Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.86
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Снимки правени с p20/p20 pro

(2019-01-09, 12:03:15)nedelchev nikolai написа:  Аз ще ти го кажа така-добре изглеждат до момента в който не отворя на същият телевизор (55 инча) снимките на Ноут 9 !
След това изглеждат по друг начин...

Аз така съм тествал на няколко монитора и 43-инчов LG   Р-20 със S9 и да ти кажа леко натежава Хуауейя Visslar
Ама както казах по-важното е  самият спомен и дух в снимката отколкото 10 пиксела отгоре.
Цитирай
Аксесоари

(2019-01-09, 13:39:43)Бижу написа:  Уточнихме го вече това. При 8.1 е Mirror Share, а при 9.0 е... Безжична защита... Big Grin

Hеделчев, така, с тия хвалби на Note 9 тук, няма да пием бира, да знаеш!  Angry Tongue  Прегледах няколко клипа за сравнение на камерите на Note9 и P20 Pro, амиии... едно за сметка на друго при единия, после при другия, общо взето оставам си с Pro-то. Big Grin

Аз съм с P20 Pro, жена ми - NOTE 9, дъщеря ми - МАТЕ PRO 20.
Никаква съществена разлика не намирам в снимането на 3-те апарата. Точно както не намирам съществена разлика в ПАЙ-я, спрямо предишната версия.
Като цяло, техниката в един ценови диапазон се движи в еднакви рамки, флуктоационните плюсове и минуси са въпрос на фенщина.
[-] 3 потребители изказват благодарност на cepcem за това мнение:
  • nedelchev nikolai, zdravko959, Бижу
Цитирай

Споко и аз си снимам с двата и няма кой знае каква разлика. Просто на големият екран Самсунга ги показва по-добре. Но това е от телевизора Smile щото и той Самсунг Wink

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Ма казвайте ги навреме тия неща, бе! Tooth  Цял следобед гледам клипове и се разстроих почти! Tongue Big Grin

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2019-01-09, 18:23:49)Бижу написа:  Ма казвайте ги навреме тия неща, бе! Tooth  Цял следобед гледам клипове и се разстроих почти! Tongue Big Grin

Нема се плашиш Smile ето ти един повод да преосмислиш тая работа с бирата Wink
https://youtu.be/-9Bw4f_HGnA

S7 e.,S8+,Note 8, Huawei P20pro, Note 9
Цитирай

Здравейте,
Някои знаели как да включа ISO-то в Pro режим на 102400?
Първият път ми даде тази възможност но сега ми е до 6400.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

Не те разбирам? Защо да не можеш да го включиш? Това е крайно дясно положение на ISO и при мен си е там.
[Изображение: Screenshot-20190114-124707.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Авто и нощен режим.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай

Huawei P20 и Adobe Lightroom.

https://flic.kr/p/2d7ssz9
Цитирай

Да ама при мен е до 6400 Sad
П.п Намерих го, когато е на 40мп е до 6400 а на 10мп може и до 102400.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

Здравейте,
Искам да попитам, някой който е с android 9 на нощен режим още ли снима на 10мп?

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

(2019-01-16, 16:45:20)DEVILBOY написа:  Здравейте,
Искам да попитам, някой който е с android 9 на нощен режим още ли снима на 10мп?

Да, на 10 МР е.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Не може ли да се променя вече?

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

Мисля, че не, защото като нагласиш обикновените снимки на 40 МР и после избереш нощен режим, резолюцията става 10 МР (4:3) и няма опция за друг избор
[Изображение: Screenshot-20190116-200358-com-huawei-camera.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • DEVILBOY
Цитирай

Някой снимал ли е под вода снимки или клипове?Ако може да покаже.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

Здравейте. С какви настройки на камерата на p20 сте, защото от 3 седмици съм с този телефон и нещо не ми харесва как снима. Със светкавица прави нещо като осветяване  в долната част на снимката, бледи са без светкавица и когато направя дадена снимка навън в хубаво време и я увлича в последствие се размазва доста самата снимка. На тъмно със светкавица прави много лоши снимки. Използвах преди това galaxy s7 и правеше по-хубави и ясни снимки според мен. Не ме разбирайте погрешно за двата телефона, а давам някакво сравнение. Харесва ми p20 и то много. Взех го също така заради отзивите за хубава камера, но към момента съм разочарован от камерата. Ако може да споделите опит с това как сте настроили вашите камери на p20, ще съм Ви благодарен.
Цитирай

Не би трябвало да имаш проблеми с качеството на автоматични настройки. Качи някъде снимки да видим какъв е проблема. Да нямаш протектор върху камерата или калъфа да прави отблясъци на светкавицата?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

izo_plovdiv, да ти кажа, аз като купих телефона (само че моят е P20 Pro) и направих няколко снимки, като до преди това бях със S7 Edge и исках да го връщам на другия ден. Доста голяма е разликата като гледаш снимките на дисплея на единия и другия телефон. Но после ги видях на компютър, а и накрая свикнах. За мен по-реални са снимките от Huawei и дори да имат нужда от обработка понякога, то тя е по-малко, отколкото трябваше да е на снимка от Samsung-а.
За снимане със светкавица, аз лично много рядко го ползвам, но ние имаме "нощен режим", обаче опитай, ако Р20 има опция за постоянно включена светлина при снимане. По друг начин стават снимките, които се нуждаят от осветление като са постоянно осветени. Не е като при еднократния блясък със светкавица.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Това е в тъмно помещение с включена постоянно светеща светкавица на режим снимка

Това е на нощен режим в същото помещение на тъмно

Третата снимка е направена на режим Снимка на 20МР без допълнителни настройки.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай

Да не е изпускан нещо този телефон.Не фокусира добре затова не стават хубави снимки.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

(2019-04-01, 13:45:21)izo_plovdiv написа:  Здравейте. С какви настройки на камерата на p20 сте, защото от 3 седмици съм с този телефон и нещо не ми харесва как снима. Със светкавица прави нещо като осветяване  в долната част на снимката, бледи са без светкавица и когато направя дадена снимка навън в хубаво време и я увлича в последствие се размазва доста самата снимка. На тъмно със светкавица прави много лоши снимки. Използвах преди това galaxy s7 и правеше по-хубави и ясни снимки според мен. Не ме разбирайте погрешно за двата телефона, а давам някакво сравнение. Харесва ми p20 и то много. Взех го също така заради отзивите за хубава камера, но към момента съм разочарован от камерата. Ако може да споделите опит с това как сте настроили вашите камери на p20, ще съм Ви благодарен.
1.Колега като снимаш си погледни камерата дали е чиста, това е най- важното за качествени снимки и не я бършете с пръст, а с кърпичка.
2.Ако си направил актуализация на софтуера влез в приложения от настройки, намери камерата изчисти кеш, понякога бъгва и започва да замазва

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не виждам нищо нередно в снимките. В тея условия толкова.Единствено малко фокус му липсва. Цъкай на някой обект като снимаш.Пробвай като снимаш дали се променя фокуса като цъкаш на различне обекти или ти седи все на едно място.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай

Здравейте  искам да кача снимки но ми пише че са много големи като мегабайти. Ще съм ви благодарна ако ми кажете как да ги кача. Благодаря предварително.

Huawei P20 pro Twilight 
Цитирай

(2019-04-02, 06:58:09)dalinda40 написа:  Здравейте  искам да кача снимки но ми пише че са много големи като мегабайти. Ще съм ви благодарна ако ми кажете как да ги кача. Благодаря предварително.

Може да са RAW формат(ако са снимани в pro режим) и да станали много големи.
Пробвай с този сайт vfl.ru
Цитирай

Не не са в про режим, на всяка една снимка когато се опитам да кача тук, ми излиза това съобщение. Снимала съм с 10 мб, и с 40 мб. Но като погледна размера на снимките не се различават кой знае колко. А в про режим не съм снимала изобщо.

Huawei P20 pro Twilight 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)