Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#1

От началото на тази месец Виваком предлагат LTE Advance, не мога да си обясня защо XPERIA Z5 PREMIUM не може да се свърже с нея, докато XPERIA XA1 я използва пълноценно, при положение, че и двата апарата потдържат Cat 6 300 Mbit/s (2CA)? 

 
Цитирай
Аксесоари
#2

Преди време когато започна да навлиза LTE в България, при някои от устройствата, които са със софтуер от оператор, се оказа, че в софтуера им избор за тази честота въобще липсва. Операторите в последствие пуснаха актуализации, които поправиха този пропуск.
Дали пък не е подобна причината и сега?
Двете устройства, които коментираш, от оператор ли са закупени?
Ако е така, може би не е лоша идеята да се поиска информация от дадения оператор.

П.п. Но пък от своя страна, Виваком използваха мисля софтуер за CE1 Централна Европа и не би трябвало да са неподготвени с това.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#3

За по-лесно направо кажи софтуера за кой регион е
Цитирай
#4

... и продължават да го използват, и двата са с CE1

 
Цитирай
#5

Няма логика да не може
Пробвай с Теленор ако можеш
Моят Z5 Compact се свързва
Цитирай
#6

С Теленор е същото както Виваком, не се връзва с LTE Advance. Направих си speed test от любопитство като вързах двата апарата към една и съща клетка скоростта на XA1 е над 30 mbps по добра от тази на Z5 premium. Доволен съм и от LTE, но просто ми беше интересно защо при Z петицата не се получава.

 
Цитирай
#7

И при мен нещата са същите... Много слаб обхват на LTE, а скоростта е най-малко два пъти по-бавна от почти всеки друг телефон от последните две-три години .. 
Някой може ли да ми каже какъв е проблема и може ли например като на Huawei, да му се инсталира ъпдейтната версия на модема?
Виждам че от 8 до 30, LTE band-овете, които са описани за модела лиспват като сервизна информация.. 
E6653 (Xperia Z5)
UMTS HSPA+ 850 (Band V), 900 (Band VIII), 1900 (Band II), 2100 (Band I) MHz
GSM GPRS/EDGE 850, 900, 1800, 1900 MHz
LTE (Bands 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 12, 17, 20, 28, 38, 40)
Rolleyes


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)