Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации за Nokia 7 plus

Това, което забелязах, е че в долната част на екрана в ъглите извивките са по ръбести, а не като тези в горната част на екрана. Мен лично това леко ме дразни. Шрифта на иконите е по различен и по-голям. Отключването с пръстовия отпечатък, като че ли е по-бавно. Другото, което ме дразни е връщането назад с жест от ляво на екрана, дори когато чувствителността на жеста да е настроена на най-ниско ниво. Както е известно повечето приложения, които следват material дизайна извикват меню от ляво с плъзгане и това непрекъснато се бърка с жеста за назад. Може разбира се с жест от дясно да се дава back, но аз съм свикнал да ми е от ляво, иначе с другите неща се свиква.Не съм правил хард ресет и за сега нещата си бачкат нормално.
Цитирай
Аксесоари

И при мен дойде актуализацията. Сега се чудя дали да инсталирам, четейки за тези проблеми... Как мислите вие, които сте ъпдейтнали през ОТА? Също, в новия софт остава ли си функцията да свалиш статус бара, като прокараш пръст през сензора за отпечатък? Че нещо много си ми харесва тази възможност. Big Grin

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

(2020-01-21, 19:54:45)Lupita написа:  Също, в новия софт остава ли си функцията да свалиш статус бара, като прокараш пръст през сензора за отпечатък? Че нещо много си ми харесва тази възможност.  Big Grin

Това си работи както преди.
Цитирай

(2020-01-21, 19:52:07)ivandimitrov написа:  ...Шрифта на иконите е по различен и по-голям.

Това беше и при излизането на 9. Много ме дразнеше и след няколко месеца чак дойде ъпдейт, с който да го оправят това. Ако ъпдейтна сега, очаквам пак от Messenger, да се изписва Messen... Мислех си, че този път ще е оправено, но явно пак са го пропуснали това и ще трябва да чакам месеци

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

А бе мани мани... Пак има да се дооправят доста неща...
Преди малко се издразних на това както си скролвах с десния палец точно тук на тази страница, и то някак ми отчете Back само, че от дясната страна. Явно палеца ми се е плъзнал някъде от ръба на екрана и за това. Пиша ги тия неща с жестовете, защото наистина ми се иска да използвам новата схема, но има доста недомислени неща, най-вече с Back жеста.От ляво по скоро жеста трябва да е от ръба на екрана и отгоре надолу по диагонал, за да излезе менюто на текущото приложение, а не да върне назад. Освен това при тъмна тема нещата не са тъмни, а ми черни като в черна дупка. На мен не ми допада това въпреки, че за амолед дисплеите трябва да е добра идея.
Цитирай

Не знам, май не си заслужава да се дразня с недоизпипани неща и да чакам месеци. При положение, че имаха доста време преди да го пуснат за нас, трябваше да си направят нещата

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

А има ли възможност да се изключи тази опция с жестовете и пак да се ползват стандартните бутони? Камерата как е?

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

(2020-01-22, 00:30:31)Lupita написа:  А има ли възможност да се изключи тази опция с жестовете и пак да се ползват стандартните бутони? Камерата как е?

Разбира се. Сега вече има 3 начина за навигация:

- стария с 3-те бутона
- този с 2-та, който го въведоха в Android 9 и
- последния сега в 10 с жестовете

аз сериозно се замислям дали да не се върна към варианта с 2-та бутона, понеже му свикнах супер много и ми е много по интуитивен. Освен това ги има и новите жестове отдолу с хоризонталното скролиране на хоум бутона.

По отношение на камерата - аз съм с Google-ската, а не с фабричната и не знам още как е, но предполагам, че си е добре.

Edit: Забелязах, и че когато е избран варианта само с жестове (отдолу само с чертичката) иконите са малко по-големи, отколкото при вариантите с 2 или 3 бутона за навигация и честно казано с по-малките икони ми харесва повече, само дето шрифта под тях е смотан според мен.
Цитирай

Струва ми се че face unlock липсва..., Или му е преместено мястото?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Motorola Edge 30 Ultra
POCO X3 NFC
Nokia 7 plus (TA-1055)
Samsung Galaxy Tab A 9.7 (SM-T555)
Samsung Galaxy NOTE II stock (GT-N7100)
LG Optimus L7 Slimbean
Цитирай

То това с жествоете не е проблем на нашите телефони, а като цяло жестовете на всички андроиди не са доизмислени
Цитирай

(2020-01-22, 09:11:29)the7one написа:  То това с жествоете не е проблем на нашите телефони, а като цяло жестовете на всички андроиди не са доизмислени
Така де. То това стана ясно и имаше оплаквания още като го предложиха за първи път в Android 10. Сега на практика вече го виждам.
Цитирай

Така е, когато всички се опитват да копират Apple.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

При мен излиза следния проблем: В контакти се опитвам да търся определен контакт, като му изписвам името, обаче нищо не излиза. В самите контакти като го търся си е в указателя. И обратно, в указателя го няма, звъни ми излиза. А и отделно някои контакти не ги откривам. Къде е опцията от къде да показва контактите, дали от карта акаунт или др. ?

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk

Оправи се поне приложението Контакти. Иначе през Phone приложението, не става да се търсят номера, просто някой не излизат. Ще търся или ново Phone приложение или направо launcher

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай

Бъгава история... На пролет след 2-3 ъпдейта евентуално нещата може и да се понаместят. Иначе телефона работи доста бързо и гладко.
Цитирай

(2020-01-22, 15:54:49)ivandimitrov написа:  Бъгава история... На пролет след 2-3 ъпдейта евентуално нещата може и да се понаместят. Иначе телефона работи доста бързо и гладко.
Можеш ли да кажеш при андроид 10 шрифта така ли е като на първата снимка, или е по-едър като на втората и съответно по-дългите заглавия не ги изписва целите. Гледах клипове в интернет, и на всички след ъпдейт андроид до 10 си е оптимизиран и не реже дългите заглавия и напр. Messenger е изписано изцяло[Изображение: c87f4367e0a7ec6240e695231713ef9c.jpg][Изображение: 3fbc3eab14d263015658ee22baca311a.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-01-22, 16:27:54)bobi_1217 написа:  Можеш ли да кажеш при андроид 10 шрифта така ли е като на първата снимка, или е по-едър като на втората  и съответно по-дългите заглавия не ги изписва целите. Гледах клипове в интернет, и на всички след ъпдейт андроид до 10 си е оптимизиран и не реже дългите заглавия и напр. Messenger е изписано изцяло[Изображение: c87f4367e0a7ec6240e695231713ef9c.jpg][Изображение: 3fbc3eab14d263015658ee22baca311a.jpg]

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
По-скоро шрифта е друг като вид отколкото като размер (може би малко по-голям от този на първата снимка, но не толкова колкото на втората). И аз си спомням когато като минахме от 8.1 на 9 как шрифта се оказа по-голям от нормалното и това ме подразни много. Просто в единия случай, когато надписа е дълъг шрифта се сплесква и буквите стават по-издължени, а в другия просто се добавя многоточие и става грозно.

Прилагам скрийншот от моя телефон с някои икони и надписите под тях:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Освен този проблем с dialer всичко друго си е ок. Текста според мен си е както преди, но не съм се заглеждал толкова

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай

А ето каква е разликата с извивките на екрана в горната и долната страна на екрана:





   

   


Отдолу извивките са по ръбести. Такива се виждат отдолу и при стартирането на телефона докато зарежда, но в Android 9 после в долната част се оправят и са си като горните.
Предполагам от Nokia ще обърнат внимание на тези неща с някой друг ъпдейт, а от Google не знам дали ще обърнат внимание, но това с Back бутона като жест можеше да го измислят да е по-хитро, например с плъзгане долу отляво на чертата или нещо такова, но явно идеята им е била да може и с лява и с дясна ръка отвсякъде да може да се връща назад.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivandimitrov за това мнение:
  • bobi_1217
Цитирай

Леле! Все едно е изрязано с ножица от дете!

Samsung Galaxy A5 - Nokia 7+ - Xiaomi 12 Lite
Цитирай

Да кажа, че и аз вчера ъпдейтнах до 10 версия. Първите ми впечатления са много по-добри в сравнение след ъпдейта до 9. Използвам новия жестов режим за управление и ми допада, малко трябва свикване особено ако преди това сте били с класическия трибутонен. Шрифта е променен и иконите стават по-големи, когато се използва "чертичката" за управление, защото виждате повече екран и самите икони нарастват. На мен лично не ми харесва, леко са ми големи, но се свиква. А и при положение, че сега телефонът се чувства по-бърз при отварянето на приложенията (не знам дали наистина е по-бърз, защото новите анимации играят роля за това). Всичко работи плавно. Ако @ivandimitrov не беше споменал за по-острите долни ръбове, нямаше и да го забележа, защото ги виждам само при отваряне на менюто, при показана клавиатура ъглите си се запълват като горните, а в самите приложенията "чертичката" за управление не позволява да се видят какви са ръбовете. Има да се пипнат някои неща, но не са толкова, колкото при началното пускане на Пай за нашите телефони. като цяло съм доволен от ъпдейта, повече от този към 9, когато беше. Сега ще следя батерията как ще се държи и гугълска камера трябва да си намеря, защото няколко версии работят в началото и след определен брой снимки спират да записват в паметта на телефона и трябва рестарт на устройството, което временно решава проблемът, но после пак не искат да се записват в телефона.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Засега при мен телефона се държи отлично с андроид 10. Мисля, че Нокиа много добре са се постарали с новия ъпдейт.
Цитирай

Аз да питам само ,правите ли хард ресет след актуализацията ? Чувал съм ,че било добре да се направи !

NEXUS 5 > LG G5 TITAN>NOKIA 7 PLUS> Xiaomi Poco X3 > ONEPLUS Nord 2T
Цитирай

(2020-01-27, 13:21:08)slon4o написа:  Аз да питам само ,правите ли хард ресет след актуализацията ? Чувал съм ,че било добре да се направи !
Препоръчва се след преминаване към по-високата версия на ОС.

 
Цитирай

Аз направих хард ресет веднага след като направих актуализацията. Зависи от теб, ако се държи добре телефона не виждам смисъл. Аз направих понеже се появи проблем в phone приложението, но явно си е от самия андроид, и ресета не го оправи. Иначе лично мнение, добре са направили ъпдейта. Не виждам някакви проблеми

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Цитирай

По принцип е добре да се направи, но не е задължително. Аз например не съм правил, защото всичко си работи както трябва, харесва ми как се държи сисъемата и не съм открил бъгове, а и не ми се занимава наново да инсталирам и настройвам приложения.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)