Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Nokia 7 plus

Аз съм с ТА-1055 и съм с Януарския ъпдейт. Купуван е обаче от Технополис, а не от оператор. При операторите, какот е цитирано по-горе, има допълнително забавяне. Поне така беше на предния ми Самсунг (то не стига, че на Самсунг ъпдейтите ги няма никакви, ми и като има ги бавят допълнително).
Цитирай
Аксесоари

Март дойде, още няма февруарски ъпдейт.....

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Излезе най-сетне февруарския пач за сигурността.
Цитирай

Нещо много взеха да бавят ъпдейтите, а уж сме с androidone.... Даже xiaomi-тата с androidone ни изпреварват....

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай

Явно по някаква причина просто не се получават при някои устройства ъпдейтите. Аз все още съм с този от 1 ноември... И в някакви международни форуми четох за такъв проблем.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Аз пък съвсем скоро четох това:

https://nokiapoweruser.com/nokia-7-plus-...ty-update/

така, че скоро ще дойде мартенския ъпдейт, който няма да е само security patch, а ми ще е и нов build на Android Pie. Цели 375.3 MB.
Цитирай

Подобен ъпдейт с подобрения имаше и ноември, но така и не стигна до България. Дано тук вече нещата са различни. Предпочитам по-бавни и изпипани ъпдейти с подобрения, отколкото нещо направено набързо, което после да налага ъпдейт на ъпдейта.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Точно този с подобренията от ноември имам аз. Явно всеки получава нещо на случаен принцип... Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Хмм, интересна политика от страна на HMD Global. Явно зависи от нещо кой какъв ъпдейт ще получи, но не знам от какво. Можеш ли дадеш някакви впечатления от ъпдейта, да видим дали останалите ще ни е "яд", че го нямаме - драстични промени в интерфейса, камерата и т.н.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Току що започна да тегли нов ъпдейт, 3.51F (1450mb) :

Модел ТА-1055.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И на ТА-1046 дойде същият ъпдейт. След него някой път при отварянето на стоковото приложение на камерата се получава трептене на картината към 1 секунда на вертикални линии отляво надясно...

Като че ли се оправи.

В настройките за дисплея има нова опция - Lockcreen Magazine.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Току що проверих. И при мен дойде.
Цитирай

След ъпдейта, изчезна папка файлове от менюто.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-04-02, 07:49:55)bobi_1217 написа:  Хмм, интересна политика от страна на HMD Global. Явно зависи от нещо кой какъв ъпдейт ще получи, но не знам от какво. Можеш ли дадеш някакви впечатления от ъпдейта, да видим дали останалите ще ни е "яд", че го нямаме - драстични промени в интерфейса, камерата и т.н.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Ами аз го получих почти веднага, когато си купих телефона преди няколко месеца и не мога да направя директно сравнение, но камерата е стабилна, не губи фокус, снимките са ясни и не се получават замазвания. Има и интегриран google lens.

P.S. Сега виждам, че вече се получават и новите подобрения. До ме не знам дали ще стигнат...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
[-] 1 потребител изказва благодарност на Lupita за това мнение:
  • bobi_1217
Цитирай

Току що дойде и при мен 3.51f, май ще отнеме цяла нощ да се инсталира...

________________

Честно казано, не виждам промяна в интерфейса, но имам чувството, че работи по- бързо. И не ми липсва папката файлове на мен.

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

При мен също липсва папката с файлове, но през Files на Гугъл си върша работа. Също така ми се оптимизира размера на шрифта под иконките на приложенията. Например преди пишеше Messeng..., а сега вече цялото наименование. При спускане на щората вече перманентно до часа си показва датата, преди ъпдейта беше само часа. По-горе писах, че в настройките на дисплея има добавено Lockscreen Magazine. Като цяло плавно си работи телефона, както досега.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Честито Smile[Изображение: e9373560f443be9fa4e05087588f4eb9.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

И при мен дойде днес
Цитирай

Излезе майският пач:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Да, и при мен дойде

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Юнски ъпдейт. [Изображение: bef1b79284ef03897178a2d9d226fc7c.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на dido.ivanov за това мнение:
  • bobi_1217, boris_koll
Цитирай

И аз в момента тегля юнския. Да видим какво ще предложи...

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Аз не намирам нещо ново, но важното е, че не става по-зле от преди ъпдейта Big Grin

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Тук е.[Изображение: ea6574f45f4e699c8a37775c40dab421.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има ъпдейт.[Изображение: 6485df4ab9a90aa5c91dfca69411c124.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)