Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения и отзиви за Nokia 7 plus

Към Китай бива. Добре, че не е към САЩ или Ислямска държава.
Цитирай
Аксесоари

Аз разбрах, че е останал код в Андроид отпреди, който бил предназначен за продаваните в Китай телефони, за да може да отговаря на китайските закони за събиране на потребителски данни. В крайна сметка HMD Global са признали за наличието на такъв код, но според тях са били засегнали малък брой устройства Nokia 7 plus.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вие  какво очаквахте от китайска фирма, да праща данните някъде другаде ли. Това, че хората си мислят, че като пише Nokia, и че нищо не е по-различно се лъже.        
https://mobilebulgaria.com/news/finlandi...chni-danni

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Не само китайските компании ни следят, ами и американски, корейски и какви ли още не. Техниката е навсякъде и от всякъде се събират потребителски данни. Така че следене от едно място повече или по-малко не променя особено пейзажа. Всеки си решава дали да използва даден продукт или не.
[-] 2 потребители изказват благодарност на bobi_1217 за това мнение:
  • anatol06, Niksana5
Цитирай

https://mobilebulgaria.com/news/finlandi...chni-danni
Ето още информация за данните.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Много взе да ме дразни това със слушалките...пъхам ги и действа обратно...Бъгове със приложения отделно...Ами махнах я днес.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Цитирай

Здравейте,

Обмислям покупка на Nokia 7 plus, но заглеждам и 8.1.
Първия мога да го взема на 460лв, а втория на 670лв. Тези 210лв отгоре оправдани ли са? За мен лично, малко е надценено. Разликите, които виждам са:
1.Nokia 8.1 vs 7+
2019 vs 2018 модел
+1.8 по-голям дисплей
Snapdragon 710 vs 660
Еднакви камери, с разлика - Оптична стабилизация vs оптичен зуум?
20 vs 16 селфи камера, 7+ прави по-добри селфита според мен.
3500mah vs 3800mah
И двата са със 64/4 памет
Дисплеите и на двата апарата поддържат HDR?
Дизайна на 7+ лично за мен е по-добър и изглежда по-добре.
Единия е с NEG дисплей, 7+ е gorilla glass 3



Като цяло търся добра камера, качествена сглобка, 6/6+ дисплей.

Гледам също, че в Xda има разработка на gcam и доста добри резултати. А за 8.1 няма.

Това запитване е по скоро за друг раздел, но реших да попитам тука за мнение.

Благодаря предварително. Smile

П.П: В момента съм със P10 lite

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

8.1 не се оказа и кой знае какъв ъпгрейд на 7плюс. Разлика в цената от 200 лв, накланя везните в полза на 7 плюс. На една година е но ще има още две ъпдейти, така че това не е проблем. Проблема е от къде ще го вземеш. В големите вериги са останали само мострените модели.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вземи Nokia 8.1, или се насочи към друг модел, понеже Nokia 7 Plus има и някои проблеми, а и вече е стар.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Да, аз точно затова и се чудя. Защото не е кой знае какъв ъпгрейд. Ще го взимам от Виваком с преподписване. Нямам и кой знае какъв избор на апарати от там за тези пари, пък и ми се иска да пробвам AndroidOne. Моторолите ги изключвам, като вариант.

Другите ми варианти са Mate 20 lite, Honor 8x. Но мисля, че. Nokia е по удачния избор, независимо дали 7+ или 8.1


Дали ще има порт на gcam за 8.1?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Вземи Nokia 7 plus. Горница от 200 лева не си заслужава за 8.1.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай

(2019-04-07, 15:37:03)Acrofil написа:  Да, аз точно затова и се чудя. Защото не е кой знае какъв ъпгрейд. Ще го взимам от Виваком с преподписване. Нямам и кой знае какъв избор на апарати от там за тези пари, пък и ми се иска да пробвам AndroidOne. Моторолите ги изключвам, като вариант.

Другите ми варианти са Mate 20 lite, Honor 8x. Но мисля, че. Nokia е по удачния избор, независимо дали 7+ или 8.1


Дали ще има порт на gcam за 8.1?

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Имай в предвид че Nokia 7 Plus е със aluminum block series 6000!

Този телефон не може да се огъва при натиск!

Имам и двете устройства, всяко има своят плюс и минус.

По-малката батерия не е по голям минус защото 8.1 в мойте ръце издържа 2 дни без проблем.

Процесора на 8.1 е по-бърз и адекватен!
Предната камера на 8.1 е покъртително ЗЛЕ!
Но основната камера е по-добра на 8.1!
Недостатъка на основата камера е че няма оптично приближение.
NFS сензора работи по-добре на 8.1 спрямо 7+ защото задният капак е стъклен докато на 7+ е метален и това пречи.
Оптична стабилизация е плюс за 8.1!
Ако си имал 7+ и минаваш на 8.1 веднага се усеща че 8.1 е по дебел докато 7+ е по тънак.

В крайна сметка още се двоумя.
Като всяко нещо си има плюсове и минуси.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

(2019-04-11, 21:56:11)Niksana5 написа:  Имай в предвид че Nokia 7 Plus е със aluminum block series 6000!

Този телефон не може да се огъва при натиск!

Имам и двете устройства, всяко има своят плюс и минус.

По-малката батерия не е по голям минус защото 8.1 в мойте ръце издържа 2 дни без проблем.

Процесора на 8.1 е по-бърз и адекватен!
Предната камера на 8.1 е покъртително ЗЛЕ!
Но основната камера е по-добра на 8.1!
Недостатъка на основата камера е че няма оптично приближение.
NFS сензора работи по-добре на 8.1 спрямо 7+ защото задният капак е стъклен докато на 7+ е метален и това пречи.
Оптична стабилизация е плюс за 8.1!
Ако си имал 7+ и минаваш на 8.1 веднага се усеща че 8.1 е по дебел докато 7+ е по тънак.
Дисплеят на 8.1 е със HDR и като сложа двата екрана един до друг и веднага се разбира че 8.1 е със по-добрият екран.

В крайна сметка още се двоумя.
Като всяко нещо си има плюсове и минуси.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk



Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай

8.1 не ме грабна на живо, макар и с малко по-добри параметри, но с разлика от 200лв. Така че.. се спирам на 7+.
Остава само да има и налични бройки във Виваком.

7+ поддържа ли HDR10?


Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-12, 07:36:44)Acrofil написа:  8.1 не ме грабна на живо, макар и с малко по-добри параметри, но с разлика от 200лв. Така че.. се спирам на 7+.
Остава само да има и налични бройки във Виваком.

7+ поддържа ли HDR10?


Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Не, за жалост не поддържа HDR10.

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

Nokia | ZEISS
Цитирай

Здравейте!

Аз съм с версията 1055 и последни ъпдейти към март 2019. Ползвам го от 2 седмици и съм много доволен.  Единствения проблем засега ми е, че когато говоря по телефона и ми се задейства аларма за напомняне, става едно мазало...
-Аз си говоря, алармата вибрира, зъбите ми тракат  Smile .  Все пак разговора трябва да е с предимство, а алармата - дискретна по време на разговор. 
За съжаление понякога работя в шумна среда и вибрацията за напомняне ми помага, така че ако някой се е борил с това, нека сподели. Между другото, опцията "напомняне за входящо обаждане при разговор" е активна, но мисля, че няма нищо общо с проблема. Известията по време на обаждания от съобщения е изключено.

Лек ден!
Цитирай

Здравейте.От известно време обмислям покупка на телефон и се колебая между Nokia 7 Plus,Nokia 7.1 и Nokia 6.1.И трите ми харесват,всеки по свое му,но не знам кой да взема.Игри не играя,знам че те товарят телефоните,та от тази гледна точка няма проблем.Първоначално гледах Nokia 3.1 Plus,но е бая по-слабичка на параметри,а и нали все пак телефона ще го ползвам 2-3 години и трябва да е нещо по читаво.Моля някой за съвет кой да избера.Благодаря предварително.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)