Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и отзиви за Nokia 7 plus

Към Китай бива. Добре, че не е към САЩ или Ислямска държава.

Фен на себе си

Цитирай
Dice.bg Аксесоари

Аз разбрах, че е останал код в Андроид отпреди, който бил предназначен за продаваните в Китай телефони, за да може да отговаря на китайските закони за събиране на потребителски данни. В крайна сметка HMD Global са признали за наличието на такъв код, но според тях са били засегнали малък брой устройства Nokia 7 plus.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вие  какво очаквахте от китайска фирма, да праща данните някъде другаде ли. Това, че хората си мислят, че като пише Nokia, и че нищо не е по-различно се лъже.        
https://mobilebulgaria.com/news/finlandi...chni-danni

Samsung Galaxy A5 2016 GOLD ---> Apple iPhone 8 Space Grey ---> Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black 
                                                                                                      Apple AirPods 2
Цитирай

Не само китайските компании ни следят, ами и американски, корейски и какви ли още не. Техниката е навсякъде и от всякъде се събират потребителски данни. Така че следене от едно място повече или по-малко не променя особено пейзажа. Всеки си решава дали да използва даден продукт или не.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobi_1217 за това мнение:
  • anatol06, Niksana5
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/finlandi...chni-danni
Ето още информация за данните.

Samsung Galaxy A5 2016 GOLD ---> Apple iPhone 8 Space Grey ---> Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black 
                                                                                                      Apple AirPods 2
Цитирай

Много взе да ме дразни това със слушалките...пъхам ги и действа обратно...Бъгове със приложения отделно...Ами махнах я днес.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте,

Обмислям покупка на Nokia 7 plus, но заглеждам и 8.1.
Първия мога да го взема на 460лв, а втория на 670лв. Тези 210лв отгоре оправдани ли са? За мен лично, малко е надценено. Разликите, които виждам са:
1.Nokia 8.1 vs 7+
2019 vs 2018 модел
+1.8 по-голям дисплей
Snapdragon 710 vs 660
Еднакви камери, с разлика - Оптична стабилизация vs оптичен зуум?
20 vs 16 селфи камера, 7+ прави по-добри селфита според мен.
3500mah vs 3800mah
И двата са със 64/4 памет
Дисплеите и на двата апарата поддържат HDR?
Дизайна на 7+ лично за мен е по-добър и изглежда по-добре.
Единия е с NEG дисплей, 7+ е gorilla glass 3

Като цяло търся добра камера, качествена сглобка, 6/6+ дисплей.

Гледам също, че в Xda има разработка на gcam и доста добри резултати. А за 8.1 няма.

Това запитване е по скоро за друг раздел, но реших да попитам тука за мнение.

Благодаря предварително. Smile

П.П: В момента съм със P10 lite

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

8.1 не се оказа и кой знае какъв ъпгрейд на 7плюс. Разлика в цената от 200 лв, накланя везните в полза на 7 плюс. На една година е но ще има още две ъпдейти, така че това не е проблем. Проблема е от къде ще го вземеш. В големите вериги са останали само мострените модели.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вземи Nokia 8.1, или се насочи към друг модел, понеже Nokia 7 Plus има и някои проблеми, а и вече е стар.

Apple AirPods 2
Цитирай

Да, аз точно затова и се чудя. Защото не е кой знае какъв ъпгрейд. Ще го взимам от Виваком с преподписване. Нямам и кой знае какъв избор на апарати от там за тези пари, пък и ми се иска да пробвам AndroidOne. Моторолите ги изключвам, като вариант.

Другите ми варианти са Mate 20 lite, Honor 8x. Но мисля, че. Nokia е по удачния избор, независимо дали 7+ или 8.1

Дали ще има порт на gcam за 8.1?

Цитирай

Вземи Nokia 7 plus. Горница от 200 лева не си заслужава за 8.1.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

(2019-04-07, 15:37:03)Acrofil написа:  Да, аз точно затова и се чудя. Защото не е кой знае какъв ъпгрейд. Ще го взимам от Виваком с преподписване. Нямам и кой знае какъв избор на апарати от там за тези пари, пък и ми се иска да пробвам AndroidOne. Моторолите ги изключвам, като вариант.

Другите ми варианти са Mate 20 lite, Honor 8x. Но мисля, че. Nokia е по удачния избор, независимо дали 7+ или 8.1

Дали ще има порт на gcam за 8.1?

Имай в предвид че Nokia 7 Plus е със aluminum block series 6000!

Този телефон не може да се огъва при натиск!

Имам и двете устройства, всяко има своят плюс и минус.

По-малката батерия не е по голям минус защото 8.1 в мойте ръце издържа 2 дни без проблем.

Процесора на 8.1 е по-бърз и адекватен!
Предната камера на 8.1 е покъртително ЗЛЕ!
Но основната камера е по-добра на 8.1!
Недостатъка на основата камера е че няма оптично приближение.
NFS сензора работи по-добре на 8.1 спрямо 7+ защото задният капак е стъклен докато на 7+ е метален и това пречи.
Оптична стабилизация е плюс за 8.1!
Ако си имал 7+ и минаваш на 8.1 веднага се усеща че 8.1 е по дебел докато 7+ е по тънак.

В крайна сметка още се двоумя.
Като всяко нещо си има плюсове и минуси.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

(2019-04-11, 21:56:11)Niksana5 написа:  Имай в предвид че Nokia 7 Plus е със aluminum block series 6000!

Този телефон не може да се огъва при натиск!

Имам и двете устройства, всяко има своят плюс и минус.

По-малката батерия не е по голям минус защото 8.1 в мойте ръце издържа 2 дни без проблем.

Процесора на 8.1 е по-бърз и адекватен!
Предната камера на 8.1 е покъртително ЗЛЕ!
Но основната камера е по-добра на 8.1!
Недостатъка на основата камера е че няма оптично приближение.
NFS сензора работи по-добре на 8.1 спрямо 7+ защото задният капак е стъклен докато на 7+ е метален и това пречи.
Оптична стабилизация е плюс за 8.1!
Ако си имал 7+ и минаваш на 8.1 веднага се усеща че 8.1 е по дебел докато 7+ е по тънак.
Дисплеят на 8.1 е със HDR и като сложа двата екрана един до друг и веднага се разбира че 8.1 е със по-добрият екран.

В крайна сметка още се двоумя.
Като всяко нещо си има плюсове и минуси.

Nokia | ZEISS
Цитирай

8.1 не ме грабна на живо, макар и с малко по-добри параметри, но с разлика от 200лв. Така че.. се спирам на 7+.
Остава само да има и налични бройки във Виваком.

7+ поддържа ли HDR10?

Цитирай

(2019-04-12, 07:36:44)Acrofil написа:  8.1 не ме грабна на живо, макар и с малко по-добри параметри, но с разлика от 200лв. Така че.. се спирам на 7+.
Остава само да има и налични бройки във Виваком.

7+ поддържа ли HDR10?

Не, за жалост не поддържа HDR10.

Nokia | ZEISS
Цитирай

Здравейте!

Аз съм с версията 1055 и последни ъпдейти към март 2019. Ползвам го от 2 седмици и съм много доволен.  Единствения проблем засега ми е, че когато говоря по телефона и ми се задейства аларма за напомняне, става едно мазало...
-Аз си говоря, алармата вибрира, зъбите ми тракат  Smile .  Все пак разговора трябва да е с предимство, а алармата - дискретна по време на разговор. 
За съжаление понякога работя в шумна среда и вибрацията за напомняне ми помага, така че ако някой се е борил с това, нека сподели. Между другото, опцията "напомняне за входящо обаждане при разговор" е активна, но мисля, че няма нищо общо с проблема. Известията по време на обаждания от съобщения е изключено.

Лек ден!
Цитирай

Здравейте.От известно време обмислям покупка на телефон и се колебая между Nokia 7 Plus,Nokia 7.1 и Nokia 6.1.И трите ми харесват,всеки по свое му,но не знам кой да взема.Игри не играя,знам че те товарят телефоните,та от тази гледна точка няма проблем.Първоначално гледах Nokia 3.1 Plus,но е бая по-слабичка на параметри,а и нали все пак телефона ще го ползвам 2-3 години и трябва да е нещо по читаво.Моля някой за съвет кой да избера.Благодаря предварително.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)