Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Nokia 7 plus
#76

Как мога да махна search bara отдолу? Винаги седи. Отделно на нова лаунчер лентата отдолу стои черна (хоум бутонът, и за назад бутонът)

Иначе впечатленията ми от този ъпдейт са засега смесени. Като цяло не ми харесва новия андроид- много объркани функции, adaptive brightness преди работеше по-добре. Дразни ме, че като скроувам на хоум скрийна, като стигна последния скрийн, след това ме връща отново на първия. Гугъл асистанта не ми даваше да изключа Ok google, затова трябваше да спра permission за микрофона на гугъл приложението.
Менюто с приложенията е малко зле-всичко е толкова наблъскано без разстояние.
Може би ми трябва време да свикна, но има неща, които ме дразнят.
Цитирай
Аксесоари
#77

За сърч лентата - не можеш.
Цитирай
#78

(2018-10-02, 14:20:32)ar80 написа:  Ресетнах, но пак е същото. Има ли вариант да се върна към старата версия

Някакви идеи, моля за помощ.
Цитирай
#79

Бях чел, че след рестарт на ОС, се появяват опциите за жестове. Но не мога да потвърдя, тъй като все още съм на 8.1.0.

Samsung S9+ (G965F) | Android Q 10 DBT | Vivacom
Цитирай
#80

Не става, понеже моя е двусимов имам чувството  че самата версия е орязана. Може и да греша, пробвах да го върна към Орео но не става дава някаква грешка.

Оправих се, върнах се към Орео.
Цитирай
#81

моя е ТА-1046 (какво значат тези неща закупен е от Норвегия) и съм с 8.1.0 от преди 2 седмици най-малко Smile

А за колегата с 2-те сим карти, всички са двусимови само дето втория слот е хибриден или за СИМ или за СД памет.
Цитирай
#82

ar80 как се върна към Oreo?
Цитирай
#83

По този начин описан на 31 страница, https://forum.xda-developers.com/nokia-7...774/page31.
I used platform-tools and also installed google usb driver (https://developer.android.com/studio...platform-tools ___ https://developer.android.com/studio/run/win-usb
2. Downloaded Rollback WW 2.22A SP03 Android 8.1 August 2018 (https://android.googleapis.com/packa...7fa20de741.zip)
3. Put the zip into my sd card
4. Connected my device with usb debugging
5. In adb typed "adb reboot bootloader" for fastboot mode
6. When came to fastboot, typed "fastboot getvar current-slot" to check active slot (I found "a")
7. Then changed my active slot by type "fastboot --set-active=b" (or "fastboot --set-active=a" according to your current slot)
8. Then gone to recovery mode by pressing volume up+ power button (took a bit long time)
9. Then installed the zip from sd card (no timestamp problem)
10. Then wiped the data and rebooted.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ar80 за това мнение:
  • ivandimitrov
Цитирай
#84

Много благодаря.
Цитирай
#85

Моля, нали за това сме тук , да си помагаме.
Цитирай
#86

Втора вълна с 9ка е тръгнала Smile
Проверявайте.
Цитирай
#87

(2018-10-09, 14:50:02)emzo написа:  Втора вълна с 9ка е тръгнала Smile
Проверявайте.

Проверих, няма нищо!

NEXUS 5 > LG G5 TITAN>NOKIA 7 PLUS> Xiaomi Poco X3 > ONEPLUS Nord 2T
Цитирай
#88

Добре де, защо се бави толкова тоя ъпдейт???
Цитирай
#89

Аз съм с TA-1055 Security patch от 1 август 2018 та да питам всички ли сте с него или има и нещо по-ново? Вече е октомври, а не е идвал при мен от септември, нито от октомври, да не говорим, че вече мина половината месец, а пай още не съм ял Smile
Цитирай
#90

(2018-10-17, 14:13:19)ivandimitrov написа:  Аз съм с TA-1055  Security patch от 1 август 2018 та да питам всички ли сте с него или има и нещо по-ново? Вече е октомври, а не е идвал при мен от септември, нито от октомври, да не говорим, че вече мина половината месец, а пай още не съм ял Smile

Не се притеснявай, не си сам. Не очаквах това от програмата Android One... ама здраве Smile

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай
#91

Който няма търпение, по-горе съм дал линк, за ръчен ъпдейт.
Цитирай
#92

До краят на октомври ще го плучим официално !
Търпение, и аз не съм го очаквал от Android One.
Тук може да проверявате какво предстои като актуализации: https://www.nokia.com/en_int/phones/security-updates

Nokia | ZEISS
Цитирай
#93

Да бе  , то беше първо за септември, сега до края на октомври и после за коледа?!  Ай чИстито......

NEXUS 5 > LG G5 TITAN>NOKIA 7 PLUS> Xiaomi Poco X3 > ONEPLUS Nord 2T
Цитирай
#94

Мрън, мрън, мрън Smile
Я вижте сега, дали не е дошъл Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на emzo за това мнение:
  • ribbon
Цитирай
#95

Сваля се Smile
Цитирай
#96

При мен дойде!

Nokia | ZEISS
Цитирай
#97

И аз имам ъпдейт!


Прикачени файлове Миниатюри
   

 Nokia 7 Plus Black
Цитирай
#98

Да, дойде най-накрая

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай
#99

И да повторя или потретя - ресет, като най-добре през рекавърито !
Цитирай

И при мен туко-що се изтегли Пая.

Как е най-добре да се ъпдейтне, т.е. първо ресет на всички настройки и след това ъпдейт или ъпдейт и след това ресет?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)