Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и отзиви за Nokia 7 plus

(2018-07-02, 18:18:17)Moro написа:  Честито. Надявам се, че ще си доволна.

Благодаря! Днес го взех и много ми харесва. Като го извадих от кутията беше на около 40% батерия в 17 часа, сега е 21:47 и е на 18 при все, че доста си играх. Много добър дизайн и камерата много ми харесва. Не съжалявам! А и почти не загрява.
Цитирай
Аксесоари

За мен, единственият сериозен недостатък на телефона, е размера. Още трудно му свиквам. Разбира се, за много други това си е преимущество... Smile
Всичко останало са дребни кахъри. Да, бих предпочел да има и водо, и прахо защита, както и да е със стерео, но се преживява на фона на всичко останало. Снима много прилично, а в ръката се усеща по-премиум дори от някои флагмани през годините. А това, че е със среден клас чипсет, би могло да се усети единствено при бенчмаркове или при пряко сравнение с горен клас телефон. А във всекидневието, може единствено да си доволен от бързата и плавна работа на устройството.

Дано и занапред да те радва телефончето. За парите си е отлична покупка, а с останалото, което беше готова да дадеш за нов апарат, ще можеш да си платиш ако не цяла, то половин почивка, която да запомниш и заснемеш с новата придобивка. Wink

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Нямам проблем с размера  Big Grin , много добре ми пасна. Преди време държах Самсунг с8, но ми идва някак малък. Днес ми дадоха да видя и сирокото, хубаво телефонче, но не държа на метален корпус. Иначе за мен няма значение дали е водоустойчив, или не. За три години аквата така и не я пуснах под вода. А и от 750 лева, поради огромната ми лоялност към А1 и с договор от 24 лева, го взех за 540 Big Grin
Цитирай

Аз този план го добарах за 20 лева, но телефона ми струваше 590 - нищо де, ще се избие разликата до 540 за 5 месеца... Smile
Инак за водоустойчивото и аз не бих си играл да мокря, но чисто профилактично би било приятна добавка. И все пак, за толкова пари - толкоз.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Нали е водоустойчив, какъв е проблема.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Здравейте, като съм нов собственик на 7+ и все още го разглеждам (дойде преди 2 часа при мен), искам да попитам , как да настроя пърстовия сензор да сваля падащото меню, тъй-като гледах ревю в което се казва " Nokia 7 Plus има разположен под основната камера за пръстови отпечатъци, който може да служи и за сваляне на менюто с известията и бързите настройки." Благодаря предварително за отговорите. След 6 години със Galaxy Note 2 вече съм с Нокиа Smile
Цитирай

(2018-07-04, 12:35:59)Lidal написа:  Здравейте, като съм нов собственик на 7+ и все още го разглеждам (дойде преди 2 часа при мен), искам да попитам , как да настроя пърстовия сензор да сваля падащото меню, тъй-като гледах ревю в което се казва " Nokia 7 Plus има разположен под основната камера за пръстови отпечатъци, който може да служи и за сваляне на менюто с известията и бързите настройки." Благодаря предварително за отговорите. След 6 години със Galaxy Note 2 вече съм с Нокиа Smile
Виж снимките, между другото и аз от ноут 2 минах на нокиа[Изображение: 9fa63e6dfc98b656428306de9a1a4571.jpg][Изображение: 4d8761a9f286a0d1866eeae56c28d6d4.jpg][Изображение: 47bc90d945124d620b583e5a20f8ab27.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
[-] 1 потребител изказва благодарност на Crio за това мнение:
  • Lidal
Цитирай

Привет,
Изчетох всичко за Nokia 7+ , но не открих отговара на въпроса ми , а той е : Поддържа ли двоен месинджър ?

Samsung A52s 5G
Цитирай

Колеги,
В момента съм със Самсунг J7 2017г. струва ли си да мина на Nokia 7plus ? Самсунга ми омръзна , нямам проблем.
Нокията пък ми харесва, та много се чудя !!!?

Samsung A52s 5G
Цитирай

Според мен да. От ниския клас ще минеш на средния.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-07-10, 07:17:24)VesMil написа:  Колеги,
В момента съм със Самсунг J7 2017г. струва ли си да мина на Nokia 7plus ? Самсунга ми омръзна , нямам проблем.
Нокията пък ми харесва, та много се чудя !!!?
В почти всичко Нокията е по-добра,няма да изреждам,има интернет клипове и данни.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Абсолютно. Джей до година ще почне да издъхва може би.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk
Цитирай

Имате ли идея как мога да проверя датата на производство?

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Пробвай с : *#0000# или *#92772689#. Би трябвало след това да получиш достъп до информацията за ОС, модела на устройството и т.н.

 
Цитирай

тц...

Пробвал съм какви ли не кодове, за съжаление никой не помага. Затова питах дали някой има идея точно как мога да проверя. Да не говорим, че не мога да се добера и до Fastboot менюто.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

Добър ден
И аз ако може да попитам нещо
Защо една от най добрите оптики заедно с най добрия сензор за момента (слаган в пиксел 2) прави не чак толкова добри снимки искам да го взема ама гледам тука едни сравнения меизута шиомита ....
и едва ли не са кантар .на хартия топ камера.И какво не му е наред на чистия андроид.Един колега коментара му беше "много от екстрите липсват"
Благодаря
пп имам преки и то очерователни впечетления от ziess оптиката на 640xl 950,и не ми се вярва че сега са посредствени.
Цитирай

(2018-07-14, 12:44:29)bimmer7805 написа:  Добър ден
И аз ако може да попитам нещо
Защо една от най добрите оптики заедно с най добрия сензор за момента (слаган в пиксел 2) прави не чак толкова добри снимки искам да го взема ама гледам тука едни сравнения меизута шиомита ....
и едва ли не са кантар .на хартия топ камера.И какво не му е наред на чистия андроид.Един колега коментара му беше "много от екстрите липсват"
Благодаря
пп имам преки и то очерователни впечетления от ziess оптиката на 640xl 950,и не ми се вярва че сега са посредствени.
Повечето телефони да речем от среден клас до висок камерите реално при дневна светлина са почти еднакви.Имам предвид гледайки с човешко око...ако почнем да зумваме снимките тогава примерно се вижда по-добрата камера ,при единия ще има размазване,при другия по-ясно детайли.Естествено говорим за дневни снимки,при нощните доста камери фейлват ,много шум и неясни образи.
Сравнявал съм среден клас телефони с висок клас камерите при дневни снимки...разликата е минимална.За мен лично приоритет при камерата е да вади реални цветове - заставам примерно до червено цвете и снимайки го гледам нюансите на червеното.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-07-14, 12:44:29)bimmer7805 написа:  Добър ден
И аз ако може да попитам нещо
Защо една от най добрите оптики заедно с най добрия сензор за момента (слаган в пиксел 2) прави не чак толкова добри снимки искам да го взема ама гледам тука едни сравнения меизута шиомита ....
и едва ли не са кантар .на хартия топ камера.И какво не му е наред на чистия андроид.Един колега коментара му беше "много от екстрите липсват"
Благодаря
пп имам преки и то очерователни впечетления от ziess оптиката на 640xl 950,и не ми се вярва че сега са посредствени.

Също така влияе и софтуера, една от двете аплилации, които са си на Нокиа. С гугъл камера апликация дори и аз, който не разбирам особено, виждам фоста сериозна разлика.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

(2018-07-14, 12:44:29)bimmer7805 написа:  ...слаган в пиксел 2...

Цитат:...The Pixel 2 and Pixel 2 XL also include the Intel-designed Pixel Visual Core image processor ...
Едно не малко чисто хардуерно преимущество ... макар, че нещата са много комплексни и колкото зависят от хардуера, толкова зависят и от софтуера ...
Цитирай

Да съгласен съм че софтуера допринася за крайният резултат. Приема ме че гугал камерата е необходимия софт....всичко трябва да изглежда "флагманско" при камерата
Колкото мерилото нощни снимки , също трябва да е на високо ниво дори сред високия клас камер фони
Пълен достъп ръчни настроики
Голяма апература
Голям размер пиксел 1.4 на сензора
И оптиката не на последно място....всичко в топ и по нищо не отстъпва даже и превъзхожда
Няма доколкото видях стабилизация ама нощни снимки без статив и на таимер не е сериозно.
Цитирай

Ако искаш нов телефон взимай Нокията.Иначе като вариант за същите пари но втора ръка Google Pixel 2.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-07-14, 16:41:25)tiesto_pld написа:  Ако искаш нов телефон взимай Нокията.Иначе като вариант за същите пари но втора ръка Google Pixel 2.

Мисля, че темата не е за избор на телефон. Има си раздел за това. Хайде да не я оспамваме.
Цитирай

Честно казано и мен ме плашеше чистият андроид и липсата на светлинен индикатор.
Като го отворих ми се стори грозничко, но благодарение на хората тук, сега изглежда много добре - сложих си лаунчър и пакет икони. Не ми липсва индикатора. А чистият андроид е просто супер. От Сони-то ми липсва това, че когато четях по-дълъг текст и ме следеше, за да не приспива екрана.
За камерата - уви това си ми е болка на мен. Липсва им нещо на тия снимки. Аз лично използвам платената Снап камера, повече макрото снимам и там се справя доста добре. Понякога имам и по-добри макрота със стоковата камера. Има потенциал определено, надявам се от Нокия да направят нещо.
Панорамите на нормална светлина стават страхотни и много лесно, за разлика от моето предишно Сони.

Нощни снимки и снимки на тъмно изобщо не съм си правила труда да снимам.
Аз продълбжавам да имам проблем с клипчетата на забавен кадър - когато снимам вода във фонтан например или в река и е такова замазване, че...Писах си един от съпорта на Нокия, видя проблема, изпратих му снимки от клипчета, отговорът беше да чакам някой ъпдейт.
Цитирай

(2018-07-15, 10:05:12)ribbon написа:  Честно казано и мен ме плашеше чистият андроид и липсата на светлинен индикатор.
Като го отворих ми се стори грозничко, но благодарение на хората тук, сега изглежда много добре - сложих си лаунчър и пакет икони. Не ми липсва индикатора. А чистият андроид е просто супер. От Сони-то ми липсва това, че когато четях по-дълъг текст и ме следеше, за да не приспива екрана.
За камерата - уви това си ми е болка на мен. Липсва им нещо на тия снимки. Аз лично използвам платената Снап камера, повече макрото снимам и там се справя доста добре. Понякога имам и по-добри макрота със стоковата камера. Има потенциал определено, надявам се от Нокия да направят нещо.
Панорамите на нормална светлина стават страхотни и много лесно, за разлика от моето предишно Сони.

Нощни снимки и снимки на тъмно изобщо не съм си правила труда да снимам.
Аз продълбжавам да имам проблем с клипчетата на забавен кадър - когато снимам вода във фонтан например или в река и е такова замазване, че...Писах си един от съпорта на Нокия, видя проблема, изпратих му снимки от клипчета, отговорът беше да чакам някой ъпдейт.
Пробвах ли резет на камерата,изчистване на данни и кеш?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-07-15, 11:09:18)tiesto_pld написа:  Пробвах ли резет на камерата,изчистване на данни и кеш?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Да, и първият път имаше ефект, след това никакъв. Според мен при по-бързо движещи се обекти се вижда най-вече този дефект и може би проблемът е софтуерен? Или аз имам прекалени очаквания  Smile

https://www.youtube.com/watch?v=Sjmm-9RvmOw

и в същия ден, минута по-късно:
https://www.youtube.com/watch?v=WPavxn1QyQQ
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)