не запаметява настройката и всеки път като се влиза трябва да се прави тази гимнастика.
Относно това дали функционира нормално, то никой не е потвърдил че е напълно съвместимо. Може да има проблеми. Ако някой иска може да тества. До колкото аз знам може да си правиш бекъп, но без DATA партишъна, защото не работи декриптирането.
Ето линк: FIGO321.img
Флашва се с тази команда:
fastboot flash recovery_ramdisk FIGO.img
Партишъна recovery_ramdisk в Орео реално е recovery партишъна който го знаем от предишните версии на андорид.

ROOT:
  • Може да получите рут права с Magisk Manager.
  • Свалете patched_boot.img и MagiskManager-v5.6.4.apk от тук: https://mega.nz/#F!TNQiFDrS!LeWgM5bukSz66UEL5zE1Tg
  • Инсталирайте MagiskManager-v5.6.4.apk като обикновено приложение.
  • Рестартирайте телефона в режим fastboot и изпълнете командата:
  • fastboot flash ramdisk patched_boot.img
  • След това рестартирайте телефона в нормален режим чрез:
  • fastboot reboot
  • Отворете MagiskManager приложението и вижте дали отгоре имате 2 зелени чекнати кръгчета. Долното сигурно няма да има ;p
  • Натиснете бутона Install след това се отваря един прозорец и ви пита дали искате да инсталирате Magisk и отново натиснете инстал, след това изберете Download Zip Only
  • Ще се свали Magisk и ще се инсталира. Отворете отново MagiskManager и вижте дали този път и двете кръгчета са зелени, би трябвало да са.
  • Рестартирайте телефона и след това с някое приложение проверете дали имате рут права, би трябвало да имате.

Връщане към EMUI 5.1 (Android 7.0)
  • Ако НЕ ви хареса този Андорид, може чрез HiSuite да възстановите системата до стария EMUI 5.1 т.е. Андроид 7.0
  • Ако чрез HiSuite не може да възстановите до старата версия на Андроид 7, то използвайте Сервизните пакети B182 за двусимов и B183 за едносимов.

PS: Така и не знам защо винаги ме засича у тоз Волуяк, хаха, а аз съм в София, хахаха. Чат пат ме засича и в Банкя. Това май е някакъв бъг на Времето, защото в Google Maps и всичките други приложения винаги ме намира обсолютно точно.

Като цяло мога да кажа, че най-много е променено менюто Настройки. Другото ми изглежда идентично.

Най-сетне я има екстрата, когато задържиш с пръст върху някое приложение и ти дава бърз достъп до някои опции без да го отворяш.

Телефона обаче в компютъра вече се засича като PRA-LX1 (Прага), а не WAS-LX1 (Варшава). Само Windows 10 го засича така, но самите програми си го виждат като нормален WAS-LX1.

Скрийншоти:

                   

Ето какво ново аз открих, не знам реално кои са новите но на пръв поглед това се намира най-лесно:
  • Както казах и в първия пост, това което най много ми харесва и ще използвам е, че когато задържиш върху приложението виждаш някои опции (Това е от Андроид 7.1, но понеже ние бяхме на 7.0 реално това е ново за нас, хаха, по същата логика екстрите от 8.1 ги няма в нашия 8.0 и никога няма да ги имаме, защото 8.0 ще е последния официален Андроид. След това от Китай ще кажат, че телефона вече е стар и не е съвмистим с Андроид 9, а в същото време няма да им се занимава да правят 8.1. Логично е, нали трябва да си продадат новия Huawei P20, хаха. Реално 8.1 или в бъдеще 9 ще има само с къстъм ромове, къде не се знае какви бози ще са и какво ще работи или не работи.)
  • Не знам това дали е ново, но като почукам 2 пъти с кокълче върху екрана и прави скрийншот, което е по-удобно от Vol- и Power
  • Също май има още трикове с кокълчетата, но не ги знам всичките
  • Има режим за оптимизация при игрите
  • Има супер лесен режим за клониране на един телефон към друг
  • Има опция в лентата за навигация да добавите още 2 бутона: един за бързо отворяне на падащото меню отгоре и един за скриване на цялата лента ако не ви трябва в момента
  • Има някаква опция с някаква точка на екрана, която май дава бърз достъп от функции, но не я разбирам напълно за сега
  • Когато плъзнете на ляво до последния слайд ви се отваря автоматично Гугъл
  • Има някакво ново приложение AppGallery, което е нещо като Huawei магазин за приложения, нещо като алтернатива на Гугъл магазин, но си е на Huawei
  • Asphalt Nitro e сложена като фабрично инсталирана към другите игри, които си ги има на телефона
  • Има опция да прави светлината малко по-жълта и да не вреди на очите
  • Има опция да блокиране на някои нежелани телефонни номера за входящи повиквания или смс-и. Абоната отстреща получава отговор, че е заето, а вие известие че е блокирано входящо обаждане.
  • Направо в самата лента за търсене на началния екран, ако напишете дадено име от вашия лист с контакти може да го намерите. Това е наистина доста удобно, защото няма да влизате в контакти и да го търсите
  • Има и меню Съвети, където може да научите всичките екстри на телефона.
Струва ми се, че има повече и по-добри екстри от андроид 7.

                   
[-] 2 потребители изказват благодарност на Aalesund за това мнение:
  • antispamer92, ganchev
Цитирай
Аксесоари
#2

Много странно, повечето от функцийте аз също ги имам, но съм с ъпдейт 203 който е андроид 7 . Само това AppGallery го няма. Пробвай пръстовия отпечатък дали може да скролваш в браузера /
Цитирай
#3

Не, не мога да скролвам с пръстовия отпечатък. Това функция от 8.0 ли е или е от 8.1, защото ние ще имаме само до 8.0 и тези които са от 8.1 няма да ги имаме. Както казах, не знам от тези неща кое е ново и кое е старо, защото дори на андроид 7.0 не съм се ровил много в екстрите.
На този доста лесно се откриват, може би е малко по улеснен.
Както казах, самото меню Настройки е най-много променено от цялата работа. Доста по-подредено е и лесно да се намери някоя опция. Но иначе този Андроид 8 супер много прилича на Андроид 7 на пръв поглед.
Аз принципно съм привърженик на идеята да бъде по-чист, но батерията да държи много. Отколкото да има хиляда екстри, които ти изпиват батерия до обяд, хахаха. Лично аз не ползвам много от екстрите и за това за момента EMUI като система ми харесва. Много чист е, няма ненужи неща, някои казват, че няма и нужните неща, хаха, но това което на мен ми е нужно си го има. Който иска много екстри да слага Къстъм ромове Андроид 7.1.2, но после да не се оплакват, че батерията им пада бързо или се зарежда бавно или нещо друго не работи както трябва.
Цитирай
#4

Има TWRP
https://www27.zippyshare.com/v/XGoMAT8b/file.html
Резархивирате на работния плот, изключвате телефона, задържате бутона за намаляване на звука и свързвате към компа(лаптопа), след като влезе във режим fastboot стартирате файла Replace_Recovery.bat. Enter след като се инсталира и телефона ще се рестартира във рикавърито (TWRP) За Huawei Mate 10 Lite

Aalesund коя локация сложи и имаш ли лицево отключване, тоест работи ли, аз не съм я променял и работи перфектно, но не ми работи приложението за смяна на темите.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Стоковото меню за смяна на темите ми работи супер, сега тествах да изтегля някоя случай и да я приложа и си работи.
Нямам си идея тези от Гугъл магазина дали работят, защото реално там има теми за EMUI 4 и 5. Не съм сигурен дали тези от Гугъла имат още теми за EMUI 8. Може това да е проблем при теб, в смисъл да пробваш тема за 5 върху 8, ако ползваш някоя от Гугъл магазина.
Не знам дали няма бъг ти да си изтеглил някоя за EMUI5 преди ъпдейда до 8, после дори от стоковото меню кото пробваш да я смениш да не работи. Може от това да е грешката. Пробва ли да изтеглиш нова за EMUI8 от самото стоково меню?
Регион не съм избирал никакъв. Оставих го както си ми е зададен в телефона, т.е. регион Европа C432.
Това за Face Unlock не знам къде се намира и как да го активирам. Кажи къде е и ще тествам.
Гледам в подписа ти пише Huawei Mate 10 Lite, обаче тук говорим за Huawei P10 Lite. Това са два различни телефона!
Сигурен ли си, че това TWRP работи на P10 Lite, защото всеки казва че TWRP може да се флашне, но после не може да се влезне в него.  Дори братушките, които правят какво ли не с телефоните все още нямат TWRP за P10 Lite EMUI 8. Надявам се да пуснат скоро, защото това руското TWRP на Великия Слон в 4PDA е по-добро от тези Арабските на Краля в XDA. Според мен това TWRP си е само за Mate 10 lite и вероятността да работи на P10 Lite е нулева.
Аз докато бях на EMUI 5.1 дори бях тествал едно моднато TWRP което уж бе за P9 но и P10, после се оказа че не работи точно в P10.
Трябва ни TWRP, което е  точно за P10 Lite правено.
Цитирай
#6

Aaa не, не бях видял тази подробност, просто защото слагането на ореото на мейта е по същия начин, ще радактирам или някой админ да го изтрие!

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#7

Явно жестовете ще са налични за Лайт. Това е втората добра новина. Smile
Цитирай
#8

(2018-04-12, 19:12:26)Aalesund написа:  Много чист е, няма ненужи неща, някои казват, че няма и нужните неща, хаха, но това което на мен ми е нужно си го има. Който иска много екстри да слага Къстъм ромове Андроид 7.1.2, но после да не се оплакват, че батерията им пада бързо или се зарежда бавно или нещо друго не работи както трябва.

Хаха, операционната система е 10GB почти, вика няма нищо. Иначе да, почти всички опции които си изброил ги има и в EMUI 5.1, включително жестовете и почукванията с кокълчета. Smile
Иначе как се държи осмицата, някой бенчмаркове пробвал ли е, антуту например, батерията по-добре ли е?
Цитирай
#9

Гаранцията нарушава ли се при този метод на ъпдейт ?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

(2018-04-12, 20:45:50)Stiliyan03 написа:  Хаха, операционната система е 10GB почти, вика няма нищо. Иначе да, почти всички опции които си изброил ги има и в EMUI 5.1, включително жестовете и почукванията с кокълчета. Smile
Иначе как се държи осмицата, някой бенчмаркове пробвал ли е, антуту например, батерията по-добре ли е?
Казвам, че няма нищо защото реално няма нищо претруфено, няма толкома екстри както други версии на Андроид, защото EMUI по принцип е доста семпъл. Тези 10Гиги реално са си самата система, а не някакви екстри. Даже доста хора се оплакват, че реално в EMUI няма нищо, защото за тях "нещо" е ако има екстри, а като няма екстри значи "няма нищо", хаха. А пък аз съм точно от другите, на които такъв прост им харесва. Аз ако искам нещо друго мога и сам да го сложа.
Antutu бенча извади 83835 точки.  Ако може някой с P10Lite WAS-LX1 3GB RAM да тества и да видим разликата. Казвам с 3ГБ рам, защото LX1A са с 4ГБ рам и съвсем нормално ще имат повече точки. А на мен ми е идеята да тестваме два еднакви телефона и да видим самото Орео как се отразява и дали дава нещо повече или пък напротив го прави по бавен.
https://www.youtube.com/watch?v=XUqPhZ_q0lc
Ако това, което виждам в нета че WAS-LX1 вади между 56 и 61 хиляди точки, то 83 хиляди си е наистина доста добро подобрение. Въпроса е тези старите бенчове колко са точни в момента, защото все пак и Antutu-то го променят. Няма как версия от миналата година да я сравняваме с тази година, именно за това моля някой сега да тества, за да видим с едни и същи телефони и една и съща версия каква е разликата.

   

(2018-04-12, 21:04:49)DILARA написа:  Гаранцията нарушава ли се  при този метод на ъпдейт ?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk

Ами за да се ъпдейтне по този начин трябва да се отключи Bootloader, което технически нарушава гаранцията. Но след ъпдейта може да се заключи отново и да не си личи че е отключван, което технически означава че гаранцията си важи. Общо взето много технически е всичко, хаха.
Цитирай
#11

Мерси.

Изпратено от моят Mi A1 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Ами аз преди няколко дни тествах B204 с антуту и извадих малко над 76 хиляди. Значи подобрение има. Smile
Цитирай
#13

Вече има TWRP и Root. В първия пост съм написал как става. Рут правата са чрез Magisk и дори не се използва TWRP за да се инсталира, а просто се пачва бутващия партишън. Аз лично до сега не съм ползвал MAGISK, но чувам че бил добър и хората го харесвали. Дори доколкото разбрах той не променял системните файлове и можело без проблеми да се инсталира OTA ъпдейти и после пак да си има рут права, без да правите цялата процедура отново. Ако това е вярно, значи е добро защото при SuperSU рут правата се губеха всеки път.
       
Цитирай
#14

Искам само да попитам след като се обнови до Орео как може да се заключи буутлоудъра?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#15

(2018-04-13, 14:28:42)ganchev написа:  Искам само да попитам след като се обнови до Орео как може да се заключи буутлоудъра?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Би трябвало без проблеми да се заключи с командата:
fastboot oem relock XXXXXXXXX
като вместо X си пишеш твоя код за отключване
[-] 2 потребители изказват благодарност на Aalesund за това мнение:
  • antispamer92, ganchev
Цитирай
#16

Много благодаря. Само последно да попитам този код за отключване къде мога да го получа?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#17

От тук се логваш: https://hwid5.vmall.com/CAS/portal/login...tType=2023
или си направи нова регистрация. После след логина ще те пренасочи тук - https://emui.huawei.com/en/
и горе в менюто има бутон UNLOCK и влизаш в страницата откъдето да си получиш кода. Т.е. от тук - https://emui.huawei.com/en/plugin/unlock/index и следваш инструкциите, трябва да напишеш на модел WAS-LX1 после сериен номер, IMEI и Product ID и ти дава кода.
Цитирай
#18

Много благодаря, колега за подробното обяснение!
Темата мисля, че трябва да е важна и за това ще я кача най - горе.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#19

Значи сега снимах с камерата няколко снимки, може да си въобразявам, но ми се струва че камерата прави снимките с по-хубаво качество. Доста чисти са, цветовете са добри, при зумване няма размазване, а при стария като зумна някоя снимка и си личи леко замазване на детайлите. Трябва още някой да потвърди дали наистина камерата снима по-добре, защото поне аз така я усещам.
Цитирай
#20

Само да уточним при този метод има ли риск от загуба на гаранцията? И също възможно ли е телефона да се върне в стоков вид, ако се наложи ползване на гаранцията? Хубаво е да се добавят тези разяснения в първото мнение,ако можеш. Ако не може да ми пишеш да ги добавя аз. Благодаря за всичко още веднъж.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#21

(2018-04-13, 18:19:00)ganchev написа:  Само да уточним при този метод има ли риск от загуба на гаранцията? И също възможно ли е телефона да се върне в стоков вид, ако се наложи ползване на гаранцията? Хубаво е да се добавят тези разяснения в първото мнение,ако можеш. Ако не може да ми пишеш да ги добавя аз. Благодаря за всичко още веднъж.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Да, гаранцията отпада, защото се отключва буутлоудъра. Слага се TWRP и т.н. Във фабричен вид, при който буутлоудърът се заключва и гаранцията важи, се връща като се флашне стоков сервизен ром, базиран на Андроид 7, по dload метода, с 3-те копчета.
Цитирай
#22

(2018-04-13, 18:19:00)ganchev написа:  Само да уточним при този метод има ли риск от загуба на гаранцията? И също възможно ли е телефона да се върне в стоков вид, ако се наложи ползване на гаранцията? Хубаво е да се добавят тези разяснения в първото мнение,ако можеш. Ако не може да ми пишеш да ги добавя аз. Благодаря за всичко още веднъж.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Значи както и потребителя над мен каза:

Отключите ли Bootloader - Гаранцията Отпада
Инсталирате ли TWRP - Гаранцията Отпада
Инсталирате ли Root - Гаранцията Отпада

Но, има вратичка с която гаранцията да важи:

След като инсталирате Oreo заключете Bootloader и НЕ ИНСТАЛИРАЙТЕ TWRP или Root
В този случай телефона ще бъде заводски заключен, което означава че гаранцията важи.
Но пък на практика, телефона ви НЕ Е одобрен за Oreo и е възможно пак да не важи, защото реално дори и със стокови настройки и ром то той не е одобрен за тях. Възможно е да бъде отказана гаранцията!

================

Ето как гаранцията 100% ще важи:

Върнете Стоков Андроид 7.0 чрез сервизните пакети B182 и B183 и в този случай още при инсталирате им, телефона се заключва сам и става като заводски и гаранцията се връща.
Цитирай
#23

Колега, Aalesund, като буутлоудърът се заключи с relock команда, не изписва ли във fastboot relocked, а не loked? И ако е така, си мисля, че гаранцията пак не важи, или бъркам?
Питането ми е не относно това дали може в последствие да се правят актуализации, понеже знаем, че условието за ота ъпдейт е стоково рекавъри, стоков ром, без вмешателство във системните файлове. А буутлоудърът може и да си стои отключен. Даже и руут може да има... Но ако нещата опрат до сервиз, там бирата е друга.
Цитирай
#24

Аз да попитам, с dload метода може да се мине и на по-стара версия от сегашната без проблем, нали?
Цитирай
#25

(2018-04-13, 20:15:41)srhristoff написа:  Колега, Aalesund, като буутлоудърът се заключи с relock команда, не изписва ли във fastboot relocked, а не  loked?  И ако е така, си мисля, че гаранцията пак не важи, или бъркам?
Питането ми е не относно това дали може в последствие да се правят актуализации, понеже знаем, че условието за ота ъпдейт е стоково рекавъри, стоков ром, без вмешателство във системните файлове. А буутлоудърът може и да си стои отключен. Даже и руут може да има... Но ако нещата опрат до сервиз, там бирата е друга.

Ами всъщност си прав, когато се заключи пише RElocked и реално си личи че е пипан. За това ако искаш да го заключиш и да е наистина стоков просто с метода чрез dload папката и сервизен ром си го правиш стоков. Тогава ще е неразличим и може да го занесеш в сервиз.

Обаче аз като се разтърсих в нета видях че има едно голямо НО и това е че при отключване на Bootloader Huawei ви дава възможност да инсталирате свои неща, НО никъде не пише че ви отнема гаранцията!!!
В споразумението между вас и Huawei, с което се съгласявате да отключите Bootloader пише само какво получавате като възмоности и предупреждения, че ако не внимавате може да го повредите, но никъде не пише, че те отнемат гаранцията.
В Гаранционната карта на Huawei също никъде не пише, че ако отключите Bootloader ще ви отнемат гаранцията.
В Гаранционната карта от където сте закупили телефона (в моя случай Теленор) никъде не пише, че гаранцията се отнема при отключен Bootloader, всъщност дори никъде не пише че се отнема за софтуерен проблем!
Доколкото знам от няколко години дори в ЕС е приет един закон, с който потребителя може да инсталира свой софтуер върху устройствата си и нямат право да му отнемат гаранцията. Този закон обаче е само за ЕС и май именно за това и в БГ гаранциите вече не пише че отнемат правото на гаранция.
Все пак вижте на вашата гаранция какво пише, защото не се знае как може да ви прецакат.

Както виждате реално излиза че отключването на Bootloader НЕ ОТНЕМА ГАРАНЦИЯТА според договорите между вас и Huawei и продавача от който сте го купили!!!

Ако ви откажат гаранцията за отключен bootloader, то има КЗП където просто дават копие от гаранционните условия и казвате, че без причина ви е отказана.
Преди 2 години на мен буквално за една драскотина отгоре на едно изгоряло ССД от Ардес ми отказаха гаранция, след като дадох жалба много бързо от Ардес ми звъннаха и веднага ми го смениха с нов, така че КЗП помага.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)