Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и отзиви за Nokia 7 plus

(2018-10-17, 19:19:05)tansityyy написа:  Здравейте! Имам един странен проблем. Когато отговоря на обаждане се включва автоматично високоговорителят. Някой със същия проблем?
А може ли да се изключва веднага?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-17, 19:36:56)tiesto_pld написа:  А може ли да се изключва веднага?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Може да се изключи с двойно докосване на иконката за високоговорителя, защото иконката не е "избрана" (т.е. не е в сив кръг, все едно е пуснат). С Oreo 8.1.0 съм.

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

Странен проблем,пробвай едни фабрични настройки.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • yasen_co
Цитирай

(2018-10-17, 20:17:26)tiesto_pld написа:  Странен проблем,пробвай едни фабрични настройки.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

В нета нищо не намерих за проблема, но ще изчакам Pie, че да не правя и тогава ресет. Тъкмо, "с един куршум два заека" Smile

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

(2018-10-17, 19:19:05)tansityyy написа:  Здравейте! Имам един странен проблем. Когато отговоря на обаждане се включва автоматично високоговорителят. Някой със същия проблем?
При мен също се получава това. Моделът е TA-1055, закупен от А1. За момента ползвам твоят метод за спиране (активиране и де активиране на високоговорителят).
В момента на писане на поста се получава и друг бъг - черни хоризонтални линии, които излизат на екрана за части от секундата и изчезват, с еднакъв период на повторяемост. 
Не съм правил фабричен ресет след последното обновяване. Ще изчакам и аз 9-ката и тогава.
Цитирай

Да не би случайно да си инсталирал/а скоро програма за запис на разговори?
Ако е така, виж в настройките на програмата дали не е зададено да пуска обажданията автоматично на високоговорител.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

(2018-10-18, 09:11:51)siebel написа:  Да не би случайно да си инсталирал скоро програма за запис на разговори?
Ако е така, виж в настройките на програмата дали не е зададено да пуска обажданията автоматично на високоговорител.

Изпратено от моят Redmi 4 с помощта на Tapatalk

Не, нямам такова приложение.

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

Имам Нокия 7 + от няколко месеца, преди седмица започна казания вече проблем, с автоматичното включване на високоговорителя при отговор на повикване.
Моля за помощ, ако има някой намерил и решил проблема.
Цитирай

(2018-10-10, 10:56:06)GH0STFACE написа:  За да заработи бързото зареждане има няколко условия.
1. Да ползваш зарядното и кабела от комплекта
2. Телефона да е с изгасен екран.

Ако цъкаш, през това време не зарежда бързо.

Тествай, изгаси телефона и го пусни да се зарежда. Изчакай малко и светни дисплея. Трябва да видиш надписа "Зарежда се бързо"
Зареждам го само с фабричното заеядно и обикновено не си цъкам на него, докато се зарежда. Проверявала съм, и пише само "Зарежда се". Но след ъпдейта на Pie, като че ли се зарежда една идея по-бързо. Не съм правила фабричен ресет след ъпдейта между другото.

(2018-10-17, 19:19:05)tansityyy написа:  Здравейте! Имам един странен проблем. Когато отговоря на обаждане се включва автоматично високоговорителят. Някой със същия проблем?

И при мен се появи по едно време, но след Pie като че ли нямам този проблем.

LG G5, Nokia 7 plus
Цитирай

(2018-10-28, 14:10:23)KatyUzunovaa написа:  И при мен се появи по едно време, но след Pie като че ли нямам този проблем.
И при мен така...

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай

Имах galaxy s9, но ми изкара нервите, изобщо не лови уифи, на мобилни данни беше зле, а няма как да се прибера в България да го дам в сервиз, затова го разкарах и си взех Нокия 7 плюс.Мога да кажа, че макар среден клас е много по-добър.Абсолютно никакви зацикляния, мрежи и уифи лови идеално.Минуса му е отвратително слабия звук и в слушалката и на високоговорител и на слушалки.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,
Имам следния проблем. Явно докато съм го ровичкал тези дни съм включил някаква функция за силно звънене в джоба или в чанта. Сега не мога да намеря от къде е, а кънти като обезумял. Помагайте.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Пробвайте с приложение "Телефон" или "Контакти" - "Настройки" - "Профили за обаждане" - "Увеличаване на силата на звука в джоба" дали е включена опцията

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-05, 19:12:50)bobi_1217@mail.bg написа:  Пробвайте с приложение "Телефон" или "Контакти" - "Настройки" - "Профили за обаждане" - "Увеличаване на силата на звука в джоба" дали е включена опцията

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Благодаря. За малко от яд да му дам фабрични.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Няма проблем. И при мен се случи веднъж, но се усетих навреме

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте, предстои ми да си взимам Nokia 7 Plus или Nokia 8.
Притесняват ме двата големи бъга на 7 Plus - проблемът с дисплея/слабия звук, които ги няма в Nokia 8.
Всичко друго ми харесва повече, но ако са непоправими, съм склонен да си взема Nokia 8.
Все пак сегашният ми телефон (Huawei Ascend P6) го взех преди 5 години и не искам заради малки проблемчета
да се прецакам в избора на нов.

1) Относно проблема с дисплея - имате ли информация по бг операторите (по-специално виваком) коя от двете
версии на Touch панела е по-вероятно да срещна - тази с проблемния firmware Novatek-V07 или безпроблемната Novatek-07? Huh Ще е интересно, ако се намерят хора, купили си телефона в последните 2 месесца да споделят коя версия им се е паднала. Angel Ако някой е взимал от виваком, възможно ли е на място да ми отворят 2-3 пакета и да проверя версиите докато не попадна на "нормален" Big Grin и накрая него да си взема? От виваком ще се взима, наскоро ми удължиха договора с нов по-добър и имам възможност да взема телефон на много по-ниска цена, затова питам - ще го купувам точно от там.
Въобще има ли някаква гаранция, че мога да получа телефон с нормален дисплей без бъговете? Тези жълтеникави оттенъци според мен са голям дефект, а и слабата яркост също. Също четох по чуждестранните форуми, че за да се оправи проблемът, ще се наложи смяна на дъно, което за мене е супер крайно. Big Grin Малко към гавричка отива цялостното качество на телефона щом зависи от късмет дали ти се е паднал дефектен, или безпроблемен екран. Rolleyes За хората с проблемния firmware - Novatek-V07, правите ли някакви модификации с приложения, за да подобрите "жълтото" и яркостта, или просто винаги я настройвате на 100%?

2) За слабия звук - как го оправяте? Външно приложение? Има ли нужда от root?
Като децибели 7 Plus има малко по-силен звук от сегашния ми по всички показатели, така че може би
звукът няма да е чак такъв проблем.
Цитирай

Много май го задълбаваш това с дисплея. При всички производители има дефектни партиди и при Нокия не е изключение. Аз моя го купих от техно верига и нямам проблем.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

За слабия звук и аз търся решение.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

А като ти е проблем, защо не си купиш Nokia 7.1.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

(2019-03-08, 19:26:57)hazART написа:  А като ти е проблем, защо не си купиш Nokia 7.1.

Едно от главните неща, поради които се спрях на 7 Plus и 8 е металният гръб, който подобрява
сглобката и издръжливостта на телефона. Не само рамката да е алуминиева, но и самият гръб, това много ме изкефи.
Рядко се срещат такива телефони след като всички въведоха това "стъклено покритие" отзад. 
Понеже идвам от такъв телефон и съм свикнал да не се огъва и да не е чуплив.
А 7.1 е с някакво стъклено покритие и не знам колко ще разчитам на него. Иначе изглежда интересен, ще го проучвам и него.
Като гледам по децибелите за звука на 7.1, със сигурност вече звукът е оправен и не би трябвало да е тих.
Сигурно ги няма и проблемите с дисплея, понеже е модел от октомври. 
Ако 7 Plus нямаше проблема с дисплея и беше с по-силен звук - мечтаният телефон за мен.  Cool
Цитирай

Да но телефоните със стъклен гръб могат да имат безжично зареждане, докато другите не.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

От два месеца имам телефона взет от Виваком и нямам проблем с екрана Версията на сензорния панел е 07
[-] 1 потребител изказва благодарност на aco2727 за това мнение:
  • vaslence
Цитирай

Имах S8 после S9 ... Перфектни бяха но само за в града.Последно S9 за който броих 1260 лв го продадох в Испания за 200 евро защото ми изкара нервите.Никакъв обхват по Европа!!! С две сим карти направо се бъгваше.С 1 сим карта залепя някой оператор докато пътувам и с клизма сменя на друга клетка- трябват му поне 10 минути.
С нокията се родих в това отношение.На бензиностанции, където S9 не виждаше уифи с нокията хващам 2 свободни мрежи.
Но звука и е кошмар!Самсунг S9 е поне 10 пъти по-силен.Нито чувам като звъни, като карам е абсурд да чуя какво ми говорят, нито на слушалки се чува.Принудих се да закупя блутут слушалки.
Сега съм си у дома - в семейството имаме и друг S9 - пускам ги двата на ю-туб -нокията изобщо не се чува...ама изобщо, ако намаля самсунга на 30 процента доолу горе се изравняват.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Emoji за това мнение:
  • vaslence
Цитирай

Супер е телефона. Мен много ме кефи.
Цитирай

(2019-03-08, 20:10:39)aco2727 написа:  От два месеца имам телефона взет от Виваком и нямам проблем с екрана Версията на сензорния панел е 07
Да, това е бездефектният модел. Big Grin Супер, честито. Smile
Надявам се политиката на виваком да позволява връщане, защото още същия или следващия ден бих го върнал, ако е със скапания дисплей. То лесно се проверява - просто го пускаш и влизаш в настройките. Big Grin Четох по официалните форуми на Nokia, че клиенти ги изпращали за проверка/ремонт и масово ги връщат с отговор, че проблеми няма. От месеци обещават да пуснат ъпдейт, който уж да оправи проблема, но той не е софтуерен, за съжаление. Big Grin Та и затова мога да ви попитам в темата каква е политиката на виваком да върна телефона, ако не е "както трябва"? Разбира се, ще питам и на място, но е хубаво, ако има някой от вас, който знае как стоят нещата. Big Grin 
Това ми е единствената опция да взема 7 Plus, иначе си взимам 8 и това е. Изтестван от много хора тук и по форумите,
справя си се супер и няма тези гадни дефекти на по-новия.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)