Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Енергопотребление P20 pro - всичко за батерията

само да попитам, кое ползваш на телефона? така както го изброи мисля че и нокия с фенерче ти върши работа и батерията ще държи спокойно 15 дни Wink

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари

Понякога ползвам камерата, но рядко (за тези случаи ми трябва да е добра), също така вечер понякога (но рядко) гледам ютюп.
Цитирай

Това за батерия, държаща 2-3 дни са легенди. Аз зареждам телефона два пъти на ден. Верно, че ми е постоянно в ръцете, но доста абсурди се пишат тук. Все пак е 4000 мАч, не 10000.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Аз като го ползвам по-рядко и някой друг разговор изкарва 6 дена.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

Да го видя това, няма да го повярвам. Така ми стои един телефон с напълно заредена батерия, но изключен. Е, тя държи месец. Big Grin

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай

(2019-02-07, 10:53:16)Бижу написа:  Да го видя това, няма да го повярвам. Така ми стои един телефон с напълно заредена батерия, но изключен. Е, тя държи месец. Big Grin

Ето.    

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

От няколко дена съм с P20 Pro
Батерията е бетон.
Снощи го заредих за 1 час до 100% махнах зарядното и на сутринта пак си беше на 100%
[Изображение: xcvpue.jpg]

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай

(2019-02-07, 12:01:31)skysoft написа:  Ето.
Баси твоя телефон спи като бебе да не би да нямаш фейсбук и месенджер на него. Този телефон спи много добре моя го буди нещо във стенбай.

P20 Pro Twilight
Цитирай

(2019-02-14, 21:47:36)Pusheka написа:    ….Този телефон спи много добре моя го буди нещо във стенбай.
Тогава опитай да разбереш какво го буди с Wakelock Detector.

 
Цитирай

(2019-02-14, 22:19:10)NoMaD написа:  Опитай да разбереш какво го буди с Wakelock Detector.

ако и аз го ползвам само за АЛО...само че при мен всичко е онлайн 24 часа в денонощието

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

След 195 батерията е още по-голям бетон. С ръчкане на ФБ и ФБ Месинджър, 2 часа светене и слаб обхват 12 часа след зареждане е на 77%, при това в режим ефективност. Не мога да бъда абслютно прецизен, но преди това щеше да е може би на около 70%.
Цитирай

Абе честно казано, слабичка му е батерията на този телефон, за съжаление. На P20 Lite-а, при същия начин на потребление, батерията изкарваше 3 дни, а на P20 Pro, уж е с по-голяма батерия - преко сили 2 дни.
Цитирай

не ми е ясно как ви карат с дни, сутрин го свалям от тока и вечер е на не повече от 20% бат, или не ги ползвате или аз злоупотребавам и издевателствам над телефона Smile

това е до момента, като не го ползвам интензивно, иначе да е под 50% вече, а до довечера е загинал

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

(2019-02-14, 21:47:36)Pusheka написа:  Баси твоя телефон спи като бебе да не би да нямаш фейсбук и месенджер на него. Този телефон спи много добре моя го буди нещо във стенбай.
Имам фейсбук приложение, но не е това което ползват всичките, а Simple Pro с него ползваш Фейсбука и месенджъра заедно, по-леко е и не товари толкоз телефона, ползвам си и Вайбъра и още доста приложения.
Мисля че за по-дълго издържане на батарията в телефона зависи и от това как се зарежда.
Аз винаги зареждам със зарядно от 1 ампер независимо с какъв телефон съм и ме е изкарвало повече време.
Това ми е от личен практичен опит.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 1 потребител изказва благодарност на skysoft за това мнение:
  • Pusheka
Цитирай

Да се включа и аз. Ползвам P20 pro от три месеца. Който каквото да казва телефон с такава батерия да не зареждам всеки ден съм имала преди мнооооого години когато още не бяха смарт. Използвам го нормално нито много  нито малко. Данни и уайфай са денонощно пуснати. Използвам скайп всеки ден, той по принцип си харчи много батерия. Никога не съм била толкова доволна и от телефон като цяло и от батерия. Преди това имах Самсунг j7 който за два часа докато си изпия кафето, игра на леки игри малко ровене в нета и след два часа бе на 50 процента .


Прикачени файлове Миниатюри
           

Huawei P20 pro Twilight 
Цитирай

Докато е по нов телефона е нормално батерията да държи но след година две положението едвали ще е същото
Цитирай

Ами то е нормално за всеки нов телефон  но много нови и също скъпи, не могат да се похвалят с батерия или най малкото такова поведение на батерията. Мой познат със samsung s9, който също е нов, при подобно потребление със същото използване на скайп като мен ми казва че трябва да го зарежда по два пъти на ден. Така че това което казва предходния съфорумец важи за всички телефони нови със що годе подобни батерии като ампераж. А след две години, ще поживеем пък ще видим. Макар че последните години рядко някой задържа телефон две години.

Huawei P20 pro Twilight 
Цитирай

(2019-02-18, 11:46:06)esil2 написа:  Докато е по нов телефона е нормално батерията да държи но след година две положението едвали ще е същото
незнам кой ползва 2 години един телефон, аз лично всяка година си го сменям с нов, най много година и половина ако няма модел който да ме грабне

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Като човек е доволен от нещо което си има 2г гаранция защо да го сменя всяка година
Цитирай

(2019-02-18, 07:52:32)dalinda40 написа:  Да се включа и аз. Ползвам P20 pro от три месеца. Който каквото да казва телефон с такава батерия да не зареждам всеки ден съм имала преди мнооооого години когато още не бяха смарт. Използвам го нормално нито много  нито малко. Данни и уайфай са денонощно пуснати. Използвам скайп всеки ден, той по принцип си харчи много батерия. Никога не съм била толкова доволна и от телефон като цяло и от батерия. Преди това имах Самсунг j7 който за два часа докато си изпия кафето, игра на леки игри малко ровене в нета и след два часа бе на 50 процента .

Здравейте, някои може ли да каже защото е постоянно включено wi-fi то?
Както се вижда на снимката и при мен е така макар че е изключено.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

Моят винаги е включен, защото аз съм го оставила така. Не го изключвам. Мисля че имаше една настройка която не позволява изключване, може би си направил това. Но сега не се сещам къде беше. А на снимката се вижда че е бил включен и съответно използван. Но ако забележиш най отгоре до оператора, в този момент е бил на данни.

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P20 pro Twilight 
Цитирай

Аз го изключвам когато не го ползвам.
Открих къде се намира тая отметка.

Samsung Galaxy S>S2>S3>S4>S5>S7 Edge>Huawei P10 plus>Huawei P20 Pro>Huawei P40 Pro Silver Frost
Цитирай

(2019-04-11, 07:12:33)DEVILBOY написа:  Аз го изключвам когато не го ползвам.
Открих къде се намира тая отметка.

когато си го изключил, той сам може да се включи ако открие позната мрежа (запаметена) което е много хубаво, защото като отида някъде където вече съм запаметил  WI FI сам се активира

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай

Те говорят за сканирането на WI-FI мережи, което играе роля за местоположението. И когато е пуснато се отразява на графиката при батерията, и отчита че WI-FI е работило, а всъщност може и да не е пускано.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • DEVILBOY
Цитирай

Здравейте, след последният ъпдейт ми изчезна бързото зареждане и сега се зарежда твърде бавно. Някой да се е сблъсквал с подобен проблем?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)